نسخه شماره 2445 - 1389/06/16 -

  2/5 سال از کماي احمد عزيزي گذشت
 گلوي شاعر درگير تراشه ها 

احمد عزيزي شاعر و مداح اهل بيت (ع) که از 2/5 سال پيش به کما رفته است اين روزها با تراشه درون گلويش دست و پنجه نرم مي کند، تراشه اي که هر روز دريچه گلوي اين شاعر را تنگتر مي کند.
به گزارش مهر، احمد عزيزي شاعر و مداح اهل بيت(ع) 15 اسفندماه 86 به دليل کاهش سطح هوشياري ناشي از تشنج، بيماري قلبي و کليوي به کما رفت و او از همان روز تا کنون (15 شهريور) که دقيقا 2/5 سال مي گذرد در بيمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه بستري شده است.
عزيزي که هم اکنون 52 سال دارد، قبل از پيروزي انقلاب اسلامي به دعوت شمس آل احمد (برادر جلال آل احمد) به تهران آمد و موفق به ديدار شهيد آيت الله مطهري شد. او با آغاز جنگ به همراه خانواده اش به تهران آمد و سپس براي مدتي ساکن شهرستان نور شد و بعد از آن در تهران اقامت گزيد و به همکاري با روزنامه جمهوري اسلامي پرداخت.
کفش هاي مکاشفه، شرجي آواز، خوابنامه و باغ تناسخ، ترجمه زخم، باران پروانه، رودخانه رويا، ملکوت تکلم و سيل گل سرخ از جمله دفترهاي شعري اين شاعر انقلاب و مداح اهل بيت است.
اين روزها اما احمد عزيزي شرايط سختي را پشت سر مي گذارد و بيماري صعب العلاجش او را زمين گير کرده است. عزيزي به خصوص در زمان تعويض تراشه تراکستومي گلويش - که هر چند روز يکبار انجام مي شود - دچار مشکلات حاد تنفسي مي شود و درد ناشي از اين کار او را عذاب مي دهد.
زينب عزيزي خواهر احمد عزيزي در گفتگو با مهر با اشاره به مشکل تنفسي او ناشي از تراشه تراکستومي درون گلويش، نسبت به بهبودي برادرش ابراز نگراني کرد و گفت: بايد هر چه زودتر براي احمد کاري کرد و اگر لازم باشد او را به خارج ببريم.
وي افزود: تراشه تراکستومي اينگونه بيماران معمولا هفته اي يک بار عوض مي شود اما با توجه به شرايط حاد تنفسي احمد، تراشه گلوي او هر سه يا نهايتا چهار روز يک بار تعويض مي شود که در زمان انجام اين کار، تنفس برايش به شدت سخت مي شود و او مجبور است به فواصل کمي از قرار دادن تراشه در گلو، درد شديد آن را تحمل کند.
خواهر اين شاعر انقلاب و اهل بيت (ع) درباره احتمال انجام عمل باز روي گلوي او هم گفت: اين عمل در ايران فقط در دو بيمارستان از جمله بيمارستان مسيح دانشوري انجام مي شود که پزشکان آن هنوز در اين زمينه نظر مساعد نداده اند و مي گويند اين عمل براي احمد فعلا زود است.
زينب عزيزي اضافه کرد: آنها معتقدند براي انجام اين عمل بايد قفسه سينه بيمار شکافته شود و چون وضعيت ريه هاي احمد هم مساعد نيست، انجام عمل باز خطرآفرين خواهد بود.
وي در عين حال علائم حياتي اين شاعر را خوب توصيف کرد و گفت: وضعيت هوشياري احمد مساعد است و تنها چيزي که او را اذيت مي کند، تنگتر شدن روز به روز دريچه گلوي اوست که ناشي از تراشه تراکستومي است که در اين ناحيه قرار داده شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان