نسخه شماره 2442 - 1389/06/13 -

 تقواي سياسي موجب رقابت هاي سالم و بدور از تهمت و افترا مي شود  

عضو فراکسيون خط امام(ره) مجلس شوراي اسلامي، گفت: در يک جامعه صالح، سالم و توام با آرامش که تقواي سياسي در آن رعايت مي شود، رقابت هاي سياسي سالم و بدور از تهمت و افترا خواهد بود. 
حجت الاسلام قدرت الله عليخاني در گفت وگو با ايسنا، با تاکيد بر لزوم رعايت تقواي سياسي در همه ايام و حالات به ويژه در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: طبيعي است که در همه ماه هاي سال بايد از گناه و افترا و تهمت و دروغ پرهيز کرد و اين در حالي است که در ماه مبارک رمضان رعايت نکردن اين موارد موجب ابطال روزه هم مي شود.
وي با اعتقاد بر اين که عموم سياسيون در کشور در طول سال به علت دعواهاي سياسي، تقوا را رعايت نکرده و به يکديگر تهمت و افترا مي زنند، گفت: در اين ماه نيز بايد به اين نوع مسائل توجه ويژه اي شود تا خداي نکرده ماه مبارک رمضان هم توام با دروغ و افترا نشود.
عليخاني گفت: اميدواريم که پس از ماه مبارک، برکات و اثرات مثبت آن براي هميشه در جامعه مستمر شود.
اين عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با اعتقاد بر اين که تاکنون تقواي سياسي در گفتار و رفتار بسياري ازمسوولان و سياسيون کشور وجود نداشته است، گفت: همه گرفتاري هايي که هم اکنون جامعه ما با آن مواجه شده به دليل رعايت نکردن همين تقواي سياسي در کشور است.
عليخاني در خصوص تاثيرات رعايت تقواي سياسي در جامعه، گفت: رعايت اين امور باعث اخوت و برادري در بين سياسيون کشور شده و مانع رفتن جامعه به سمت تهمت و افترا و به جان هم افتادن ها مي شود و در چنين فضايي ديگر هيچ کس شمشير به روي ديگري نخواهد کشيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان