نسخه شماره 2321 - 1389/01/17 -

 قدرداني سازمان ملل و صليب سرخ از اقدامات ايران در حوزه مين زدايي  

نشست «روز جهاني آگاهي از خطرات مين» با حضور نمايندگان برخي از نهادهاي داخلي به همراه هماهنگ کننده مقيم برنامه عمران سازمان ملل در ايران و رئيس نماينده کميته بين المللي صليب سرخ در محل مرکز مين زدايي کشور برگزار شد.
به گزارش ايسنا از اداره کل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، خانم «کنسوئلو ويدال» هماهنگ کننده مقيم سازمان ملل و نماينده مقيم برنامه عمران سازمان ملل متحد طي سخناني در اين نشست از اقدامات مين زدايي انجام شده توسط وزارت دفاع و مرکز مين زدايي جمهوري اسلامي ايران قدرداني و تشکر کرد.
ويدال اظهار کرد :جمهوري اسلامي ايران گام هاي بزرگي را در خصوص مين زدايي برداشته است که ايجاد مرکز مين زدايي توسط وزارت دفاع در سال 2004 يکي از آنان به شمار مي رود، لذا بخاطر اقدامات ايران در حوزه پاکسازي و آموزش به مردم در خصوص خطرات مين و ايفاي نقش اساسي در اين زمينه به شما تبريک مي گوييم.
«پير ريتر نير» رئيس نمايندگي کميته بين المللي صليب سرخ نيز در سخناني اظهار داشت که ارزش هاي انساني رکن مهم فرهنگ و مذهب ايرانيان است و جمهوري اسلامي ايران تلاش هاي بسياري در راستاي حل مشکلات بشردوستانه انجام داده است لذا به وزارت دفاع و مرکز مين زدايي ايران به جهت موفقيت در اين کار بزرگ تبريک مي گوييم و به تمامي کساني که در اين راه تلاش مي کنند، اداي احترام مي کنيم.
رئيس مرکز مين زدايي کشور و نمايندگان وزارت کشور، سازمان بهزيستي کشور، سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر و پژوهشکده مهندسي و علوم پزشکي جانبازان از ديگر سخنرانان اين نشست بودند که فعاليت خود در حوزه مين زدايي را تشريح کردند.
شرکت کنندگان در پايان نشست روز جهاني آگاه سازي خطرات مين از نمايشگاه مين زدايي که در حاشيه اين نشست تشکيل شده بود، بازديد کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان