نسخه شماره 2563 - 1389/11/14 -

 از نهضت ملت بزرگ مصر حمايت مي کنيم  

علي اکبر صالحي اعلا م کرد که ايران از نهضت ملت بزرگ مصر حمايت مي کند.
وزير امور خارجه کشورمان در خصوص موضع جمهوري اسلامي ايران در قبال تحولات اخير در برخي از کشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا از جمله مصر اظهار کرد: اعتراضات و جنبش هاي مردمي در اين کشورها نشانه ضرورت تحول در منطقه و پايان عمر نظام هاي غير مردمي است.
به گزارش ايسنا، علي اکبر صالحي افزود: مردم تونس و مصر ثابت کردند که دوران مهندسي منطقه و کنترل آن از سوي استکبار جهاني پايان يافته و مردم درصدد تعيين سرنوشت خويش هستند. وزير امور خارجه تصريح کرد: اين در حالي است که متاسفانه همچنان شاهد دخالت هاي مستقيم، پريشان و سردرگم برخي مقامات آمريکايي در قبال تحولات مصر هستيم.
صالحي در ادامه تاکيد کرد: برادران و خواهران مصري نشان دادند که ديگر حاضر نيستند نسبت به جنايات رژيم صهيونيستي بي تفاوت باشند.
وي افزود: ما نيز به سهم خود همراه با آزاديخواهان جهان از نهضت ملت بزرگ مصر حمايت کرده و با مجروحان و خانواده هاي شهداي اين حوادث ابراز همدردي مي نمائيم.
وزير امور خارجه اظهار کرد: با شناختي که از مردم بزرگ، انقلابي و تاريخ ساز مصر داريم، مطمئن هستيم که آنان نقش خود را در ايجاد خاورميانه اي اسلامي که متعلق به تمامي آحاد مردم آزاده، عدالتخواه و استقلال طلب منطقه است بخوبي ايفا خواهند کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان