سال :      ماه :  


تاریخ انتشار: 27/03/1392
13: 54  : ساعت  

کد خبر:
رسول منتجب‌نیا:
مردم از افراط و رفتارهای رادیکالی به تنگ آمده‌اند

ایلنا: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینكه درصد قابل توجهی از پیروزی روحانی را مدیون حمایت بزرگان اصلاح‌طلب همچون هاشمی و خاتمی می‌دانم،گفت: البته نقش شورای هماهنگی اصلاح طلبان را نباید فراموش کرد و در ‌‌نهایت فداکاری آقای عارف و ائتلاف ایشان با آقای روحانی مکمل همکاری و تلاش اصلاح طلبان در این انتخابات بود.

رسول منتجب نیا انتخابات این دوره را یک پدیده کاملا متفاوت از دوره‌های گذشته عنوان کرد و گفت: به اعتقاد من خداوند در این روز اراده کرد تا ملت و نخبگان سیاسی که هشت سال تحت انواع تهمت‌ها و ناملایمتی‌ها قرار گرفته بودند و حقوق فردی و اجتماعیشان مورد تعرض قرار گرفته بود از سختی‌ها و دشواری‌ها رهایی پیدا کنند.

این فعال سیاسی ائتلاف آقایان عارف و روحانی و همچنین حمایت بزرگان اصلاح طلب از روحانی را عامل پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات عنوان کرد و گفت: درصد قابل توجهی از این پیروزی را مدیون حمایت بزرگان اصلاح طلب همچون هاشمی و خاتمی می‌دانم که البته نقش شورای هماهنگی اصلاح طلبان را نباید فراموش کرد و در ‌‌نهایت فداکاری آقای عارف و ائتلاف ایشان با آقای روحانی مکمل همکاری و تلاش اصلاح طلبان در این انتخابات بود.

وی ادامه داد: اگر عارف کناره گیری نمی‌کرد طبیعتا آرا در دو سبد تقسیم می‌شد و هیچ تضمینی وجود نداشت که آقای روحانی به صورت قاطع در مرحله اول پیروز شود.

منتجب نیا در واکنش به بداخلاقی برخی احزاب مبنی بر اینکه گفتمان دوم خرداد و اصلاح طلبی مرده است، گفت: مردم همواره با بداخلاقی‌ها مخالف هستند و هیچ‌گاه به کسی که مرتکب بداخلاقی شود رای نخواهند داد. این انتخابات نشان داد که مردم از افراط و رفتارهای رادیکالی به تنگ آمده‌اند و از تبعیض و برخوردهای سلیقه‌ای،خشن و چماقی خسته شده‌اند.

این فعال سیاسی ادامه داد: اگر یک نظرسنجی جامع در بین مردم انجام دهیم متوجه می‌شویم که قریب به اتفاق مردم از خشونت و رفتارهای افراط گونه حمایت نمی‌کنند و منزجر هستند ولی متاسفانه هنوز اندکی افراد هستند که به طبل خشنونت می‌زنند.

منتجب نیا نتیجه آرای انتخابات را یک پاسخ محکم به رفتارهای افراطی عنوان کرد و گفت: مردم با حضور پرشورشان در صحنه انتخابات و دادن رای به اعتدال جواب خوبی به افرادی دادند که همواره به دنبال رفتارهای تند و افراطی بودند و با رای خود اعلام کردند که ما می‌خواهیم بر اساس فکر، ادبیات صحیح و رفتارهای معتدل کشوراداره شود.

وی همچنین تصریح کرد: یکی از پیام‌های انتخابات جواب منفی به افرادی است که سال‌هاست اعلام کرده‌اند که اصلاح طلبی مرده است و می‌خواستند این جریان سیال و مواج مردمی را انکار کنند که خوشبختانه مردم اثبات کردند جریان اصلاحات همچنان قدرتمند و مردمی است و نمی‌توان آن را انکار کرد.

وی همچنین به جایگاه احزاب در بین مردم اشاره کرد و افزود:‌‌ همانطوری که جریان اصلاحات یک واقعیت در کشور است و نزد مردم جایگاهی دارد و نمی‌توان آن را انکار کرد ما نیز هیچ‌گاه واقعیت اصول گرایان را انکار نکرده‌ایم و به دنبال حذف آن نبوده‌ایم چرا که اعتقاد داریم باید همه احزاب برای رشد کشور تلاش کنند.

 منبع خبر:
سرفصل اخبار آنلاین
صفحه اصلی - شناسنامه آرشیو مردم - آرشیو مردم سالاری - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته