نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

  براي شناسائي بازيکنان المپيک نوجوانان به سراسر کشور سفر مي‌کنم 

سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان گفت: بازيکنان دعوت شده به اردو براي مسابقات سال آينده هستند و براي شناسائي استعدادي سنين پايين‌تر و حضور شايسته در المپيک نوجوانان به تمامي‌استان‌هاي ايران سفر مي‌کنم.

به گزارش ايسنا و به نقل از روابط عمومي‌فدراسيون واليبال، مايدا چيچيچ درباره برنامه‌هايش جهت تشکيل تيم ملي واليبال نوجوانان گفت: براي تشکيل تيم هم همان مسيري که کميته استعداديابي پيش گرفته را دنبال خواهم کرد. البته قرار است به 31 استان بروم و در آنجا از نزديک با بازيکنان واليبال رده پايه ديدار کنم.

وي با بيان اين که از گروهي که در حال حاضر از سوي کميته استعداديابي معرفي شدند براي تشکيل تيم نوجوانان دختر براي شرکت در مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان سال 2017 آسيا در تايلند استفاده خواهم کرد، تصريح کرد: براي المپيک نوجوانان که در آرژانتين برگزار مي‌شود، برنامه‌ام اين است که به 31 استان بروم و بازيکنان جوانتري را انتخاب کنم. در اين مسير از مربيان ايراني نيز کمک خواهم گرفت.

مايدا در پاسخ به اين پرسش که براي آماده‌سازي تيم‌هاي رده سني پايه (نوجوانان) چه اصولي مهم است؟ گفت: به طور معمول دختران رده سني نوجوانان مي‌دانند که چطور واليبال بازي کنند. اما گاهي مي‌بينم بازيکني استعدادهاي فيزيکي بازي کردن را داراست اما واليبال بلد نيست.

من آزمون‌هاي استاندارد جهاني را در آماده سازي و انتخاب آنها به کار خواهم گرفت، قد، رفتار، نگرش و نظم آنها هم براي من فاکتور مهمي‌به شمار مي‌آيد. سرمربي تيم ملي واليبال بانوان ايران که هدايت ملي پوشان در دو رويداد مهم جام باشگاه‌هاي آسيا و جام کنفدراسيون زنان آسيا بر عهده داشت، در ارزيابي عملکرد تيم ايران در اين رقابت‌ها گفت: شاگردان من بسيار خوب ظاهر شدند. متاسفم چون بعضي از بازي‌ها را مي‌توانستيم ببريم اما باختيم. کمي‌خودباوري در تيم کم بود و گرنه از همه نظر خوب بودند.

وي در پاسخ به اين سئوال که توصيه‌اي براي بهتر شدن تيم ملي واليبال زنان ايران داريد، گفت: براي بهتر شدن آنان بايد نيروي جوانتر وارد تيم شود و ترکيب تيم بايد دچار تغييراتي شود. الان دقيقاً نمي‌توانم بگويم که تا چه اندازه در ترکيب تيم دست کاري خواهيم کرد اما ورود نيروهاي تازه نفس و جوان لازم است.

مايدا درباره اعضاي کادر فني تيم ملي واليبال نوجوانان نيز گفت: فعلاً اين نفرات مشخص نشدند. هنوز در مرحله آزمون هستيم و الان نمي‌توان در اين مورد صحبت کرد. فدراسيون مربيان پيشنهاد داده است و من بعد از ارزيابي، نفرات مورد نظر را معرفي خواهم کرد.

مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان دختر آسيا 2017 از 31 فروردين ماه تا هشتم ارديبهشت ماه سال آينده به ميزباني تايلند برگزار خواهد شد.

173 بازيکن براي حضور در اردوي انتخابي تيم ملي واليبال نوجوانان دختر از 24 استان کشور انتخاب شده اند که اين بازيکنان در پنج گروه مختلف براي ارزيابي نهايي توانايي‌ها به کمپ تيم‌هاي ملي بانوان دعوت مي‌شوند و زير نظر مايدا چيچيج تمرينات خود را برگزار مي‌کنند.

گروه نخست از روز دوشنبه 26 مهرماه تمرينات خود را در کمپ تيم‌هاي ملي واليبال زنان در مجموعه ورزشي آزادي تهران آغاز کردند و عصر روز گذشته (چهارشنبه) تمرين گروه نخست به پايان رسيد.

36 بازيکن از استان‌هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، همدان و زنجان به عنوان دومين گروه به اين اردو دعوت شدند که تمرينات خود را از روز شنبه يکم آبان ماه آغاز مي‌کنند و اين تمرينات به مدت سه روز تا دوشنبه سوم آبان ادامه خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان