نسخه شماره 2137 - 1388/05/14 -

 بازگشت دوباره متکديان به شهر خمين همزمان با شروع تعطيلات تابستاني 

از زمان ورود متکديان آواره به خمين چند ماهي مي گذرد و اين افراد به همراه کودکان و دختران کم سن و سال در اطراف بيت تاريخي امام راحل پرسه زنان سيماي اين شهر را خدشه دار کرده اند. 
به گزارش ايسناچند ماه گذشته و با آغاز تعطيلات نوروزي اين افراد وارد شهر خمين شدند و پس از پايان تعطيلات راهي نواحي ديگري از کشور شدند که فرمانداري اين شهرستان موضوع را مختومه اعلام کرد.  با شروع فصل تابستان و تعطيلي مدارس، اطراف بيت امام خميني (ره) در خمين مملو از خودروهايي است که به دليل نبود ساماندهي مناسب در اطراف اين بناي تاريخي و معنوي تجمع مي کنند و زمينه را براي سو» استفاده هاي متکديان فراهم مي آورند.
در همين ارتباط مسوول امور اجتماعي فرمانداري خمين گفت: متکدياني که در اطراف بيت امام خميني فعاليت مي کنند، بومي نيستند و از شهرهاي جنوبي وارد اين شهرستان شده اند.
عبدالعلي تقي بيگي در گفت و گو با خبرنگار ايسنا افزود: تاکنون اطلاع دقيقي از تعداد و وضعيت زندگي آنها در اين شهرستان به دست نيامده است.
وي تصريح کرد: به  دليل مخدوش کردن سيماي شهر خمين، هرچه زودتر نسبت به جمع آوري اين گونه افراد از سطح شهر اقدام خواهد شد.
گفتني است، متکديان ياد شده اغلب با طفل شيرخوار و دختربچه ها با لباس هاي پاره در پياده روهاي پرجمعيت خمين حضور دارند.
از سوي ديگر فرماندار خمين گفت: به دليل پر شدن گورستان اين شهرستان در صورت بروز حادثه ناگهاني و افزايش تعداد مرگ و مير جنازه ها قابل دفن نخواهند بود. براتعلي رستمي افزود: مشکل گورستان به يکي از معضلا ت اين شهرستان تبديل شده و معصر اصلي اين جريان نيز شهرداري و شوراي شهر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان