نسخه شماره 2041 - 1388/01/19 -

 نماينده سمنان در تذکر آيين نامه اي اعلام کرد:
 بي توجهي وزرا به تذکرات و نامه هاي نمايندگان  

نماينده مردم سمنان در تذکري با استناد به مواد 219، 220 و 221 آيين نامه داخلي مجلس در مورد استيضاح وزرا خاطرنشان کرد: پنج ماه ديگر از عمر اين دولت باقي مانده است و برخوردي که در قضيه وزير جهادکشاورزي پيش آمد، همه  ما را مايوس کرد که در اين مجلس بتوانيم بحث استيضاح وزرا را پي گيري کنيم.
مصطفي کواکبيان ادامه داد: وزرا نيز با اين که متوجه هستند چنين اتفاقي نمي افتد، اصلا به تذکرات و نامه هاي نمايندگان توجه نمي کنند.
کواکبيان با بيان اين که وزارت کشاورزي روز به روز بر واردات کالاهاي کشاورزي در اين کشور مي افزايد، اظهار کرد: مشکل ما با شخص نبود، بلکه با مشکلاتي که در اين قضيه وجود دارد بود. چه کسي بايد نظارت کند؟ اگر ما نقدها را دلسوزانه در مجلس نگوييم پس کجا بايد بگوييم.
وي خطاب به هيات رييسه مجلس تذکر کلي به وزرا را خواستار شد و گفت: ممکن است حس استيضاح مطرح شود که با اين کار تشفي خاطر ما را فراهم کنيد.
لاريجاني در پاسخ به تذکر کواکبيان با بيان اين که شما ابزار نظارتي داريد مي توانيد سوال کنيد و در کميسيون ها بررسي مي کنيم، خاطرنشان کرد: استيضاح نيز منعي ندارد، بستگي دارد به شرايطي که خودتان تصميم مي گيريد.
همچنين در جلسه ديروز مجلس حسن غفوري فرد، عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي تذکرات کتبي نمايندگان به مسوولان اجرايي کشور را قرائت کرد.
اين تذکرات به شرح ذيل قرائت شد:
کواکبيان نماينده سمنان و مهدي شهر به وزير امور خارجه: لزوم تذکر به سفارت عربستان در به کارگيري واژه مجعول خليج عربي به جاي خليج فارس.
پولادي نماينده ايلام به رييس جمهور: صدور دستور رسيدگي به علت عدم تخصيص کامل بودجه مصوب سفر هيات دولت به طرح راهسازي ايلام از طريق وزارت نفت.
يحيي زاده نماينده تفت و ميبد به وزير آموزش و پرورش: تسريع در پرداخت باقي مانده پاداش بازنشستگان و ساير مطالبات فرهنگيان.
نقوي حسيني نماينده ورامين به وزير رفاه و تامين اجتماعي: ضرورت راه اندازي بخش دياليز بيمارستان 15 خرداد ورامين.
اکبرنژاد نماينده تبريز، اسکو و آذر شهر به وزير راه و ترابري: لزوم اخذ عوارض در بزرگراه ها و جاده هاي خارج از شهر براي صرفه جويي در سوخت و وقت مردم و نصب سيستم متناسب براي تسريع در اين امر.
عليخاني نماينده قزوين و آبيک به وزير راه و ترابري: رسيدگي به اعتراضات مردم و پرداخت خسارات وارده به اهالي مسير احداث آزاد راه قزوين رشت و به وزير بازرگاني: رسيدگي عاجل به وضعيت عرضه و توزيع نان نامرغوب در قزوين و آبيک و ضرورت ارتقا کيفيت آن و به وزير نيرو: لزوم تامين وتخصيص سهميه مناسب و کافي آب کشاورزي مورد نياز در سال زراعي 88 براي کشاورزان از محل سد مخزني طالقان.
جلاليان نماينده دير، کنگان و جم به وزير نيرو: اتخاذ تدابير لازم براي حل معضل بي آبي در دير، کنگان و جم.
هدايتي نماينده رودبار به وزير جهاد کشاورزي: تسريع در احداث ايستگاه پمپاژ آب در باغات زيتون و به وزيرمسکن و شهرسازي: لزوم اجراي طرح مسکن مهر در رودبار و به وزير نفت: تسريع در انجام مطالعه و اجراي طرح گازرساني به منطقه بلوکات.
فروزش نماينده زاهدان به وزير جهاد کشاورزي: لزوم جلوگيري از سد کلات در درياي عمان.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان