نسخه شماره 1930 - 1387/08/09 -

 جدال بزرگ صدرنشين ها در روز سيزدهم  

هفته سيزدهم رقابت هاي ليگ برتر فوتبال ايران امروز و فردا با برگزاري 9 ديدار پي گيري مي شود.
در مهم ترين ديدارهاي امروز تيم پرسپوليس تهران در شيراز ميهمان مقاومت سپاسي است و فولاد مبارکه سپاهان برابر مس کرمان قرار مي گيرد.
در ديدارهاي حساس فردا نيز پيکان قزوين با برق شيراز و استقلال تهران با ذوب آهن اصفهان مصاف مي کنند.
پنج شنبه 9 آبان  ساعت 45:14
مقاومت سپاسي شيراز  پرسپوليس تهران (ورزشگاه حافظيه شيراز)
داوران محمود رفيعي، سعيد علي نژاديان، سعيد زارع، عبدالحسين ايازي
پرسپوليس پس از برتري در دو ديدار حساس خانگي مقابل برق و سپاهان، اکنون به آرامش رسيده و راهي شيراز مي شود تا براي رقابت با ساير صدرنشينان با شاگردان غلام پيرواني دست و پنجه نرم کند. تيم سپاسي در اين فصل نشان داده است که مي تواند در خانه به راحتي مغلوب شود و يا در خارج از خانه حريفان نامي خود را به زانو درآورد. 
نکته جالب اين بازي رويارويي برادران پيرواني است; يکي غلام به عنوان سرمربي تيم ميزبان و ديگري افشين مربي تيم ميهمان.
فولاد مبارکه سپاهان اصفهان - مس کرمان (ورزشگاه فولاد شهر)
داوران: سعيد بخشي زاده، محسن فريماني، محمدحسين معتمدي، بهروز رنجبر
سپاهان در حالي که هنوز جايگزيني براي فيرات اخراجي معين نکرده است، در بازي حساسي مقابل مس کرمان قرار مي گيرد. سپاهان در حال حاضر با 14 امتياز دهم است و مس با 18 امتياز در جايگاه ششم جدول قرار دارد.
پيام خراسان  سايپا تهران (ورزشگاه ثامن الائمه مشهد)
داوران: تورج حق وردي، جهانگير حيدري، حسين عباسي، سيد حسن رنگرز
هر اندازه که شاگردان خداداد عزيزي در اين هفته ها توانستند موفق نشان داده و از قعر جدول فاصله بگيرند سايپا در مسير ناکامي حرکت کرده است. مردان نامي سايپا اکنون تنها با 7 امتياز در قعر جدول رده بندي قرار گرفته اند و در ورزشگاه ثامن الائمه به مصاف تيمي مي روند که با 13 امتياز در رده دوازدهم جدول ايستاده است.
صبا باتري قم  فولاد خوزستان (ورزشگاه يادگار امام قم)
داوران: نويد مظفري، عليرضا کهوري، حجت عليرضايي تبار، محمد کماني
اين ديدار بي ترديد براي مجيد جلالي بسيار خاطره انگيز خواهد بود چرا که او تنها افتخار باشگاه صباباتري را با قهرماني در جام حذفي ايران رقم زده است. اين بار او با تيم به تازگي مدعي شده فولاد خوزستان، تيم سابقش را ملاقات مي کند.
در هر صورت شايد فيروز کريمي بار ديگر ترمز فولاد را بکشد. در حال حاضر فولاد خوزستان با 18 امتياز و صباباتري با 15 امتياز در همسايگي يکديگر و در مکان هفتم و هشتم جدول قرار دارند.
جمعه  10 آبان ساعت 45:14
پيکان قزوين  برق شيراز (ورزشگاه شهيد رجايي قزوين)
داوران: رحيم رحيمي مقدم، نيکفر نيک نهاد، حميد غمزه، عليرضا اکرمي
پس از چندين هفته بزرگي کردن پيکان در ليگ برتر، اين استقلال تهران بود که توانست روز سختي را براي اين تيم رقم بزند و پس از مدت ها دومين شکست اين فصل را به پيکان تحميل کند. برق شيراز نيز بسيار زود روياي صدرنشيني را از دست رفته ديد. آن ها دو شکست متوالي برابر پرسپوليس و راه آهن را تحمل کردند تا با 19 امتياز در مکان پنجم جدول قرار گيرند.
داماش گيلان  ملوان بندر انزلي (ورزشگاه عضدي گيلان)
داوران: سعيد مظفري زاده، جواد تقي پور، مسعود فرح نيا، رضا کرمانشاهي
فوتبال دوستان شمالي به اين بازي لقب داربي گيلان را داده اند. هرچند زماني که ملوان با 10 امتياز در رده شانزدهم و داماش با 8 امتياز در مکان هفدهم جدول قرار دارند. تنها نکته حساس اين داربي مي تواند تلاشي براي بقا در ليگ برتر باشد. ملوان همچنان به محمد احمدزاده اطمينان دارد اما در مقابل داماش ديگر ذوالفقارنسب را بر روي نيمکت نمي بيند.
جدال دو همسايه ته جدولي با چاشني حاشيه هاي هميشگي داربي گيلان مي تواند جذابيت هاي مخصوص به خود را داشته باشد.
راه آهن شهرري  ابومسلم خراسان (ورزشگاه اکباتان تهران)
داوران: يدالله جهانبازي، محمد نجفي، علي پارسافر، محمدرضا اکبري
راه آهن با کسب 3 امتياز مقابل برق شيراز، فرار بزرگ خود از انتهاي جدول را آغاز کرد. در حالي که محمود ياوري براي تيم ساختن تا پايان تعطيلات نيم فصل زمان خواسته است، اما اکنون راه آهن با 10 امتياز در جايگاه پانزدهم قرار دارد. در مقابل ابومسلم نيز که به طور مداوم در حال تجربه فراز و نشيب هاي ليگ است اکنون با 13 امتياز در جايگاه سيزدهم قرار دارد.
استقلال تهران  ذوب آهن اصفهان (ورزشگاه آزادي تهران ساعت 30:16)
داوران: محسن قهرماني، حيدر شکور، حسن کامراني فر، سيد مهدي سيد علي
استقلال روزهاي بسيار خوبي را پشت سر مي گذارد. خط حمله استثنايي استقلال به خوبي به راه افتاده است و اين تيم در بازي هاي اخير خود ميانگين گل بالايي داشته است. در مقابل صدرنشين ليگ برتر نيز نشان داده است که در اين فصل حرف هاي زيادي براي گفتن دارد.
جدا از تمامي حساسيت هاي هميشگي بازي ذوب آهن و استقلال، اين بار فاصله نزديک دو تيم در جدول نيز اين حساسيت را چند برابر مي کند. ذوب آهن با 25 امتياز در مکان نخست جدول و استقلال با 21 امتياز در رده سوم جدول قرار دارند.
استقلال اهواز  پاس همدان (ورزشگاه تختي اهواز ساعت 30:16)
داوران: سعادت باغبان، حسين خانبان، مهدي عاليقدر، محمدرضا خداپرست)
استقلال اهواز پس از برتري مقابل ملوان و تساوي در خانه ذوب آهن جان تازه اي گرفته است و با 13 امتياز در رده چهاردهم جدول قرار دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان