نسخه شماره 2243 - 1388/09/23 -

 انيميشن جديد والت ديزني صدرنشين شد 

«شاهزاده خانم و قورباغه»  انيميشن جديد کمپاني والت ديزني که با حال و هواي کارتون هاي قديمي ساخته شده، در اولين روز نمايش خود 7 ميليون دلار فروش کرد و لقب موفق ترين فيلم سينمايي آمريکاي شمالي را در روز جمعه به خود اختصاص داد. به گزارش  فارس، اين فيلم اولين انيميشن سنتي کمپاني والت ديزني در چند سال اخير است که به کمک دست هنرمندان انيماتور خلق شده است.
«شاهزاده خانم و قورباغه» از روز جمعه در 3 هزار و 434 سالن سينماي آمريکا و کانادا به روي پرده رفت و پيش بيني مي شود که صدرنشين جدول هفتگي گيشه نمايش اين هفته سينماهاي آمريکاي شمالي شود.  از سال 2004 که کمپاني والت ديزني انيميشن دستي خانه بالاي تپه را تهيه کرد تا به حال هيچ انيميشن سنتي توسط اين کمپاني توليد نشده بود.  انيميشن خانه  بالاي تپه در اولين روز نمايش خود 4 ميليون دلار فروش کرد. فروش 3 روز اول اين انيميشن در سال 2004 به 14 ميليون دلار رسيد.  در طول اين مدت کمپاني والت ديزني انيميشن سنتي قلعه متحرک هاول را اکران عمومي کرد که يک انيميشن ژاپني است. کمپاني والت ديزني گفته است در صورت موفقيت مالي شاهزاده خانم و قورباغه دوباره توليد انيميشن هاي سنتي خود را در سطح وسيعي دنبال مي کند.  «شاهزاده خانم و قورباغه» در شرايطي در اولين روز نمايش خود 7 ميليون دلار فروش کرد که انيميشن هاي سنتي «مولان» و «هرکول» در سال هاي 1998 و 1997 نيز در اولين روز نمايش خود همين مقدار فروش کرده بودند.  تا به امروز انيميشن «شيرشاه» با فروشي 14 ميليون دلاري در روز اول نمايش خود موفق ترين انيميشن دستي کمپاني والت ديزني بوده است.
اين انيميشن دستي که در سال 1994 به نمايش عمومي درآمد از سه روز اول نمايش خود 40 ميليون دلار فروش کرد و توانست فروش کلي 313 ميليون دلاري را در آمريکاي شمالي از آن خود کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان