نسخه شماره 2568 - 1389/11/20 -

 کرش در يک قدمي سرمربيگري تيم ملي ايران  
  سه دستيار پرتغالي، همکاران کرش بر روي نيمکت

کارلوس کرش براي انجام مذاکره با مسوولان فدراسيون فوتبال ايران وارد تهران شد.
به گزارش ايسنا، کرش پرتغالي که سابقه هدايت تيم  ملي پرتقال در جام جهاني 2010 را بر عهده داشت و يک فصل هم سرمربي تيم رئال مادريد بود براي انجام مذاکره نهايي با مسوولان فدراسيون فوتبال ايران از ابوظبي وارد تهران شد.
پيش بيني مي شود اين مربي تا پايان هفته ي جاري قرارداد نهايي اش را با فدراسيون فوتبال ايران امضا کند.
کارلوس کرش ديروز برنامه شلوغي داشت.
کرش پرتغالي که دوشنبه  شب براي انجام مذاکره با سران فدراسيون فوتبال ايران به تهران آمد، ديروز ساعات پر ترافيکي را پشت سر گذاشت.
ابتدا کرش به همراه عباس ترابيان به مکاني که فدراسيون براي اقامت او، همکاران و خانواده هايشان در نظر گرفته بود رفت.
پس از آن کرش در کمپ تيم هاي ملي حاضر شد که ضمن بازديد از امکانات کمپ تيم هاي ملي، تمرينات تيم اميد را هم از نزديک تماشا کرد.
کرش، ديداري هم با علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال داشت وآخر وقت يا امروز صبح به همراه مسوول کميته بين الملل فدراسيون فوتبال عازم ابوظبي خواهد شد تا بازي دوستانه ايران برابر روسيه را از نزديک تماشا کند.
پس از تماشاي بازي ايران و روسيه، کرش به تهران باز خواهد گشت تا مذاکرات نهايي خود را جهت عقد قرارداد با فدراسيون فوتبال انجام دهد.
کرش اعلام کرده در صورت نهايي شدن قرار داد خود با فدراسيون فوتبال ايران از سه همکار هموطن خود در تيم ملي ايران استفاده خواهد کرد که اين سه نفر شامل دستيار اول، مربي دروازه بان ها و مربي بدنساز خواهد بود.
کارنامه مربي گري کارلوس پرتغالي به شرح زير است:
کرش کار مربيگري خود را با تيم جوانان پرتغال آغاز کرد و نسل طلايي براي پرتغال ساخت که در دنياي فوتبال ستارگان بزرگي شدند، بازيکناني چون فيگو، روي کاستا، فرناندو کوتو و... با رشد اين ستاره ها کرش هم رشد کرد و در سال 1991 سرمربي تيم ملي پرتغال شد و پس از دو سال حضور در نيمکت پرتغال اين تيم را به مقصد اسپورتينگ ترک کرد تا سرمربي اين تيم مطرح پرتغالي شود. او دو سال روي نيمکت اسپورتينگ به افتخاراتي دست يافت و بازهم بازيکناني به دنياي فوتبال معرفي کرد. بازيکناني چون استانکوويچ و پائولو سوزا.
مقصد بعدي نيورک بود و تيم ردبول آمريکا جاي ديگري براي مربيگري اين پرتغالي بود. او سپس به آسيا آمد و هدايت تيم ناگويا ژاپن را در سال 1996 به خدمت گرفت. اما ناگويا هم مثل رد بول حضور يکساله براي کرش به همراه داشت. او در آسيا ماند و هدايت تيم ملي امارات را هم به مدت يکسال بر عهده گرفت (1998-1999). کرش در ادامه فعاليت خود به آفريقاي جنوبي رفت و توانست اين تيم را به جام جهاني 2002 برد که پيش از بازي هاي جام جهاني کره - ژاپن جاي خود را به يک مربي آفريقاي جنوبي داد.
بعد از اين صعود او کار با تيم هاي بزرگ را آغاز کرد و به عنوان دستيار در کنار فرگوسن کارش را با منچستر يونايتد  شروع کرد. پس از يکسال حضور در کنار فرگوسن مربيگري رئال مادريد به او پيشنهاد شد و در سال 2003 هدايت کهکشاني ها را برعهده گرفت و در اين تيم به موفقيت نرسيد. بازگشت دوباره به اولدترافورد و کار با فرگوسن او را در سايه قرار داد ولي بارها فرگوسن لب به تمجيد از او باز کرد و کار کرش را مي ستود و قهرماني ها متعددي با منچستر به دست آورد.
سال 2008 سال خداحافظي از منچستر بود تا دوباره بر روي نيمکت تيم ملي پرتغال تکيه بزند. او پرتغال را به جام جهاني 2010 برد اما در جام جهاني ناموفق بود. اکنون او با پيشنهاد از آسيا مواجه است و اين بار فدراسيون فوتبال ايران خواهان به خدمت گرفتن کرش است; مربي که هم در سطح بالاي فوتبال کار کرده و هم هدايت تيم هايي چون آفريقاي جنوبي و امارات را برعهده داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان