نسخه شماره 2432 - 1389/05/30 -

 مسابقات وزنه برداري نخستين دوره بازي هاي المپيک نوجوانان
 کاظمي نژاد قهرمان وزنه برداري المپيک نوجوانان شد  

وزنه بردار سنگين وزن کشورمان مدال طلاي وزن 84+ کيلوگرم مسابقات وزنه برداري نخستين دوره بازيهاي المپيک نوجوانان در سنگاپور را برگردن آويخت تا کاروان ورزشي ايران صاحب دومين مدال طلا در اين دوره از بازي ها شود.
به گزارش مهر، مسابقات وزنه برداري المپيک نوجوانان ديروز پنجشنبه در دسته سنگين وزن (84+ کيلوگرم) پيگيري شد. در اين رقابت که در سالن وزنه برداري مجموعه ورزشي توپايو برگزار شد، عليرضا کاظمي نژاد همپاي ديگر وزنه برداران سنگين وزن جهان وزنه زد.
عليرضا کاظمي نژاد به ترتيب با مهار وزنه هاي 155 کيلوگرم در حرکت يک ضرب و 196 کيلوگرم در حرکت دو ضرب  و مجموع  351 عنوان قهرماني و مدال طلاي وزن 84+ کيلوگرم  مسابقات وزنه برداري المپيک نوجوانان را از آن خود کرد، در اين وزن گور ميناسيان از ارمنستان با مهار وزنه هاي 160 و 190 کيلوگرم در حرکات يک ضرب و دو ضرب عنوان دوم را از آن خود کرد و حسن محمد از مصر با بالاي سر بردن وزنه هاي 150 و 180 کيلوگرم در حرکات يک ضرب و دو ضرب سوم شد.
داور اول مسابقه وزنه برداران سنگين وزن حسن شورانيان از کشورمان بود. اين داور که از فدراسيون وزنه برداري کنار گذاشته است، فرصت قضاوت در مقابل ژاک روگ، رئيس کميته بين المللي المپيک و تاماش آيان، رئيس فدراسيون جهاني وزنه برداري را پيدا کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان