نسخه شماره 2320 - 1389/01/16 -

  وزير کشور خبر داد:
 آمادگي بيش از 80 درصدي دستگاه ها در مانور 12 فروردين  

وزير کشور از آمادگي دستگاه ها و نهادهاي مسوول براي مقابله با حوادث غيرمترقبه ابراز رضايت کرد و گفت: با وجود درگير بودن دستگاه ها در اجراي طرح نوروزي، شاهد آمادگي بيش از 80 درصدي آنان در اين طرح هستيم.
به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور، مهندس مصطفي محمد نجار در حاشيه بازديد از اردوگاه هاي اسکان اضطراري مانور 12 فروردين اظهار کرد: از هزار و 50 نقطه شناسايي شده براي برپايي اين اردوگاه ها، 126 مکان با استعداد اسکان يک ميليون نفر تجهيز شده اند.
وي گفت: ساماندهي اين افراد به استانداري و شهرداري تهران واگذار شده است تا به ترتيب 600 و 400 هزار نفر را اسکان دهند و ملزومات آنان را فراهم کنند.
وزير کشور با بيان اين که در اين مانور، 21 وزارتخانه و 10 دستگاه مربوط مشارکت کرده اند، افزود: از 126 نقطه منتخب در 22 مکان با استعداد پذيرش 356 هزار نفر، اردوي آمادگي در حال برگزاري است.
نجار اسکان اضطراري، امداد و نجات، درمان اوليه، درمان در بيمارستان هاي صحرايي، انتقال ماشين آلات آواربرداري، ارائه خدمات عمومي مانند برق، گاز، ارتباطات، پارکينگ خودرو و در نظر گرفتن مراکز خريد را از امکانات اين مانور برشمرد و گفت: اين اردوگاه ها بايد به شهرهاي خودکفا تبديل شود.
وزير کشور با اشاره به وجود 80 درصدي آمادگي کشور در حوادث گفت: تا نياز واقعي فاصله داريم ولي ملت نگران نباشند، زيرا حادثه اي در پيش نيست و اين مانور براي آمادگي صورت مي گيرد که براساس دستور رييس جمهوري و با در نظر گرفتن هدف هايي از جمله ميزان آمادگي، ارزشيابي دستگاه ها، هماهنگي و همچنين مستندات تهيه شده به صورت نرم افزاري بايد در ميدان عمل پياده شود.
نجار با بيان اين که در ايام عيد با توجه به اين که تمام دستگاه ها از جمله اورژانس، هلال احمر، فرمانداري ها و ساير بخش هاي خدماتي درگير برگزاري تسهيلات نوروزي بودند تصميم گرفتيم بر طبق دستور رييس جمهوري طرح جديدي را اجرا کنيم، تصريح کرد: بر اين اساس با برگزاري اين مانور بزرگ آمادگي ها را بسنجيم تا در ايام تعطيلات که مديران درگير مسائل ديگري هستند، بدانيم که چقدر براي خدمات رساني و مديريت شهر تهران آمادگي دارند.
وي افزود: مردم نبايد از برگزاري اين گونه مانورها نگران شوند، زيرا اين اقدامات با هدف ايجاد آمادگي براي مقابله با شرايط بحران است.
وزير کشور ايجاد آمادگي، ارزيابي دستگاه ها، انجام هماهنگي، اجراي مستندات نرم افزاري در صحنه عمل و به ميدان آوردن امکانات ارائه شده را از اهداف اجراي اين مانور دانست و گفت: با اجراي مانورهايي که سال گذشته برپا شد، اکنون روز به روز بر آمادگي دستگاه ها و سازمان هاي مربوط افزوده شده است.
محمد نجار همچنين از 30 دستگاهي که در اجراي طرح نوروزي مشارکت داشتند تشکر کرد و گفت: در کنار اين فعاليت، حضور 60 نماينده دستگاه هاي مختلف در جلسه هماهنگي استانداري براي اجراي مانور 12 فروردين، نشانگر آمادگي مسوولان حتي در زمان تعطيلات است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان