نسخه شماره 2290 - 1388/11/20 -

 ماجراي نامه برندگان جايزه صلح نوبل به احمدي نژاد  

با انتشار خبرنامه 41 نفر از برندگان جايزه صلح نوبل به رئيس جمهور  ايران مبني بر انتقاد به اوضاع داخلي ايران، يک منبع آگاه در وزارت امور خارجه اين خبر را تکذيب کرد. به گزارش آخرين نيوز، يک منبع مطلع در وزارت امور خارجه تاکيد کرد که نامه اي از سوي برندگان جايزه صلح نوبل تاکنون دريافت نشده است.
ماجرا از اين قرار است که در چند روز اخير رسانه هاي خارجي عنوان کردند 41 نفر از برندگان جايزه صلح نوبل در نامه اي به احمدي نژاد نسبت به تحولات داخلي انتقاد کردند و موضع ايران در بحث هسته اي را غيرقابل قبول دانستند.
اين منبع مطلع در وزارت خارجه با اشاره به اين ماجرا هرگونه دريافت نامه اي تحت اين عنوان را تا زمان انتشار خبر منتفي اعلام کرد و آن را فضاسازي رسانه اي عليه تحرکات و ابتکارات مثبت ايران در بحث هسته اي برشمرد.  گفتني است شيرين عبادي اخيرا در گفت وگو  با رسانه هاي فارسي زبان خارج کشور از ارسال چنين نامه اي توسط "واي زد" يکي از برندگان يهودي جايزه صلح نوبل به همراه 40 نفر ديگر خبر داده است.  به گفته وي نويسندگان مدعي شدند برنامه هسته اي ايران خطري براي بشريت است. شنيده ها حاکي از آن است که نويسنده اصلي نامه روماني الاصل و يکي از بازماندگان هولوکاست است، تلاش کرده با ارسال نامه فضاي بين المللي عليه ايران را تشديد کند. اين در حالي است که چند ماه پيش نيز 41 برنده جايزه صلح نوبل در نامه اي به احمدي نژاد  حمايت خود را از شيرين عبادي و خانواده اش اعلام کرده بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان