نسخه شماره 2515 - 1389/09/14 -

  وزير اطلاعات:
 در ميان بازرسان آژانس جاسوس وجود دارد  
 در پرونده کوي دانشگاه اقدامات لازم را انجام داده ايم

وزير اطلاعات در مراسم افتتاح نمايشگاه دستاورد دستگاه هاي اجرايي و نظارتي در امر مبارزه با فساد اداري، با بيان اينکه نمي توانيم منکر فساد مالي شويم بر تقدم پيشگيري بر اقدام تاکيد کرد.
به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين مصلحي با بيان اين که فساد مالي وجود دارد و ما نمي توانيم منکر آن شويم، تصريح کرد: برگزاري چنين نشست هايي و وجود دستگاه هاي نظارتي حاکي از وجود فساد مالي و اداري است. اگر در مقوله مديريت در دستگاه ها به جاي آن که به دنبال ترجمه کتاب هاي غربي مي رفتيم، شيوه هاي مديريتي ارايه شده در مکتب خودمان را محور قرار مي داديم، قطعا وضعيت ما بهتر از اين بود.
وي ادامه داد: مکتب و قرآن دو بعد مثبت و منفي در رابطه با انسان بيان کرده است. از ابعاد مثبت اين که انسان را اشرف مخلوقات و جانشين خدا بر روي زمين مي داند، و از ابعاد منفي، انسان را فردي عجول، حريص، ناسپاس و دوستدار دنيا مي داند. هنگامي که اين دو بعد را در کنار يکديگر قرار دهيم به طور يقين در مقوله مديريت قابل بهره برداري خواهد بود. يکي از نکات قابل توجه و مورد تاکيد اسلام اين است که به انسان القا کند که داراي دشمن بزرگي به نام شيطان است که سعي در منحرف کردن وي دارد.
وزير اطلاعات با اشاره به ترورهاي اخير اظهار کرد: اين ترورها قطعا توسط سرويس هاي اطلاعاتي موساد، سي آي اي و ام آي سيکس صورت گرفته است. به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي در حاشيه  افتتاح نمايشگاه دستاورد دستگاه هاي اجرايي و نظارتي در امر مبارزه با فساد اداري، در جمع خبرنگاران تصريح کرد: سرنخ هايي به دست آورده ايم و دستگيري اي نيز انجام شده که اين گروه مي خواستند اقدام ديگري انجام دهند ولي موفق نشدند و اذعان دارند که توسط سرويس هاي جاسوسي بيگانه آموزش ديده اند. در اين دستگيري سرنخ هاي بسيار قابل توجهي از اين که چگونه سرويس هاي اطلاعاتي از مزدوران ضدانقلابي که از اول انقلاب تاکنون با انقلاب ضديت داشته و حرکت هاي ضدانقلابي را دنبال کرده و حالت ورشکستگي پيدا کرده بودند و از آن ها به عنوان مزدور استفاده کردند، بدست آورده ايم. وي افزود: متاسفانه در ميان بازرسان آژانس بين المللي هسته اي جاسوسان سرويس ها وجود دارند و بايد در اين زمينه پاسخگو باشند، سازمان ملل نيز بايد پاسخگو باشد چراکه در نتيجه تحريم ها نام دانشمندان ايراني مطرح مي شود که دشمنان به دنبال آن ها هستند.
وزير اطلاعات ادامه داد: ان شا»الله اين سرنخ ها با پي گيري هايي که در حال انجام است توسعه مي يابد و به عوامل اصلي نيز مي رسد.
مصلحي در پاسخ به اين سوال که آيا اين دستگيري ها با ترورهاي اخير مرتبط است؟ گفت: دقيقا ترورهايي که طراحي کرده بودند در همين راستا بوده و ترور ديگري که مي خواستند انجام دهند ناکام مانده است. وي در پاسخ به سوالي درباره اعلام نتايج دستگيري گفت: اين موضوع بستگي به اقدامات اطلاعاتي دارد که به نتيجه برسد. در اين زمينه موساد، سي آي اي و ام آي سيکس هر سه به يکديگر اطلاعات داده و با يکديگر در اين حرکت هماهنگ بودند. صحبت هاي اخير ام آي سيکس و انتشار اسنادي که صورت گرفت همه نشان دهنده  وجود حرکت هاي هماهنگ بوده است. وزير اطلاعات درخصوص حفاظت از اساتيد و دانشمندان هسته اي اظهار کرد: ما اقدامات اطلاعاتي انجام مي دهيم و مباحث حفاظتي اين عزيزان با دستگاه هاي ديگر است که آن ها نيز در حال پي گيري برنامه هايي در اين راستا هستند. مصلحي در پاسخ به سوال خبرنگاري درخصوص انتقاد اخير رييس قوه  قضاييه درباره عدم همکاري نيروهاي امنيتي در پرونده  کوي دانشگاه، اظهار کرد: نظر ايشان محترم است، اما اقداماتي که در اين راستا ما بايد به عنوان وزارت اطلاعات انجام مي داديم را انجام داده ايم. اگر مشکلي دارند بيان کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان