نسخه شماره 2091 - 1388/03/18 -

 افشين قطبي:
 قطعا به جام جهاني صعود مي کنيم  

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران با اظهار رضايت از عملکرد ملي پوشان در ديدار برابر کره شمالي گفت: مردم ايران بدانند که کسب تساوي برابر کره شمالي ذره اي از اميد ما را براي صعود به جام جهاني کمتر نکرده است.
به گزارش ايسنا، افشين قطبي پيرامون ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و کره شمالي با اظهار رضايت از عملکرد ملي پوشان افزود: معتقدم ما قطعا به جام جهاني صعود مي کنيم. حال به صورت مستقيم و يا از راه پلي آف. نتيجه ي اين بازي برابر کره شمالي ذره اي از اميد ما براي صعود به جام جهاني کم نکرده است و فقط مي تواند مسير اين صعود را تغيير دهد. معتقدم در اين گروه پنج تيمي اتفاقات بسياري خواهد افتاد چرا که اختلاف امتياز بين تيم ها کم است و هر سرنوشتي تا پايان مسابقات مي تواند براي يک تيم به غير از امارات رقم بخورد.
سرمربي تيم ايران با اشاره به ديدار برابر کره شمالي گفت: معتقدم ما در اين مسابقه فوتبال خوبي را به نمايش گذاشتيم و شما تاکنون نديده بوديد بازيکنان تيم ايران تا اين حد زماني که توپ را در دست دارند، با برنامه و منظم به سمت دروازه ي حريف حمله  کنند و زماني هم که توپ را در اختيار ندارند و توپ را از دست مي دهند به سرعت سازمان يافته و با تمرکز لازم روي بازيکنان حريف به خوبي کار پرس را انجام مي دهند و توپ را تصاحب  کنند. پرس از بالاي دفاع يکي از وظايف مهم بازيکنان ايران بود که ديديد چقدر خوب از عهده ي آن برآمدند.
وي افزود: ما فقط در اين مسابقه کمي بدشانس بوديم که مهمترين آن مصدوميت محسن خليلي در بدو ورودش به زمين مسابقه بود. ضمن آن که يکي، دو اشتباه در نيمه ي دوم باعث شد بازيکنان کره شمالي از فرصت استفاده کرده و با دادن پاس ها و شوت به سمت دروازه ي ما استاديوم را زنده کنند و جريان بازي عوض شود اما، بلافاصله بعد از هشت، نه دقيقه ما به سرعت توانستيم کنترل بازي را دوباره بدست بگيريم.
قطبي گفت: گرچه ما خوشحال مي شديم که سه امتياز از کره شمالي گرفته و به هدفمان نزديک تر مي شديم ولي فکرمي کنم اکنون هم کسب يک امتياز برابر تيم سرعتي و منظم کره شمالي ما را يک قدم به جام جهاني نزديک تر کرد. کره شمالي تيمي است که در کشور چين و در بازي رفت مقابل کره جنوبي يک امتياز گرفت و حتي در کره جنوبي هم در ديدار برگشت تا دقيقه ي 92 بازي صفر - صفر بود. آنها تيم قدرتمندي هستند و به خصوص در کشور خودمان ديديد که در چه شرايطي فوتبال بازي مي کردند. من مي دانم تيم ايران هيچ وقت مقابل کره شمالي شکست نخورده و هميشه نتايج خوبي کسب کرده است اما، مردم ايران بدانند اين تيم کره شمالي با تيم چند سال گذشته ي آنها بسيار متفاوت بود و آنها امروز بازيکنان بين المللي متعددي دارند.
قطبي گفت: من از تمام مردم و رسانه ها به خاطر احساس هاي خوب و دعاهايي که براي تيم ملي داشتند، تشکر مي کنم و اميدوارم در 10 روز آينده سرنوشت خوبي براي فوتبال ايران در راه رسيدن به جام جهاني رقم زده شود.
قطبي در پاسخ به اين سوال که چرا از بازيکنان ديگري که شايد ذهن هر ايراني نسبت به حضور او در اين مسابقه معطوف مي شد، استفاده نکرديد، گفت: دليل اينکه من سعي کردم يک مجموعه ي بزرگي از بازيکنان را به تيم ملي دعوت کرده و در ادامه هم سعي کنيم بازيکنان آماده ي بسياري را در اين مجموعه داشته باشيم، اين بود که در فرصت فشرده و کوتاهي که ما بايد سه مسابقه ي حساس را برگزار کنيم نبايد روي بازيکنان فشار زيادي بيايد، بنابراين سعي کرديم از برخي نفرات به طور مثال در ديدار برابر کره شمالي استفاده نکرده و آنها را آماده نگه داريم تا در ديدارهاي بعدي استفاده کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان