نسخه شماره 2077 - 1388/02/30 -

  پخش اقلام تبليغاتي احمدي نژاد  

اين روزها مراجعه کنندگان به مراسم سخنراني احمدي نژاد، با پخش جزوه،  بروشور و کتابچه هايي مواجه مي شوند که در آنها به تفصيل و به شيوه تبليغاتي تلاش شده است، چهره اي مثبت از عملکرد دولت نهم به تصوير کشيده شود.
به گزارش خبرنگار قلم نيوز ، در حالي که چندي پيش احمدي نژاد از نداشتن ستاد تبليغاتي که رسما مديريت و هدايت تبليغات وي را برعهده داشته باشد، سخن گفت، گزارش هاي بسياري حاکي از آن است که منابع و امکانات دولتي در اشکال مختلف براي تبليغات وي در انتخابات رياست جمهوري استفاده مي شود.
ضرورت انجام تبليغات انتخاباتي براي احمدي نژاد، مشاورانش را بدانجا کشاند که زمان برگزاري گردهمايي اصناف کشور را پيش اندازند تا از ظرفيت آنها بي نصيب نمانند.
گردهمايي اصناف کشور در شرايطي 40 روز پيش از زمان مقرر برگزار شد که روز اول تير ماه روز اصناف نام گذاري شده است. البته اين تنها اتفاقي نبود که در آستانه انتخابات در آن تعجيل شد; پيش از اين نيز اتفاق ديگري که يک ماه زودتر از اجرا رخ داد، ابلاغ و اجراي آيين نامه مديريت خدمات کشوري بود. اين آيين نامه که بنا بر وعده وزير امور اقتصادي بايد آخر خرداد ماه به اجرا در مي آمد، هفته گذشته ابلاغ شد و طبق تصميم عطف بماسبق خواهد شد و مابه التفاوت حقوق فروردين ماه هم به حقوق کارکنان دولت اضافه خواهد شد.
اما اين بار اختصاص 500 سهميه عمره به اصناف و اخذ ماليات با نظر آنها، تنها برنامه هاي تبليغاتي در نظر گرفته شده احمدي نژاد براي اصناف نبود و در حين توزيع اقلام تبليغاتي نيز از آنها خواسته مي شد که آنها را پس از استفاده در ميان ساير شهروندان نيز توزيع کنند.
احمدي نژاد پيش از اين به خبرنگاران گفته بود: «هيچ منابع مالي براي تبليغات ندارم و اگر هم داشتم ضرورتي نمي ديدم در تبليغات هزينه شود.» شايد از همين روست که در پشت جلد کتابچه هايي که به طور گسترده به حاضران در مراسم سخنراني هديه مي شود نوشته اند "کتابي که در دست داريد توسط کمک هاي مردمي تهيه شده،  خواهشمند است پس از مطالعه، آن را در اختيار ديگران قرار دهيد."
اين کتابچه ها با عناوين «خدمت طريق ماست» ، «دولت عشق و نغمه هاي آسماني; صداقت در عملکردها و حقانيت در رويکردها» در حالي در ميان حاضران در جلسه ديدار رييس جمهور با اصناف پخش شد که بر اساس عبارات نوشته شده در آنها، از سوي "کميته مرکزي ايثارگران ستاد هماهنگي حمايت هاي مردمي دکتر احمدي نژاد" يا "موسسه فرهنگي الزهرا(س)" تهيه و چاپ شده است.
اما آن چه بيشتر جالب توجه است، کتابچه اي است که در آن بخش هايي از زندگي نامه شهداي دفاع مقدس آورده شده و در صفحه مقابل نيز قياسي با رويه شخصي و عملکرد احمدي نژاد صورت گرفته است.
در اين کتابچه ها با انتشار بخش هايي از زندگي نامه شهداي بزرگي چون باکري، چمران، بهمني، قهاري، مظاهري، زين الدين و... در عباراتي، با رفتارهاي احمدي نژاد مقايسه اي شده است تا به خواننده القا شود که شيوه رفتاري احمدي نژاد مانند شهداي دوران دفاع مقدس است.
البته در اين تبليغات بر طبق سنت رايج در دولت نهم يادداشت هايي با عنوان "چرايي و چگونگي حمايت هاي مقام معظم رهبري از دولت نهم" نيز نوشته شده است.
در اين اقلام تبليغاتي تحت عنوان "آيا مي دانيد" به "بخشي از خدمات دولت نهم به ايثارگران" پرداخته شده است.

داماد احمدي نژاد از پدرش فاصله گرفت

در حالي که پدر همسر محمود احمدي نژاد در گفت وگوهايي به انتقاد از او پرداخته و اعلا م کرد که در انتخابات رياست جمهوري به محسن رضايي راي مي دهد، مهدي خورشيدي، داماد دکتر محمود احمدي نژاد، اظهارکرد: وظيفه  عقلي و تکليفي خود مي دانم که تا آنجايي که امکان دارد و تا آخرين لحظه از آقاي احمدي نژاد در انتخابات حمايت کنم و تمام تلاش خود را به کار خواهم بست که ايشان بتواند در انتخابات پيروز شود.
وي افزود:  دکتر احمدي نژاد با تمام وجود سعي در خدمت به مردم و رفع مشکلات کشور داشته است.  وي ادامه داد: بعد از انقلاب ما شاهد دفاع مقدس بوديم و بعد از دفاع مقدس دو دولت بر روي کار آمدند و اين دو دولت با تمام نقاط قوت و ضعفي که داشتند رفتند و ما در تيرماه سال 84 شاهد بوديم که دکتر احمدي نژاد با راي ميليوني مردم و در جهت تبلور و عينيت بخشيدن به شعارها و انديشه هاي امام خميني(ره) بر روي کار آمد و دولت نهم را تشکيل داد.
وي بدون اشاره به پدرش، با اشاره به سياست خارجي دولت نهم و تقدير از اين سياست گفت: يکي از اقدامات بسيار خوب دولت نهم در اين زمينه دفاع از حق مسلم ايران در موضوع انرژي هسته اي بود و اين دولت به همراه مردم و پشت سر مقام معظم رهبري ازاين حق دفاع کرد.
وي همچنين با انتقاد از کساني که معتقدند دولت کار کارشناسي انجام نمي دهد، گفت: مثلا در مورد مصوبات سفرهاي استاني در مورد هر مصوبه کارهاي زياد کارشناسي با حضور مسوولان مربوطه انجام مي شود و در کميسيون هاي مختلف مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد.
وي همچنين به بحث انحلال سازمان مديريت و برنامه ريزي اشاره کرد و گفت: اين کار يک کار انقلابي بود و در واقع کار بزرگي انجام شد.
خورشيدي به اجراي نظام هماهنگ پرداخت حقوق ازسوي دولت اشاره کرد و گفت: ما قبلا در اين زمينه شاهد بي نظمي ها و بي عدالتي هايي بوديم و در واقع دولت تلاش کرد که با اجراي اين نظام اين بي عدالتي ها از بين برود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان