نسخه شماره 2192 - 1388/07/19 -

 زن جنايتکار در يک قدمي چوبه دار  

گروه حوادث: فاطمه گلرخ: حکم اشد مجازات زني جوان که به جرم کشتن شوهرش در تهران بازداشت شده است ديروز به تائيد ديوان عالي کشور رسيد.
به گزارش خبرنگار مردم سالاري، تلفن همراه بازپرس کشيک دادسراي امور جنايي پايتخت، شامگاه 15 ارديبهشت 1386 به صدا درآمد و خبر رسيد تازه داماد 23 ساله اي به نام «احمد» بر اثر مصرف قرص برنج، در بيمارستان «لقمان» تهران تسليم مرگ شده است.
اين مقام قضايي و افسران دايره 10 اداره آگاهي مرکز، خيلي زود به بيمارستان مورد نظر رفتند و با ديدن جنازه «احمد» رسيدگي به ماجرا را در دستور کار خود قرار دادند.
«مائده» (زن احمد) که حالا 19 ساله است در بازجويي ها ادعاي عجيبي مطرح کرد: «ياسر» برادرزاده شوهرم، فيلمي از رابطه شيطاني زن و مردي را به «احمد» نشان داد که زندگي ام را سياه کرد. «ياسر» مدعي بود زن بدکاره آن فيلم، من هستم و شوهرم که غيرتي شده بود در اقدامي احمقانه و عجولانه با قرص برنج، خودکشي کرد.
پليس اما اين نوعروس را براساس تحقيق ميداني به عنوان متهم اصلي پرونده دستگير کرد. «مائده» که ابتدا منکر جنايت بود وقتي با مدرک هاي دادگاه پسند رو به رو شد لب به اعتراف گشود: «از 11سالگي مرا به عقد احمد درآوردند و هرگز روي خوش زندگي را نديدم. آن روز شوم، ياسر با من تماس گرفت و گفت براي گرفتن قرص هاي بدن سازي پيش او بروم. در پارک سعدي قرار گذاشتيم و من يکي از قرص ها را به شوهرم دادم اما نمي دانستم قرص برنج بود! قسم مي خورم هرگز نمي خواستم احمد را بکشم.»
زن جوان همچنين از رابطه پنهاني با پسري به نام «عليرضا» پرده برداشت که تحقيق کارآگاهان را وارد مرحله تازه تري کرد و دو متهم ديگر دستگير شدند.
«ياسر» و «عليرضا» 17 مهر 1386 در دادسراي ناحيه 27 پايتخت منکر هرگونه تحريک «مائده» براي کشتن تازه داماد شدند و کيفرخواست «نوعروس» از سوي «علي دلداري» داديار شعبه اظهارنظر صادر شد. اين زن در شعبه 74 دادگاه کيفري تهران پاي ميز عدالت ايستاد و ابتدا نماينده دادستان، کيفرخواست را خواند.سپس مادر «احمد» تقاضاي اشد مجازات کرد و «مائده» در دفاع از خود ادعاي جديدي به زبان آورد: «قبول دارم که قرص هاي برنج را براي کشتن شوهرم تهيه کرده بودم اما از اين تصميم منصرف شدم.»وي اضافه کرد: قرص هاي برنج را در جعبه کوچک جواهر گذاشته بودم که اتفاقا همان روز معده «احمد» درد گرفت.
من خارج از خانه بودم که فهميدم شوهرم قرص برنج را به اشتباه جاي قرص معده خورده است و ديگر هيچ کاري از دستم بر نيامد.
همچنين «ياسر» اظهار داشت: چند روز پيش از مرگ عمويم يکي از دوستانم، فيلم کثيفي برايم بلوتوث کرد که زن بدکاره آن شباهت زيادي به «مائده» داشت.اين موضوع را به عمويم گفتم و تازه مي خواستم فيلم را نشانش دهم که فهميدم در بيمارستان است.
زماني که بالاي سر «احمد» رسيدم گفت زنش قرص برنج را به او خورانده است.
قاضي: پليس اعلام کرده زني که در فيلم ديده شده «مائده» نبوده است و تو به خاطر انتشار اين فيلم در دادگاه عمومي محکوم شدي; درست است؟
«ياسر»: بله به زندان محکوم شده ام اما هنوز راي قطعي نشده است.
نوبت دفاع به «مائده» که رسيد منکر کشتن شوهرش شد: «خيال مي کردم قرص هايي را که از يک زن ناشناس گرفته بودم مسکن است!» در پايان، هيات قضايي وارد شور شد و «مائده» را به اشد مجازات (اعدام) محکوم کرد. تلاش اعضاي واحد صلح و سازش دادسراي امور جنايي تهران اگر به نتيجه نرسد زن جنايتکار به زودي به پاي چوبه دار مي رود. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان