نسخه شماره 2226 - 1388/08/30 -

 پيکر نيکو خردمند بر دستان اهالي هنر تشييع شد 

پيکر زنده ياد «نيکو خردمند» صبح روز پنج شنبه با حضور اهالي هنر و دوستدارانش از مقابل خانه سينما به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشييع شد.  به گزارش فارس مراسم تشييع پيکر مرحوم «نيکو خردمند» با حضور افرادي نظير جمشيد مشايخي، رضا کيانيان، بهمن فرمان آرا، داريوش اسدزاده، ناصر ممدوح، محمد مهدي عسگرپور، داوود رشيدي، عزت الله رمضاني فر ، ملکه رنجبر، حسين عرفانيان، اصغر بيچاره، آزيتا حاجيان، گيتي معيني، فريده نصيري، پوري بنايي، فاطمه طاهري، ولي الله مومني، فرهاد توحيدي، حسن تهامي، حبيب اسماعيلي، سيامک اطلس پور و... برگزار شد.
بنابراين گزارش، طبق اعلام قبلي قرار بود اين مراسم راس ساعت 9 صبح برگزار شود که به دليل ترافيک و دير رسيدن آمبولانس حامل پيکر مرحوم خردمند، اين مراسم با يک ساعت تاخير برگزار شد و در اين فاصله اصغر قاسمي که اجراي برنامه را برعهده داشت گفت: کوتاه ترين کلمه مرگ است که از هر ديوار بلندي بالا مي رود. حواست باشد... شايد تو کوتاه ترين ديوار باشي... ياد بگيريم که در زنده بودن کنار هم باشيم. کساني که کارهاي هنري مي کنند، در راه هنر زندگي خود را گذاشته اند و ما ديده ايم هنرمنداني را که در سنين پيري دغدغه مالي دارند.
در ادامه اين مراسم، داريوش اسدزاده نيز در سخناني گفت: ما به همت شما و تشويق هاي شما زندگي مي کنيم و من متاسفم که شاهدم هر روز، هر هفته و هر ماه چند هنرمند از ميان ما مي روند. لبيک را مي گويند و دار فاني را وداع مي گويند.
وي افزود: در چنين اوقاتي من به ياد خودم مي افتم. من همينطور شاهدم که دوستان خود را از دست مي دهم. مراسم تشييع که مي آيم، غم سراسر وجودم را مي گيرد. چون من نبايد رفتن آنها را مي ديدم و بايد زودتر از آنها مي رفتم.
اسدزاده ادامه داد: نيکو خردمند هنرمندي خندان، خوش برخورد، مردم دار، باسليقه و استعداد ذاتي بود. حقيقتا خانم بود و متاسفم که دار فاني را وداع گفت.  حسن تهامي نيز که در مجموعه تلويزيوني «دزدان مادربزرگ» با زنده ياد خردمند هم بازي بود، در سخناني کوتاه اظهار داشت: من هيچ گاه صميميت و مهرباني ايشان در پشت صحنه سريال دزدان مادربزرگ را فراموش نمي کنم.
در ادامه اين مراسم شعري در وصف زنده ياد «نيکو خردمند» از سوي نسرين حداديان خوانده شد و پس از آن به دليل اينکه همچنان آمبولانس حاوي پيکر مرحوم خردمند به خانه سينما نرسيده بود، تلاوت آياتي از قرآن کريم براي حاضران پخش شد و مدتي بعد با رسيدن آمبولانس به محل، پيکر زنده ياد «نيکو خردمند» از سوي جمعيت بسياري از دوست دارانش و در ميان هياهوي بچه هايي که زنگ تفريح خود را در مدرسه کناري مي گذراندند، به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشييع شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان