نسخه شماره 2317 - 1388/12/27 -

 هلا ک سرکرده شبکه مخوف در نبردي خونبار  

سرکرده شبکه اي مخوف که چند ماه تحت تعقيب پليس استان فارس بود در نبردي خونبار به هلاکت رسيد و يک زن ربوده شده از اسارتگاه او رهايي يافت.
به گزارش ايسکانيوز، چند تبهکار پيشينه دار که شبکه دستبرد مسلحانه ، قاچاق مواد مخدر و اسلحه ، تجاوز به عنف و ... به راه انداخته و موج ناامني در برخي از شهرهاي استان فارس به ويژه کازرون ، به پا کرده بودند از چهار ماه پيش تحت تعقيب پليس قرار گرفتند.
کارآگاهان با توجه به حساسيت موضوع، ده ها ساعت به کارهاي اطلاعاتي پرداختند تا اعضاي شبکه مافيايي را شناسايي کنند.اين عمليات حساس بايد با ظرافت ويژه دنبال مي شد چون جنايتکاران مسلح در صورت احساس خطر به هيچکس رحم نمي کردند.
سرکرده اين شبکه ، مردي 29 - 30 ساله به نام «شاهرخ - م» بود که سال 84 به جرم نگهداري سلاح غير مجاز دستگير و زنداني شد.وي اما با دريافت مرخصي از زندان خارج شد و ديگر برنگشت.اين تبهکار که نوچه هايش «شاهرخ خان» صدايش مي زدند در پي شرارت هايش ، يکي از اهالي کازرون را با شليک گلوله زخمي کرد و گريخت.همان موقع پليس به تعقيب وي پرداخت اما مرد خشن با زخمي کردن يک مامور و رها کردن سلاحش از تيررس مجريان قانون دور شد.
در همين رابطه فرمانده پليس فارس گفت: «شاهرخ» کلکسيوني از جرم و جنايت را در پرونده اش داشت و برخي از مردم که از شرارت هاي او باخبر بودند حتي از شنيدن نامش به خود مي لرزيدند. «شاهرخ» يک تبهکار بسيار خطرناک بود که کم تر ردي از خود بر جا مي گذاشت و تلاش مي کرد با شرارت هاي زنجيره اي ، کارآگاهان را سردرگم کند.
سرتيپ «علي مويدي» تصريح کرد : سرانجام با تلاش شبانه روزي پليس مشخص شد «شاهرخ» و همدستانش در قلب يکي از کوه هاي اطراف «کازرون» پنهان شده اند.
در نتيجه چند اکيپ عملياتي رهسپار نقطه مورد نظر شد و آنجا را محاصره کرد.اين مقام ناجا اضافه کرد: کارآگاهاني که در منطقه، کمين زده بودند در فرصت مناسب دست به تيراندازي زدند که اين عمليات، هلاکت «شاهرخ» و دستگيري دو همدستش را به همراه داشت.همچنين يک زن بوشهري که چندي پيش از سوي «شاهرخ» ربوده شده بود از اسارتگاه او رهايي يافت و به آغوش خانواده اش برگشت.
فرمانده پليس فارس ادامه داد: اين احتمال قوي وجود دارد «شاهرخ» در بسياري از جنايت هايي که در سطح استان شگل گرفته بود دست داشته باشد.
بر اساس همين فرضيه، پيگيري موضوع به صورت ويژه در دستور کار افسران اداره آگاهي قرار دارد. «مويدي» خاطرنشان ساخت : از مخفيگاه «شاهرخ» سه قبضه سلاح گرم، دو دستگاه موتورسيکلت، شماري پلاک خودرو ، ابزار مصرف مواد مخدر و برخي از اموال مالباختگان کشف شده است.
اين مقام ناجا تاکيد کرد: به تمامي اشراري که شايد هنوز در نقاطي از استان به فکر تعرض به جان و اموال مردم هستند هشدار مي دهيم از بلايي که بر سر اين جنايتکار حرفه اي آمد عبرت بگيرند، سلاح هاي خود را زمين بگذارند و پيش از مرگ، تسليم قانون شوند.
ياد آور مي شود اواخر دي امسال نيز مردي مرودشتي به نام «روح الله  ع» که سرکرده يک شبکه مخوف بود و در پرونده ننگينش ، 20 فقره آدمکشي، دستبرد مسلحانه، راهزني ، شليک گلوله به مردم و ماموران ، وحشت آفريني و ... ديده مي شد طي عمليات ضربتي پليس فارس به هلاکت رسيد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان