نسخه شماره 1988 - 1387/10/24 -

 تازه ترين اتهامات ضدايراني اوباما:
 ايران به دنبال صدور تروريسم و سلاح هسته اي است  

باراک اوباما گفت: که دولت وي «بي درنگ» به سوي تاکتيک هاي جديدي در رويکردش در قبال ايران درخصوص مساله هسته اي حرکت خواهد کرد.
به گزارش ايسنا، باراک اوباما، رئيس جمهور منتخب آمريکا که تا چند روز ديگر به طور رسمي ساکن کاخ سفيد خواهد شد، در گفت وگو با شبکه خبري «اي.بي.سي» که روز يکشنبه انجام شد گفت: که انتظار دارد ايران «يکي از بزرگترين چالش هاي ما» باشد.
براساس گزارش خبرگزاري آلمان، اوباما با متهم کردن ايران به «صدور ترورسيم» و دنبال کردن «سلاح هسته اي» ادعا کرد: ما در موقعيتي هستيم که در آن نه تنها ايران به صدور تروريسم از طريق حماس و حزب الله مي پردازد بلکه آن ها به دنبال سلاح هسته اي هستند که مي تواند ماشه رقابت تسليحاتي را در منطقه بکشد.
خبرگزاري آلمان نوشت: اوباما پيشتر خاطرنشان کرده است که قصد دارد در نشاني از تغيير رويکرد بوش بر خودداري از مذاکرات مستقيم با ايران تا قبل از تعليق غني سازي اورانيوم، ديپلماسي بيشتري را در قبال ايران دنبال کند.
اوباما در عين حال گفته است که تهديد اقدام نظامي را منتفي نخواهد کرد. وي به اي.بي.سي گفت: ما قصد داريم رويکرد جديدي را دنبال کنيم.
باراک اوباما افزود: جامعه بين المللي درخصوص اين که ما قصد داريم چه طور با ايران برخورد کنيم ما را الگو قرار خواهد داد.
اوباما افزود: که قصد دارد پيامي را ارسال کند مبني بر اين که «ما به آمال مردم ايران احترام مي گذاريم اما درعين حال انتظاراتي خاص در خصوص اين که يک بازيگر بين المللي چطور بايد رفتار کند، داريم.»
رئيس جمهور منتخب آمريکا ايران را يکي از «بزرگترين چالش ها» خواند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان