نسخه شماره 2413 - 1389/05/07 -

 درخواست حل ديپلماتيک پرونده هسته اي ايران در سفر بشار اسد به بلا روس 

روساي جمهوري سوريه و بلاروس بر حل ديپلماتيک پرونده هسته اي ايران تاکيد کردند.
به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، روزنامه "الشرق الاوسط" چاپ لندن نوشت که در ديدار "بشار اسد"، رئيس جمهوري سوريه با "الکساندر لوکاشنکو"، رئيس جمهور بلاروس دو طرف بر لزوم دست يابي به راه حل درباره برنامه هسته اي ايران از طريق ديپلماسي تاکيد کردند.
در بيانيه مشترکي که بعد از سفر رسمي بشار اسد به بلاروس صادر شد آمده است که در اين ديدار با مهم توصيف کردن امضاي پيمان منع گسترش سلاح هاي هسته اي تاکيد شد اسرائيل بايد به اين معاهده ملحق شود و تاسيسات هسته اي خود را تحت نظارت آژانس بين المللي انرژي اتمي قرار دهد.
بنابراين گزارش، دو طرف در اين ديدار بر حق همه کشورهاي جهان از جمله ايران در توسعه انرژي هسته اي براي اهداف صلح آميز و طبق احکام پيمان منع گسترش سلاح هسته اي تاکيد کردند.
در مذاکرات بشار اسد در بلاروس روابط دو جانبه و چشم اندازهاي توسعه و همکاري در بخش هاي مختلف بررسي شد. دو طرف همچنين بر آمادگي خود براي ادامه تلاش به منظور تقويت نقش سازمان ملل به عنوان راهکاري براي تضمين صلح جهاني، امنيت و همکاري تاکيد کردند و گفتند از اصلاحات در اين سازمان حمايت مي کنند تا توانايي و تاثيرگذاري آن افزايش يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان