نسخه شماره 2077 - 1388/02/30 -

 جزييات نمايشگاه جلوه هايي از آثار هنرمندان بزرگ جهان تشريح شد 

محمود شالويي جزييات نمايشگاه «جلوه هايي از آثار هنرمندان بزرگ جهان»، «کارگاه نقاشي خياباني» به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و ديگر برنامه هاي موزه هنرهاي معاصر تهران در خردادماه سال جاري را تشريح کرد و خبر داد: در حال تدوين آيين نامه اي براي خروج آثار هنري هستيم که به زودي به اتمام مي رسد.
به گزارش مردم سالاري، در نشست خبري که صبح ديروز در کتابخانه موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شد، محمود شالويي مدير اداره کل هنرهاي تجسمي خرداد را ماه پرکاري براي هنرمندان تجسمي دانست و گفت: در روز اول خردادماه بازگشايي موزه هنرهاي معاصر اهواز را که يکي از مدرن ترين و استانداردترين موزه هاي موجود در سطح کشور است را در پيش داريم.
او اضافه کرد: اين موزه سال ها پيش احداث شده بود، اما به دليل عدم تجهيز کامل تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته بود که خوشبختانه با حمايت وزارت ارشاد استان خوزستان و کمک هاي دفتر هنرهاي تجسمي، اول خرداد ماه شاهد افتتاح اين موزه در شهر اهواز خواهيم بود.
شالويي در ادامه به ديگر برنامه هاي دفتر هنرهاي تجسمي وزارت ارشاد در خردادماه سال جاري اشاره کرد و گفت: کارگاه نمايش خياباني به مناسبت فتح خرمشهر در روزهاي سوم و چهارم خرداد هم زمان در تهران و خرمشهر برگزار مي شود و بعد از آن نمايشگاه جلوه هايي از آثار هنرمندان بزرگ جهان را با رونمايي بخش عمده اي از گنجينه ي آثار خارجي موزه طي ده روز خواهيم داشت.
او ادامه داد: اما از آن جا که تاکنون گنجينه در اين حجم و اندازه به نمايش درنيامده است و به دليل احتمال استقبال از اين نمايشگاه، احتمال تمديد آن وجود دارد.
او همچنين از انتشار کتاب گنجينه آثار موزه هنرهاي تجسمي خبر داد و افزود: حجم آثار گنجينه بيش از چند کتاب است، اما به دليل اهميت اين آثار و با نظارت کارشناسان موزه، منتخبي از کارها را انتخاب کرده ايم که در قالب يک مجلد، ظرف يک ماه آينده روانه بازار کتاب مي شود.
شالويي از انجام کار پژوهشي توسط مهدي حسيني ياد کرد و اظهار اميدواري کرد: بعد از يک سال نتايج آن منتشر شود، زيرا تاکنون آثار گنجينه، مورد ارزيابي علمي قرار نگرفته بود.
اين مسوول همچنين در بخش ديگري از اين نشست خبر داد; هم زمان با هشتم خردادماه نمايشگاه هنرمندان معاصر ايران در پاريس افتتاح مي شود و تا اواسط ماه ژوئن ادامه دارد. همچنين نهم خردادماه دوسالانه سفال و سراميک در شهر سمنان آغاز به کار مي کند و بعد از آن به همت رايزني فرهنگ جمهوري اسلامي ايران در لبنان نمايشگاه عکس امام آفتاب در بيروت برپا خواهد شد.
او در ادامه گفت: شانزدهم خردادماه بزرگ ترين دوسالانه هنري در ونيز با حضور سه هنرمند برجسته ايران در حوزه هاي حجم، نقاشي خط و نقاشي افتتاح مي شود و کشور ايران در کنار 77 کشور ديگر اين رويداد بزرگ جهاني را رقم مي زند و اين دوسالانه تا اول آذرماه سال جاري ادامه خواهد داشت.
شالويي از برپايي ششمين دوره نمايشگاه تجلي احساس ويژه بانوان هنرمند به عنوان آخرين برنامه دفتر هنرهاي تجسمي در خردادماه سال جاري خبر داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان