سال :      ماه :  


تاریخ انتشار: 25/03/1392
16: 42  : ساعت  

کد خبر:
حمایت ایران از دولت سوریه نگران کننده است

ایسنا:  معاون نخست وزیر ترکیه گفت: حمایت و پشتیبانی ایران از دولت سوریه ناامید کننده و کمی نگران کننده است.

علی باباجان، معاون نخست‌وزیر ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری هابر ترک گفت: ترکیه سال‌هاست که در برابر ایالات متحده و اتحادیه اروپا از ایران حمایت می‌کند اما اکنون آن‌ها در مساله سوریه موضعی اتخاذ کرده‌اند که ناراحت کننده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره شباهت‌های درگیری‌های اخیر در میدان تقسیم ترکیه با تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: برخی افراد در داخل و برخی رسانه‌های خارجی دروغ هایی به افکار عمومی القا می‌کنند.

باباجان با اشاره به موضع ایالات متحده مبنی بر این که استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه خط قرمز این کشور است، گفت: در ماه جولای کنفرانس "ژنو 2" برگزار می شود. پیش از برگزاری این کنفرانس پیام‌هایی که دو طرف اعلام می‌کنند بسیار مهم است. بر همین اساس تصمیم ایالات متحده مبنی بر فروش سلاح به مخالفان بسیار مهم است.

جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفت‌وگوهای ملی فراگیر با حضور تمام طرف‌های سوری تاکید کرده و اعلام می‌کند که راه حل سوریه سوری-سوری است. این در حالی است که برخی کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه مانند ترکیه و عربستان از مخالفان حمایت تسلیحاتی، مالی و معنوی می‌کنند.منبع خبر:
سرفصل اخبار آنلاین
صفحه اصلی - شناسنامه آرشیو مردم - آرشیو مردم سالاری - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته