نسخه شماره 1905 - 1387/07/07 -

 نحوه سرويس دهي به دانشآموزان همچنان محل نزاع مسوولين تهران
 هشدار رويانيان نسبت به ايجاد گره ترافيکي در پايتخت  
 اختصاص روزانه 50 هزار ليتر بنزين ويژه معلولا ن

گروه اجتماعي: بحث بر سر نحوه سرويس دهي به دانشآموزان تهراني، همچنان محل نزاع مسوولين مرتبط با حمل و نقل شهري تهران است.
در حالي که بر اساس ابلاغيه اخير دولت در زمينه ساماندهي سرويس هاي مدارس و تصويب شهرداري تهران تنها خودروهاي تاکسي مجاز به جابجايي دانش آموزان هستند و رييس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ نيز از توقيف خودروهاي غير تاکسي که اقدام به جابجايي دانش آموزان مي کنند، از 10 مهر ماه خبر داد. و جلسات مکرري نيز در اين خصوص در ستاد مهر شهرداري تهران با حضور نمايندگان دستگاه هاي ذي ربط پيش از آغاز سال تحصيلي تشکيل شد، رييس آموزش و پرورش شهر تهران در حالي که اجراي مصوبه ساماندهي سرويس مدارس را تنها در 2منطقه آموزشي پايتخت رد کرد گفت که اوليا همان روند سابق را ادامه دهند تا ما ساز و کار اجرايي شدن مصوبه دولت را فراهم کنيم!! از سوي ديگر آموزش و پرورش وظايف مهم تري از رسيدگي به سرويس مدارس دارد!!
به گزارش ايسنا، سردار محمد رويانيان، رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي در اين خصوص با اشاره به اين که در روزهاي نخست سال تحصيلي استانهاي کشور و کلانشهرهاي کشور مشکل خاصي در زمينه جابجايي دانش آموزان نداشتند و ترافيک حاد نبود، گفت: متاسفانه در تهران کماکان مشکل سرويس مدارس وجود دارد.
وي نرخ و قيمت جابجايي سرويس ها را که برخي بي رويه در اين خصوص قيمت گذاري کردند يکي از مشکلات مطرح در زمينه ساماندهي سرويس هاي مدارس دانست و گفت: در عين حال آموزش و پرورش تهران هماهنگي لازم را با اتوبوسراني و شهرداري نداشته و اين امر موجب شده که بخشي از سرويس هاي مدارس تهران به صورت تاکسي و بخشي به صورت شخصي بکارگيري شود.
وي تصريح کرد: هشدار مي دهم اگر موضوع سرويس هاي مدارس تهران توسط شهرداري و ساير بخش ها حل شود مي تواند ترافيک پايتخت را بخصوص بعد از ماه مبارک رمضان تحت تاثير قرار دهد. لذا ضروري است آموزش و پرورش و مسوولان ذي ربط هرچه سريع تر تکليف مردم را روشن کنند.
اما علي اصغر يزداني، رييس آموزش و پرورش شهر تهران نيز در پاسخ به اين که تکليف اولياي دانش آموزان در وضعيت نابسامان کنوني سرويس مدارس و نارضايتي که از اين وضعيت و همچنين قيمت هاي گزاف تعيين شده از سوي سازمان تاکسيراني براي سرويس مدارس اعلام کرده اند، چيست و اين که آيا اوليا مي توانند از سرويس هاي شخصي براي سرويس مدرسه فرزندانشان استفاده کنند، گفت: اوليا مشکلي ندارند و مطابق روند گذشته، ما به مناطق آموزش و پرورش در مورد سرويس مدارس بخشنامه کرده ايم; اوليا همان روند را ادامه دهند تا ما ساز و کار اجرايي شدن مصوبه دولت را فراهم کنيم; در عين حال اين بحث طبيعي است، اگر در توان مجموعه تاکسيراني و ديگر دستگاه هايي که بناست در زمينه سرويس مدارس ارائه خدمات کنند، بود، استقبال مي کنند، اگر نبود، مردم از امکان خودشان استفاده مي کنند.
وي در پاسخ به علت نارضايتي اولياي دانش آموزان از نحوه ساماندهي سرويس مدارس گفت: در بحث تردد يا حضور دانش آموزان در مدرسه ها، يا اين امکان وجود دارد که دانش آموزان مسافت بين مدرسه و خانه را پياده طي و با روند مناسب و بدون دغدغه  در مدارس حضور پيدا کنند يا گاهي بعد مسافت بين خانه و مدرسه ايجاب مي کند که دانش آموزان از وسايل نقليه استفاده کنند که در اين راستا، انجمن هاي اوليا و مربيان، تدابير خوبي در خصوص سرويس مدارس از گذشته داشته اند و هم اکنون نيز دارند.
رييس آموزش و پرورش شهر تهران همچنين با اعلام اين که مصوبه دولت در زمينه ساماندهي سرويس مدارس به آموزش و پرورش ابلاغ شده و اين دستگاه چگونگي اجرايي شدن آن را ترغيب مي کند، اظهار اميدواري کرد که مجموعه دستگاه هايي که وظيفه اي در اين خصوص دارند، وظايف خود را به خوبي انجام دهند و البته آموزش و پرورش هم مشکل خاصي با آنها نداشته است.
يزداني در پاسخ به اين که چرا به گفته رييس پليس راهور تهران تنها 2 منطقه از آموزش و پرورش مصوبه دولت در خصوص محدود شدن سرويس هاي مدارس به تاکسي را اجرايي کرده اند، به ايسنا گفت: خير، اين طور و اين گونه نيست، ظرفيت خدمات اگر باشد، ما استفاده مي کنيم.
وي با تاکيد بر اين که به همه مناطق آموزش و پرورش توصيه شده که از امکان و توان مجموعه تاکسيراني استفاده کنند، در عين حال که ظرفيت خدمات دهي به مدارس بسيار بالاست، يادآورشد: بيش از 170 مجموعه سرويس يا امکاناتي که در اختيار مدارس قراردارد، امکان و توان ارائه خدمت را اگر داشته باشند، ما استقبال مي کنيم و آنجايي هم که اين امکان نبود، مردم خود در خصوص چگونگي وضعيت فرزندانشان در زمينه استفاده از سرويس مدرسه اقدامات مناسب را انجام خواهند داد.
از سوي ديگر رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت کشور از منطقه اي کردن سهميه بنزين خودروهاي عمومي خبر داد.
سردار محمد رويانيان روز گذشته در گفت وگو با ايسنا، افزود: بر اساس مصوبه اخير ستاد، تيمي با همکاري ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت و کارشناسان وزارت نفت و ساير سازمان هاي ذي ربط در خصوص عملکرد سهميه بندي بنزين و چالش ها و مشکلات فرارو و رسيدگي به وضعيت و ميزان سهميه بنزين وسايل نقليه عمومي و شخصي براي اتخاذ تصميمات مناسب تشکيل شده است.
رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت کشور همچنين از اختصاص سهيمه ويژه بنزين براي معلولان خبر داد و به ايسنا گفت: در پي درخواست هاي مکرر معلولان جسمي و حرکتي و سازمان بهزيستي کشور، روزانه 50 هزار ليتر بنزين ويژه براي اين قشر اختصاص يافت.
وي با اشاره به اين که اين بنزين به صورت کارتي در اختيار سازمان بهزيستي کشور قرار گرفته است، افزود: بنزين ويژه معلولان به معلولاني که نياز به جابجايي دارند از طريق سازمان بهزيستي در سراسر کشور داده خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان