نسخه شماره 2499 - 1389/08/20 -

 هفته پانزدهم ليگ برتر فوتبال امروز آغاز مي شود
 علي پروين پس از پنج سال درليگ برتر 
 مرفاوي به دنبال اولين پيروزي برابر پرسپوليس

هفته پانزدهم ليگ برتر فوتبال از امروز با انجام سه ديدار آغاز مي شود و فردا با برگزاري 4 ديدار ديگر پايان مي يابد. ضمن اين که دو بازي اين هفته به تعويق افتاده است. به گزارش ايسنا، تنها سه هفته به پايان نيم فصل اول رقابت هاي ليگ برتر باقي مانده و اين در حالي است که دو تيم مدعي ذوب آهن و پرسپوليس با پيروزي هاي هفته قبل خود تا حدودي خود را از ديگر تيم هاي بالانشين جدول جدا کردند. البته پرسپوليسي ها مي توانند با توجه به تعويق بازي ذوب آهن در اين هفته صدر جدول را هم از آن خود کنند. اما در مهم ترين بازي هفته مس کرمان ميزبان پرسپوليس است و استقلال هم در تهران از شاهين بوشهر پذيرايي مي کند. ديدار تيم هاي ذوب آهن و فولاد خوزستان به دليل حضور اصفهاني ها در فينال ليگ قهرمانان آسيا در روز يکشنبه 30 آبان برگزار مي شود. ضمن اين که بازي هاي تيم فوتبال سپاهان اصفهان به علت حضور سه تن از بازيکنان اين تيم در بازي هاي آسيايي همچنان برگزار نمي شود.
پنجشنبه 20 آبان
صباي قم  تراکتورسازي تبريز، ورزشگاه يادگار امام قم، ساعت 15
صبا با لغو شدن ديدار هفته قبلش مقابل سپاهان اين فرصت را داشت تا کمي با سرمربي جديد خود بيشتر هماهنگ شود. در زمان مربي گري ياوري نماينده قم در رده ي هشتم قرار داشت و بايد ديد عبدالله ويسي چه رتبه اي را براي تيمش به ارمغان مي آورد. در آن سو تراکتورسازي همچنان در خانه به سختي امتياز مي دهد اما در ديگر شهرها صلابت نمايش خود در تبريز را ندارد.
 استيل آذين  ملوان، ورزشگاه اکباتان، ساعت 30:16
مطمئنا مهم ترين و متفاوت ترين اتفاق استيل آذين آمدن علي پروين به باشگاه است که البته باز هم با رفتن يک نفر ديگر از اين تيم يعني امير مهريزي همراه بود. شايد رخ دادن يکي از اين اتفاق ها در طول فصل براي يک تيم کافي باشد تا انواع و اقسام حاشيه ها براي آن ايجاد شود. با اين تفاسير نمي توان مقاومت استيل آذيني ها را ناديده گرفت چرا که با وجود اين همه اتفاق هنوز خود را سرپا نگه داشته اند. به هر صورت با آمدن پروين، استيل آذين پرسپوليسي تر از هميشه شده و از اين پس بايد منتظر هواداران علي پروين باشيم که بازي هاي استيل آذين را با شور و حال تازه اي همراه مي کنند. رقيب اين هفته شاگردان افشين پيرواني، ملوان است که امسال نتايج نسبتا خوبي گرفته و تيم دست و پا بسته اي نيست. آيا با حضور پروين، روند نبردن هاي استيل آذين به 6 هفته مي رسد؟
مس کرمان  پرسپوليس، ورزشگاه شهيد باهنر کرمان، ساعت 30:16
حساس ترين ديدار هفته را تيم هاي دوم و پنجم جدول برگزار مي کنند.مس از هفته سوم تاکنون در هيچ بازي اي نباخته است و در اين ديدار هم به دنبال بهبود اين رکورد است. مرفاوي هيچ گاه در رويارويي اش با پرسپوليس (به عنوان سرمربي) پيروز ميدان نبوده است. در آن سو اما سرخ پوشان تهران روزهاي خوبي را سپري مي کنند و با سه برد متوالي خود را به يک قدمي ذوب آهن رسانده اند. علي دايي اما به دليل مصاحبه هاي اخير خود فعلا ممنوع المصاحبه شده است تا او باز هم به قصد و نيت فدراسيون شک کند.تقابل علي دايي و صمد مرفاوي شايد زيباترين رقابت مربيان در اين هفته باشد.
جمعه 21 آبان
پيکان  سايپا، ورزشگاه شهيد رجايي قزوين، ساعت 15
خودروسازان در حالي مقابل هم قرار مي گيرند که هر دو بازنده ديدارهايشان در هفته قبل بوده اند. حميد عليدوستي چهارمين هفته ي خود را روي نيمکت پيکان سپري مي کند اما تيمش هنوز نتوانسته از قعر جدول رهايي پيدا کند. سايپا و مايلي کهن هم يک شکست بد خانگي را در مقابل مس تجربه کردند تا مايلي کهن بيش از پيش خطر را احساس کند.
نفت تهران  راه آهن، ورزشگاه راه آهن، ساعت 15
راه آهن با دست پر به سراغ نفت مي آيد. آن ها با سه گل استيل آذين را در هم کوبيده اند و براي اين بازي هم انگيزه هاي فراواني دارند. حسين فرکي هفته پيش با نتيجه 3 بر يک مغلوب شاگرد قديمي خود، علي دايي شد تا نتواند هم استقلال و هم پرسپوليس را متوقف کرده باشد. با اين حال آن ها به راحتي قيد سه امتياز حساس اين بازي را نخواهند زد.
شهرداري تبريز  پاس همدان، ورزشگاه يادگار امام تبريز، ساعت 15
حميد درخشان در دو بازي مقابل ذوب آهن و شاهين دو امتياز گرفت تا شروع نسبتا خوبي با شهرداري داشته باشد. او اين هفته پاس بحران زده را در پيش دارد و به دنبال اولين پيروزي با تيمش است. اما مديرروستا و پاس هم چنان بر روي نوار ناکامي گام برمي دارند و البته به قول خود مديرروستا او از حمايت مديرعامل تيمش برخوردار است و فقط به يک برد نياز دارد تا تيمش از اين وضعيت خارج شود.
استقلال تهران  شاهين بوشهر، ورزشگاه آزادي، ساعت 17
روند نباختن هاي آبي پوشان بالاخره در مقابل نفت آبادان قطع شد تا استقلالي ها کمي با صدر جدول فاصله بگيرند. شاگردان پرويز مظلومي پس از پيروزي در داربي 69 در ديدارهاي خارج از خانه خود اصلا خوب ظاهر نشدند و از دو بازي مقابل تيم هاي پرطرفدار تراکتور و نفت تنها يک امتياز کسب کردند. حميد استيلي اما روزهاي خوبي را با شاهين سپري نمي کند. بوشهري ها 6 هفته اي است که موفق به بردن حريفان خود نشده اند و در اين ديدار نيز از ابتدا چيزي براي از دست دادن ندارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان