نسخه شماره 2443 - 1389/06/14 -

 پورمحمدي:
 جامعه اسلامي منسجم است  

حجت الاسلام و المسلمين پورمحمدي با بيان اين که تخريب و تهمت ملاک جامعه اسلامي نيست، اين سوال را مطرح کرد که اگر بدانيم جامعه اسلامي، جامعه اي منسجم است آيا مي توانيم بگوئيم بذر کينه در جامعه پاشيده يا اختلافات و کينه ها زياد شود؟  به گزارش ايسنا، رئيس سازمان بازرسي کل کشور با بيان اين که ماه رمضان شهر اسلام است، گفت: خداوند با معرفي اين ماه مي خواهد به بندگانش بگويد که اين اسلام را قبول دارد و اين محيط اسلامي را مي پسندد.  وي با تاکيد بر اين که ماه رمضان جامعه را از آلودگي هاي ذهني نجات مي دهد، گفت: مهمترين آلودگي ذهني شرک است و در شرک، جامعه اسلامي به غير از عنايت و اراده خدا متوسل مي شود.
پورمحمدي اظهار کرد: رمضان دل ها را آماده مي کند و به پرواز در مي آورد و خداوند در اين ماه مبارک ظرفيت ذهني بشر را اندازه گيري مي کند.
رئيس سازمان بازرسي کل کشور با تاکيد بر ضرورت توجه به فقرا و درماندگان در ماه مبارک رمضان گفت: اين طور نباشد که به گونه اي زندگي کنيم که از زندگي ديگران غافل باشيم. 
وي خاطرنشان کرد: مسلمان اگر ادعاي مسلماني دارد نمي تواند فساد و بي بندوباري جامعه را تحمل کند، نمي تواند سرش را پائين بيندازد و هر کسي هر کاري که دلش بخواهد انجام دهد و هر جور که دوست دارد فکر کند.  پورمحمدي به بيان فرازهايي از دعاي افتتاح پرداخت و اظهار کرد: انسان مسلمان نمي تواند از مسئوليت جامعه اش غافل باشد. خدايا ما دنبال دولت کريمه هستيم و مسووليت اجتماعي را زمين نگذاشته ايم و از اين مسئوليت کوتاه نمي آئيم.  وي ادامه داد: خدايا ما به دنبال دولتي هستيم که سبب عزت، شوکت، اجراي احکام اسلام و نشر معارف اسلامي باشد اما چه کنيم که دستمان بسته است و گرفتاريم و پيامبر در بين ما نيست و امام ما در بين ما شيعيان مهجور است.
رئيس سازمان بازرسي کل کشور خاطرنشان کرد: خدايا دشمنان ما زياد است و اينها را مي گوئيم که ايجاد روحيه باشد و اگر به فکر تشکيل دولت هستيم تو بايد به ما کمک و هدايت کني.
وي اظهار کرد: خداوند در ماه مبارک رمضان مي خواهد به ما نشان دهد که اگر بخواهيم مردم و دولت ما اسلامي باشند نبايد با کسي دشمني کنيم.
رئيس سازمان بازرسي کل کشور با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در مورد جذب حداکثري و دفع حداقلي تصريح کرد: مقام معظم رهبري اساس نظام را به جذب همه آنهايي که مسير عزت اسلام و انقلاب و راه امام و رهبري را طي مي کنند، دانست.
بايد حواسمان جمع باشد و يک وقت فکر نکنيم وحدت چيزي است که ما مي گوييم و با اين کار اختلافات و سو» ظن را در جامعه تشديد کنيم و هر کسي را دوست داريم دفع کنيم.
وي گفت: امت اسلامي براي کفار و دشمنان خيلي غليظ است، سعي کنيم در برابر فتنه گر و کسي که مي خواهد به وحدت اسلامي آسيب برساند محکم ايستادگي کنيم.  پورمحمدي ادامه داد: وقتي صحبت از آمار پرونده ها در دستگاه قضايي به ميان مي آيد مي گويند 10 ميليون پرونده وجود دارد، ما دولت اسلامي هستيم که سر هر چيزي با هم دعوا مي کنيم و به حق ديگران تجاوز مي کنيم؟
به گزارش هيئت و کانون خادم الرضا(ع)، پورمحمدي که در مراسم ويژه شب قدر سخنراني مي کرد، با اشاره به عظمت و جايگاه رفيع شب قدر اظهار کرد: شب قدر داستان عجيبي دارد و همچنان ناشناخته است. در اين شب اتفاقات عجيبي هم صورت گرفت که نزول قرآن کريم بر پيامبر اسلام يکي از اين اتفاقات است.
وي گفت: داستان شب قدر خيلي رازآلود است و خداوند اين راز را مکشوف نکرده تا صاحب الزمان ظهور و رازهاي نهفته اين شب را تشريح کند.
وي قرآن را کتاب تشريع الهي و کلام خدا دانست و گفت: بزرگترين نزولي که در تاريخ و جهان هستي از عالم بالا به عالم پائين مي تواند اتفاق بيفتد در اين شب اتفاق افتاد که آن نزول وحي بود.
پورمحمدي با اشاره به اينکه شهادت امام علي(ع) در اين شب بر رازآلودي شب قدر افزود، يادآور شد:بزرگترين صعود هم در اين شب اتفاق افتاد، يعني امام علي(ع) که مدت ها در انتظار پرواز است از اين حصار تن و بدن خودش را رها مي کند.  وي صعود را به دو دسته خاص و عام تقسيم بندي و اظهار کرد: صعود خاص همان عروج امام علي(ع) به ملکوت است و صعود عام نيز متعلق به همه ماست که ارزش اين شب از هزار ماه بالاتر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان