نسخه شماره 2250 - 1388/10/01 -

 نماينده شيراز:
 بخش قابل توجهي از مصوبات سفرهاي استاني عملي نشده است  

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي از حجم بالاي مصوبات سفرهاي استاني و عقب ماندگي استان فارس در بخش هاي مختلف خبر داد. 
جعفر قادري عضو فراکسيون اصولگرايان، در گفت وگو با خبرنگار ايلنا، اظهار داشت: هيات دولت تا به حال دوبار به اين استان سفر داشته است که متاسفانه مقاطع انجام اين سفرها مناسب نبوده است. 
وي افزود: بخش قابل توجهي از طرح ها و پروژه ها در اين استان نيمه کاره مانده است و مصوبات نيز با مشکلاتي متعدد مواجه مي شوند.
نايب رئيس کميسيون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به جلسه هفته گذشته مجمع نمايندگان استان شيراز با رئيس جمهور، گفت: در اين جلسه به عقب افتادگي هاي مکرر اين استان در بخش هاي مختلف اشاره شد.
اين نماينده مجلس با بيان اينکه مراکز آموزش عالي اين استان در مقايسه با ديگر شهرستان ها بسيار کم است، يادآور شد: همچنين با وجود نقش موثر استان فارس در اقتصاد کشور، اين استان همواره از مشکل بي توجهي دولت رنج برده است و حتي در مسائلي همچون حمل و نقل و بهداشت و درمان نيز دچار مشکل است.
قادري تاکيد کرد: از دولت انتظار مي رود در اين دور از سفرهاي استاني اين مشکلات و عقب ماندگي ها را رفع کند.
نماينده شيراز با انتقاد از دير انجام شدن سفرهاي استاني دولت به شيراز، افزود: استان فارس جزو آخرين استان هايي بود که رئيس جمهور به آن سفر کرد. در نتيجه اين استان خيلي دير توانست از بودجه دولت نهم استفاده کند. در نتيجه در حال حاضر شاهد حجم بالاي مصوبات عملي نشده در دولت هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان