نسخه شماره 2137 - 1388/05/14 -

 در موسسه تنظيم و نشر آثار امام برگزار شد;
 مراسم جشن اعياد شعبانيه با حضور سيدحسن خميني 

قائم مقام موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره) با اشاره به سفر اخير يادگار امام به کشور پاکستان و تاسيس دانشگاه بين المللي امام خميني(س) در کراچي گفت: موسسه تنظيم و نشر آثار امام در آينده در نظر دارد، ضمن ارتباط بيشتر با مسلمانان به ويژه شيعيان جهان از ظرفيت هاي وسيع انديشه امام خميني(س) در بسط فرهنگ انتظار در جهان معاصر استفاده نمايد.
به گزارش ايسنا به مناسبت ايام معنوي و اعياد مبارک شعبانيه و سالگرد ولادت مسعود اسوه جوانان پاک باخته راه خدا حضرت علي اکبر(ع) و ميلاد خجسته منتظر موعود، آخرين پناه ستمديدگان و مظلومان عالم حضرت حجت بن الحسن المهدي(عج) مجلس جشني با حضور حجت الاسلام و المسلمين سيدحسن خميني يادگار امام، در موسسه تنظيم و نشر آثار امام(س) برگزار شد.
در اين مراسم که در فضاي آکنده از عطر انتظار و نام امام خميني(ره) برگزار شد، پس از قرائت آياتي از قرآن، حميد انصاري هم چنين با اشاره به ايام با سعادت ماه شعبان و با تبريک روز جهاني مستضعفان، فلسفه انتظار را دميدن روح اميد در دل هاي خسته منتظران دانست و از امام خميني(س) با عنوان احيا کننده فرهنگ واقعي انتظار ياد کرد. وي گفت: اگر از رويکرد امام به فلسفه غيبت و انتظار فاصله بگيريم، در دام انديشه جهل و خرافه گرفتار مي شويم. وي با بيان اين که " درک مفهوم غيبت، وظيفه خطير مومنان و منتظران واقعي در مقابله و مبارزه با انحراف ها، کجي ها، ظلم ها و پليدي ها است" خاطرنشان کرد: درک وظيفه مبارزه با آن چه که خلاف مسير مکتب اهل بيت(ع) است و درک وظيفه حمايت از حرکت و راه کساني که اين مسير را هموار مي کنند، يک تکليف سنگين براي همه ماست. قائم مقام موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره) خاطرنشان کرد: از خدواند مي خواهيم عزت و سربلندي و عظمت نظام جمهوري اسلامي که ميراث ماندگار امام عظيم الشان است را به رغم مشکلات و مسائل و گرفتاري ها محقق گرداند و توفيق عمل به تماميت وصاياي امام و پيمودن تمام و کمال راه و منش ايشان را به همه مردم و مسوولان ايران اسلامي عطا فرمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان