نسخه شماره 2570 - 1389/11/23 -

 راهپيمايي گسترده مردم در 22 بهمن 
 در قطعنامه پاياني برلزوم وحدت تاکيد شد

به مناسبت سي و دومين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي، راهپيمايي مردمي بيست و دوم بهمن، با حضور گسترده و انبوه مردم در بيش از  850 شهر از شهرهاي سراسر کشور، برگزار  شد.
به گزارش ايسنا، اين مراسم در تهران از ساعت 00:9 صبح روز جمعه از مسيرهاي دهگانه به سمت ميدان بزرگ آزادي برگزار  شد. 
مراسم رسمي  22 بهمن ماه از ساعت  10 صبح با قرائت آياتي از کلام الله مجيد آغاز شد و با سخنراني محموداحمدي نژاد در ميدان آزادي به پايان  رسيد.
اقشار و گروه هاي مختلف مردمي از ساعات اوليه صبح با حضور پرشور آمدند تا پاسخي کوبنده و تاريخي به دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامي بدهند.  در قطعنامه  پاياني راهپيمايي 22 بهمن امسال نيز آخرين مواضع نظام جمهوي اسلامي و مردم به گوش دنياي استکبار و ملت هاي مسلمان  رسيد.
در قطعنامه آمده است: حمد و ثناي بي کران خداوند يکتاي بي همتا را که به فضل و کرم حضرتش، نعمات بي بديل انقلاب اسلامي و الطاف پربرکت رهبري حضرت امام خميني(رضوان الله تعالي عليه) را تقدير تاريخي ملت ايران ساخت تا زندگي شرافتمندانه مردمان اين مرز و بوم به شوق حسن عاقبت در پرتو نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، الگوي ملت هاي ديگر شود.  ملت مسلمان و انقلابي ايران، در طليعه سي و سومين فجر انقلاب اسلامي، متحد و يکپارچه و  با گام هايي استوار و سرشار از بصيرت، بزرگي و عظمت خداي جل جلاله را از عمق جان و عمل فرياد برمي آورد و با اعلام وفاداري کامل نسبت به رهبر حکيم خويش، بر صبر و استقامت خود تا تحقق کامل وعده هاي الهي، جانانه پاي مي فشارد.
در قطعنامه پاياني راهپيم يي 22  بهمن  آمده است: اکنون در نقطه اوج راهپيمايي پرشکوه و سراسري يوم الله بيست و دوم بهمن و در روزگار نوراني انتظار فرج حجت حق حضرت صاحب الزمان (عج) و در ايام سرور و سراسر نشاط ربيع و در شرايط پيچيده، حساس و سرنوشت ساز جهان اسلام که بارقه هاي بيداري اسلامي به طور عيني و عميق نمايان شده است با بانگ توحيدي الله اکبر مواضع خود را به جهانيان اعلام مي داريم:
سي و دو سال حيات پربرکت جمهوري اسلامي، اثبات اين واقعيت است که نظريه حکومتي اسلام و تئوري "ولايت فقيه"، دکتريني راهگشا براي مديريت و حرکت جوامع به سمت پيشرفت حقيقي و عدالت اجتماعي است. ملت ايران در آغاز سي و سومين بهار معطر انقلاب، پروردگار کريم را به خاطر برخورداري از نعمت گرانقدر انديشه هاي پربرکت حضرت امام(ره) سپاس مي گويد و بار ديگر از عمق روح و جان با امام راحل عظيم الشان پيمان مي بندد تا با قدرشناسي از ميراث تاريخي و سعادت بخش آن بزرگوار، از "اصل رکين ولايت فقيه" همچون عمود خيمه جمهوري اسلامي تا پاي جان صيانت نمايد.  همچنين اشاره شده است: ملت متحد و پراستقامت ايران، گذر از فراز و نشيب ها، بحران ها، توطئه ها و فتنه ها و تداوم حرکت کشور به سمت تحقق اهداف و آرمان هاي انقلاب را در درجه نخست، وامدار مديريت و رهبري خردمندانه و پرصلابت رهبر فرزانه انقلاب اسلامي و ولي فقيه زمان حضرت آيت الله العظمي خامنه اي (مدظله العالي) دانسته و همدل و يکصدا بر تبعيت ازاسلام ناب محمدي(صلي الله عليه و آله و سلم) و پيروي کامل از رهنمودهاي معظم له که رمز استمرار مقتدرانه و سرافرازانه انقلاب است تاکيد نموده و تضعيف اين حقيقت درخشان و راهگشا را خوش خدمتي به دشمنان اسلام و انقلاب دانسته و آن را شديدا محکوم مي نمايد.
در ادامه قطعنامه آمده است: قيام پرشکوه مردم مصر و فريادهاي اسلام خواهي آنان در آستانه سي و دومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ملت ايران، رويش شوق انگيز و طراوت بخش ديگري است که صدور حقيقي انقلاب اسلامي را معنا مي کند. ملت ايران، با برخورداري از تجربيات سي و دو سال پايداري و بصيرت و پيشرفت، ضمن اعلام حمايت کامل از قيام مردم مسلمان مصر و خيزش مردم تونس و ديگر کشورهاي خاورميانه و تذکر اين حقيقت جاري در هستي که: وعده حمايت و نصرت الهي از مظلومان و حق جويان وعده اي تخلف ناپذير است که در پرتو ايستادگي ملت ها، بدون هيچ گونه ترديدي محقق خواهد شد، آنان را به هوشياري کامل در مقابل توطئه ها و ترفندهاي پيچيده نظام استبداد بين الملل و در راس آن آمريکا و اسرائيل براي ايجاد اختلاف و انحراف در مسير مبارزات ملت ها فرا مي خواند.
در قطعنامه سراسري 22  بهمن مطرح شد: شيطان بزرگ آمريکاي جنايتکار و غده سرطاني خاورميانه، رژيم غاصب صهيونيستي، با همراهي مدعيان دروغين حقوق بشر همچنان در گوشه و کنار جهان به جنايت در حق بشريت و تضييع حقوق ملت ها مشغولند. ملت ايران ضمن يادآوري سخن حکيمانه و مقتدرانه امام(ره) که فرمود: "آمريکا هيچ غلطي نمي تواند بکند" با اعلام حمايت همه جانبه از مظلومان و پشتيباني از حرکت هاي ضد ظلم، فجايع خونبار آمريکا و هم پيمانان شيطان در فلسطين، عراق، افغانستان، لبنان و ديگر مناطق جهان که دستاوردي جز آغشته شدن دستان آمريکاي جنايتکار به خون مسلمانان ندارد را به شدت محکوم مي نمايد.
در اين قطعنامه اشاره شد  ترور، کودتا، جنگ قومي، تحريم، 8 سال جنگ تحميلي، 32 سال جنگ رواني بي وقفه و همه جانبه و فتنه هاي گوناگون از جمله فتنه سال 1388 بخشي از طرح ها و اقدامات جبهه کفر و شرک و نفاق در مقابله با ملت مسلمان ايران و نظام اسلامي است که به ياري حق و در پرتو عنايات الهي، هدايت مدبرانه مقام معظم رهبري و استقامت و بصيرت ملت، ناکام مانده است. ملت ايران بصيرت و هوشياري، حضور در صحنه و پايداري و استقامت را تنها راه استمرار مقابله مقتدرانه و پيروزمندانه با توطئه هاي دشمنان اسلام و ايران دانسته و ايجاد کوچکترين خلل در اين روند را توسط هر عامل و عنصري، عملا خدمت به دشمنان قسم خورده اسلام و امام(ره) و خيانت به آرمان هاي ملت مسلمان ايران مي داند.
همچنين آمده است: دستاوردهاي اميدبخش نظام اسلامي در زمينه هاي گوناگون علمي و فناوري  پزشکي  هوافضا  نانو و ديگر عرصه ها و نيز پيشرفت هاي افتخار برانگيز هسته اي، نتيجه اعتماد به نفس و باور عميق جوانان و دانشمندان اين مرز و بوم به توانايي هاي ملي است، ملت ايران با قدرشناسي عميق و تشکر ويژه از نخبگان، دانشمندان و انديشمندان خود، جوانان عزيز را به ادامه جهاد علمي و فرهنگي براي برافراشته شدن پرچم تمدن اسلامي ايراني در جاي جاي سرزمين کهن ايران اسلامي فرا مي خواند.
در اين قطعنامه با اشاره به لزوم وحدت، آمده است: ملت فهيم و هوشيار ايران، با اعتقاد قلبي به اين واقعيت که اختلاف، موريانه انقلاب است. مديريت اختلاف سلايق و پرهيز از هرگونه گفتار و رفتار اختلاف برانگيز را خواست رهبر حکيم انقلاب و وظيفه اجتناب ناپذير و خطير مسئولان نظام دانسته و آحاد مردم و به ويژه مسوولان خدوم و زحمتکش نظام را به تعميق وحدت ملي دعوت مي نمايد.
وزير اطلاعات نيز در حاشيه راهپيمايي در گفت وگو با ايسنا تصريح کرد: مردم مصر در عين حال که اين راهپيمايي را تثبيت نظام جمهوري اسلامي ايران مي دانند حمايت از خود نيز تلقي مي کنند.  حجت الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي با تاکيد بر اين که انقلاب اسلامي ايران نشات گرفته از فطرت انسان هاست، افزود: فطرت هيچ انساني زير بار ظلم نمي رود و طاغوت و بي عدالتي را نمي پذيرد و مردم کشور ما نيز در مقابله با طاغوت ها و استکبار نقش خود را به خوبي ايفا کرده اند.  وي راهپيمايي بيست و دوم بهمن هر سال را معنايافته با تحولات همان سال ارزيابي کرد و گفت: اين حرکت دقيقا متناسب با حرکت بيداري اسلامي در منطقه شکل گرفته و تاثير خود را داشته و مردم دنياي اسلام و مصر اين حرکت را در عين حال که تثبيت نظام جمهوري اسلامي مي دانند حمايت از خود نيز تلقي مي کنند.
وي در پاسخ به پرسشي در مورد پيگيري وضعيت جاسوسان بنياد رون آراد، گفت: آن ها جاسوس هستند و اين کار نيازمند کار اطلاعاتي است و به اين زودي ها نتيجه نمي دهد.  آيت الله محسني گرکاني نيز در حاشيه راهپيمايي يوم الله 22 بهمن در گفت وگو با ايسنا، با تاکيد بر اينکه اين انقلاب و نظام به اين دليل با وحدت و همراهي مردم همراه است که به اسلام متصل است، افزود: انقلاب به علت اينکه وصل به اسلام بود مردم آن را تاييد کردند و به خاطر همين اسلاميت در راه خود ثابت قدم خواهند ماند و اين حکومت به حکومت جهاني حضرت مهدي (عج) متصل خواهد شد.
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران نيز از اتمام پروژه ساخت ناوشکن جماران 2 در آينده نزديک خبر داد.
امير دريادار حبيب الله سياري اظهار کرد: پروژه ساخت ناوشکن جماران 2 در حال پيش روي است و در آينده نزديک و ان شا»الله در سال 90 به اتمام خواهد رسيد.
وي همچنين بر اهميت برگزاري مانورها و تمرين هاي نظامي مشترک با همکاري کشورهاي منطقه تاکيد کرد و افزود: هميشه براي حفظ امنيت منطقه مانورهايي را در دستور کار داريم و همواره به دنبال اين هستيم که با برگزاري تمرين هاي نظامي مشترک با کشورهاي منطقه، امنيت منطقه را برقرار کنيم و اين توانمندي وجود دارد.
فرمانده نيروي دريايي ارتش، در ادامه به آرمان هاي انقلاب اسلامي اشاره کرد و گفت: يکي از مهمترين آرمان هاي انقلاب اسلامي، پياده شدن اعتماد و عدل اسلامي در منطقه و در همه جاي جهان بوده است.
سياري در پايان تاکيد کرد: تاکنون در دستيابي به آرمان هاي انقلاب اسلامي موفق بوده ايم و از اين پس نيز با سرعتي که انقلاب خواهد گرفت قطعا سرعت دستيابي به اين اهداف بيشتر هم خواهد شد.  فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص)، نيز اظهار کرد: از جمله تفاوت هاي بيست و دوم بهمن امسال با سال هاي قبل اين است که شاهديم حادثه اي که در سال گذشته دشمنان انقلاب اسلامي با وقوع آن درصدد به چالش کشاندن انقلاب بودند امروز گريبانگير خودشان شده است.
سردار سرتيپ پاسدار حسين همداني، در پاسخ به اين که تفاوت بيست و دوم بهمن امسال را با سال هاي گذشته در چه چيزي مي بيند؟، اظهار کرد: بحمدالله امسال شاهديم که يکي از دستاوردهاي انقلاب به بار نشسته و مردم و جهانيان شاهد خيزش ملت هاي مسلمان هستند که اين از خواسته هاي امام راحل بود.
وي افزود: ملت هاي مسلمان و مستضعف در حال حاضر از ايران اسلامي و زنان و مردان اين کشور الگو گرفته و حرکت کرده اند و بحمدالله با سرعت در حال بيرون کردن دست نشاندگان شيطان بزرگ از کشور خودشان هستند.
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص)، گفت: مردم ما به دليل آن که انقلاب شان محصور در جغرافياي ايران نبود انتظار دارند که با گذشت هر سال از عمر انقلاب شان دستاورد جديدي را شاهد باشند و بيست و دوم بهمن امسال از اين منظر با سال هاي قبل تفاوت مي کند که همانطور که در سال گذشته دشمنان انقلاب اسلامي در کشور ما فتنه ايجاد کردند که انقلاب را به چالش بکشانند، امسال آن حادثه گريبانگير خود آنها شد.
همداني با بيان اين که راهپيمايي بيست و دوم بهمن، راهپيمايي دولتي نيست، گفت: مي بينيم که شعارهاي مردم در اين راهپيمايي در جهت حمايت از ملت هاي مسلمان بخصوص ملت مصر است و يکبار ديگر به دشمنان ثابت مي کنند که اين ملت با هم اتحاد دارند و تاثير آن در داخل نيز اين است که باعث انگيزه و روحيه براي مردم جهت ادامه حرکت آنان مي شود.  رئيس سازمان تربيت بدني کشورمان نيز با تصريح اين که هيچ کس نمي تواند انقلاب را از مردم بگيرد، آن را جزيي از وجود مردم دانست.  علي سعيد لو ، ضمن تبريک به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب خاطرنشان کرد: ملت ما 32 سال با اين انقلاب زندگي کردند و آن را مانند جان خود دوست دارند و هر سال براي اين که به مردم سراسر دنيا نشان دهند ما و انقلاب اسلامي از يکديگر جداشدني نيستيم و انقلاب اسلامي جزيي از وجود ماست، 22 بهمن را گرامي مي دارند.
وي اضافه کرد: مگر مي توان انقلاب را از اين مردم جدا کرد، مردم ايران آرمان هاي بلند الهي و اهداف بلند مدتي دارد و براي کارهاي خود راهبرد اصلي دارد. براي اين که از آن منحرف نشوند، شاخص اصلي اش مقام معظم رهبري، ولايت و قرآن است.  وي تاکيد کرد: مردم با اين آرمان ها 32 سال انقلاب را حفظ کردند و هيچ کس نمي تواند انقلاب را از مردم بگيرد، زيرا جزيي از وجود مردم است.حضور مردم امروز به عنوان يک نمادي است که نشان دهند ما اين انقلاب را حفظ خواهيم کرد و مردم دنيا را دعوت مي کنيم که به اين شيوه زندگي کنند.  سعيدلو خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستيم آثار ادامه راه و انوار مبارک پيروزي انقلاب در ميان کشورهاي اسلامي و ملت هاي آزاديخواه دنيا در حال وقوع است. اتفاقي که در منطقه آغاز شده و انشا» الله عالم گير خواهد شد و مردم دنيا خواهند فهميد بايد مانند ايرانيان آزاد، باشند و به معيارها و ارزشهاي والاي اسلامي انساني متعهد باشند تا بتوانند زندگي دنيا و آخرتشان مورد قبول خود و خداي بزرگ باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان