نسخه شماره 1971 - 1387/10/01 -

 خبرگزاري مهر گزارش داد:
 تلا ش سيدمحمد خاتمي براي کانديداتوري ميرحسين موسوي 

سيد محمد خاتمي همچنان تلاش خود را براي متقاعد ساختن مير حسين موسوي جهت کانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري دهم ادامه مي دهد.
به گزارش مهر، رئيس جمهور سابق کشورمان در تلاش براي متقاعد ساختن ميرحسين موسوي جهت کانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري دهم ، علاوه بر ادامه رايزني با شخصيت هاي تاثير گذار، خواستار بررسي رسمي موضوع کانديداتوري مير حسين در کارگروه اصلاح طلبان نيز شده است.
بر همين اساس سخنان خاتمي در هفته گذشته و به خصوص در جمع دانشجويان دانشگاه تهران مبني بر "انتخاب کانديدايي توانمند، معتدل و مورد اقبال مردم که حساسيت کمتري نسبت به وي وجود داشته باشد" نشان از علاقه خاتمي به حضور مير حسين موسوي در انتخابات رياست جمهوري دهم دارد.
همچنين شنيده شده است که استقبال برخي چهره هاي هر دو جناح از حضور ميرحسين موسوي و نيز تلاش هايي که از سوي برخي چهره ها براي کانديداتوري ميرحسين در انتخابات رياست جمهوري دهم صورت مي گيرد، وي را تا حدودي نسبت به بررسي کانديداتوري در اين انتخابات متقاعد ساخته است. اما عدم ارزيابي دقيق از گرايش مردم و بويژه نسل جوان از مهمترين علل وي براي ترديد در کانديداتوري است.
بنا بر اين گزارش راه اندازي پايگاه هاي اينترنتي توسط چهره هاي رسانه اي گروههاي دوم خردادي در هفته اخير با محوريت معرفي و ترغيب ميرحسين به عنوان کانديداي انتخابات ، بر اخباري مبني بر تلاش خاتمي و اطرافيانش براي حضور اين چهره سياسي صحه مي گذارد . در روز هاي اخير دو سايت اينترنتي با اين هدف راه اندازي شده و مقالاتي از نزديکان خاتمي و مسوولان دولت وي و حتي برخي افراد منسوب به جبهه اصولگرايان را نيز منتشر کرده است.
علاوه براين عبدالواحد موسوي لاري ، عضو ارشد مجمع روحانيون مبارز و وزير کشور دولت اصلاحات در گفتگو با مهر براي نخستين بار از بررسي کانديداتوري مير حسين موسوي در کارگروه انتخاباتي اصلاح طلبان خبر داده است .
با اين تفاسير به نظر مي رسد حضور ميرحسين موسوي به عنوان کانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري دهم باعث خواهد شد که با تاکيد خاتمي نسبت به اجتناب برخي کانديداهاي بالقوه اصلاح طلب از حضور، ورود  اين افراد به عرصه انتخابات پيش رو به نفع مير حسين موسوي منتفي شود.
در همين زمينه شنيده مي شود که طي هفته گذشته برخي چهره هاي تاثيرگذار و شناخته شده اصلاح طلب ديدارهايي با مير حسين موسوي براي ترغيب حضور وي به عنوان کانديدا در انتخابات رياست جمهوري دهم داشته اند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان