نسخه شماره 2318 - 1389/01/14 -

 دختر جوان قرباني خريد موبايل 500 هزار توماني  

دختر جواني که از پدر و مادرش 500 هزار تومان پول براي خريد موبايل درخواست کرده بود توسط پدرش مجروح شد و فوت کرد.
به گزارش فارس،  ساعت 4 بامداد 6 فروردين امسال ماموران کلانتري 164 قائم از طريق مرکز فوريت هاي پليسي اطلاع پيدا کردند که زن جوان حدود 30 ساله اي به نام مريم توسط پدر و مادرش به علت شکستگي سر به بيمارستان انتقال پيدا کرده، اما دقايقي پس از انتقال به بيمارستان به علت شدت جراحات وارده فوت کرده است.
با تشکيل پرونده مقدماتي، به دستور شهرياري، بازپرس شعبه هفتم ويژه قتل دادسراي امور جنايي تهران، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
در تحقيقات ابتدايي از پدر مريم به نام اسماعيل 67 ساله، وي در خصوص نحوه فوت دخترش به کارآگاهان گفت: در ساعت 2 بامداد دخترم که از مدت ها پيش براي خريد گوشي تلفن همراه درخواست مبلغ 500 هزار تومان را از من و همسرم کرده بود، با مادرش درگيري لفظي پيدا کرد که ناگهان به علت عدم توانايي در نگهداري تعادل خود، به سمت اتاق پذيرايي پرت شد و از ناحيه سر دچار شکستگي شد که با وجود انتقال به بيمارستان، به علت شدت جراحات وارده فوت کرد.
کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي در ادامه تحقيقات خود از پدر و مادرم مريم، با تناقض گويي آنها درباره نحوه فوت دخترشان رو به رو شدند که در ادامه و با اخذ نظريه پزشکي قانوني مبني بر شکستگي جمجمه سر از ناحيه پشت، بار ديگر تحقيقات از پدر مريم آغاز شد.
با توجه به ارائه دلايل و مدارک و اثبات تناقض گويي هاي اين فرد، وي لب به اعتراف گشود و در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: که دخترش را با دست به عقب هل داده که همين امر باعث پرت شدن دخترش از بالاي پله آشپزخانه به پايين و برخورد شديد او با زمين از ناحيه پشت سر، شده است.
متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: از چندي پيش دخترم مريم دائما بهانه مي آورد که مدل گوشي تلفن همراهش قديمي شده است و قصد دارد تا يک گوشي تلفن همراه جديد بخرد که به همين منظور به 500 هزار تومان پول نياز داشت و از آنجائي که من در آن زمان اين مبلغ را در اختيار نداشتم به او قول دادم تا هزينه خريد موبايل را تا پايان فروردين سال جديد در اختيار او قرار دهم که او هم پذيرفت اما پس از گذشت مدتي او با طرح اين موضوع که به عروسي يکي از دوستانش دعوت شده و بايد تا آن زمان گوشي تلفن همراهش را تعويض کند مجددا بهانه گيري هاي خود را آغاز کرد.
وي ادامه داد: همين موضوع باعث شد تا ميان او و مادرش در شب حادثه مشاجره لفظي ايجاد شود و من هم که قصد داشتم تا مانع از ادامه اين مشاجره باشم دخالت کردم و با دستم او را به عقب هل دادم که ناگهان تعادلش به هم خورد و از بالاي پله آشپزخانه به پايين پله پرتاب و از پشت سر به شدت با زمين برخورد کرد که همين موضوع باعث مرگ او شد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان