نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

 افشين پيرواني:
 برانکو و کي‌روش با هم قهر نيستند 

سرپرست تيم‌ ملي فوتبال‌ با بيان اين که ديگر کشورهاي آسيا سرمايه‌گذاري عظيمي‌براي صعود به جام جهاني کرده‌اند، گفت: براي صعود به جام جهاني بايد همه با هم متحد شويم.

به گزارش ايسنا، افشين پيرواني درباره وضعيت تيم‌ ‌ملي، گفت‌: هر کسي که فوتبال را دنبال مي‌کند آرزويش است که تيم‌ ‌ملي کشورش به جام جهاني برسد. ما موفق شديم در مرحله نخست انتخابي جام جهاني اول شويم. در حال‌ حاضر در گروهي قرار داريم که همه در تلاش هستند تا به جام جهاني صعود کنند و با اين اوصاف ما با 10 امتياز در رده اول قرار داريم.

وي افزود: بايد منسجم و هماهنگ‌تر باشيم. رسانه‌ها و مسئولان و هيچ ايراني نمي‌خواست که ما در روز تاسوعا به ديدار کره جنوبي برويم، ولي با اين حال تماشاگران از ما حمايت کردند. همه مي‌گويند تماشاگر يار دوازدهم است، ولي من مي‌گويم که تماشاگران يار فيکس تيم‌ ‌ملي هستند. ما خوشحال هستيم که توانستيم روز بزرگي را رقم بزنيم و بزرگي امام حسين (ع) را به دنيا نشان دهيم.

پيرواني با تاکيد بر اين که ديگر کشورهاي آسيا سرمايه‌گذاري عظيمي‌براي فوتبال خود دارند، گفت‌: کشورهاي ديگر هم به سمت مربيان درجه يک همانند کارلوس کي‌روش مي‌روند. فوتبال امروز يک علم شده و بايد با کار و تلاش به نتيجه‌ برسيم.

او در ادامه، تصريح کرد: تمرين تيم‌ ‌ملي هر روز فيلمبرداري مي‌شود و کادرفني تا نيمه‌هاي شب آن را بررسي مي‌کند. در نتيجه‌ حضور هيچ بازيکني در ترکيب اتفاقي نيست. کي‌روش واقعاً براي تيم‌ ‌ملي تلاش مي‌کند. اين که مي‌گويند اخلاقش تند است، قبول دارم، ولي بايد امکانات فراهم باشد و بهانه‌اي به دست کسي ندهيم. در حال‌ حاضر امکانات ما از زمين گرفته تا اتوبوس خوب نيست.

سرپرست تيم‌ ‌ملي فوتبال با حضور در برنامه «ورزش و مردم» با تاکيد بر اين که هر رشته‌اي که بخواهد نتيجه‌ بگيرد، بايد حمايت شود، بيان‌ کرد: براي نتيجه‌ گرفتن يک دست صدا ندارد و بايد چند گروه با هم متحد شوند. اگر بخواهيم به جام جهاني برويم بايد امکانات جهاني داشته باشيم و کي‌روش هم حمايت شود.

پيرواني در مورد اين که تيم‌ ‌ملي بايد چين را هم شکست مي‌داد، تصريح کرد: من بايد يک موضوع را در مورد تيم‌ ‌ملي بگويم، در بازي با کره جنوبي من و کارلوس کي‌روش در رختکن بوديم و از او سوال کردم که تيم‌ ‌ملي ايران در جام جهاني قبلي بهتر است يا تيم کنوني؟ او پاسخ داد که تيم کنوني بهتر است، اما مشکلي که وجود دارد اين است که در تيم قبلي بازيکناني بودند که 30 40 بازي ملي را در کارنامه داشتند، اما اکنون بازيکنان ما نهايتاً 10 بازي ملي انجام دادند. بنابراين نياز به تجربه زيادي دارند.

او افزود: تيم‌ ‌ملي ايران مانند تيم‌هاي کره و ژاپن در حال پوست اندازي است، اما جوان‌ترين بازيکن کره نزديک به 40 بازي ملي انجام داده است، در حالي که تعداد بازي جوان‌ترين بازيکن ما سه، چهار بازي بوده است. البته بازيکنان جوان ما بسيار زحمت مي‌کشند. من واقعاً مي‌خواهم که مربيان باشگاهي بيايند و از نزديک ببينند که بازيکنان آنها در تيم‌ ‌ملي چقدر تلاش مي‌کنند. به‌ هر حال ما تا روز آغاز جام جهاني برنامه داريم.

سرپرست تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران، درباره اتفاقات پس از بازي ازبکستان از معطلي در فرودگاه تاشکند گرفته تا به سرقت رفتن کفش‌هاي بازيکنان، بيان‌ کرد: فوتبال ديگر اين نيست که فقط نود ‌دقيقه داخل زمين بجنگيم،‌ بلکه قبل و بعد از بازي جنگ رواني اتفاق مي‌افتد. به‌ هر حال مشکل معطلي در فرودگاه هميشه وجود دارد. البته در کشورهاي حوزه خليج فارس چند برابر است. زماني هم که براي بازي با کره آماده مي‌شديم متوجه شديم 18 جفت کفش بازيکنان گم شده است. به‌ هر حال اين جنگ‌هاي رواني وجود دارد و ما بايد آنقدر قوي باشيم که اجازه ندهيم اين مسائل بر روي ما تاثير بگذارد.

سرپرست تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران درباره نوع بازي تيم‌ ‌ملي در ديدارهاي مختلف، گفت‌: دو بحث وجود دارد، اگر قرار است خوب بازي کنيم و تيم‌ ‌ملي به جام جهاني نرود، اين قابل قبول نيست. هر بازي شرايط خاص خودش را دارد. ابزار دست هر مربي بازيکنان هستند و او بايد نسبت به توانايي‌ها، مصدوميت و شرايط روحي و رواني آنها ترکيب تيم‌ ‌را بچيند.

او ادامه‌ داد: ما در بازي بعدي تلاش مي‌کنيم مثل بازي با کره‌جنوبي زيبا بازي کنيم، ولي هر بازي شرايط خاص خودش را دارد. از کساني که فني هستند اين توقع مي‌رود که کارشناسي تيم‌ ‌ملي را نقد کند. تيم‌ ‌ملي با نفرات و فدراسيون‌ نمي‌تواند به جام جهاني برود و بايد مسئولان هم آن را حمايت کنند. در حال‌ حاضر فدراسيون 15 ميليارد بدهي دارد و هر پولي که ميايد خرج اين بدهي‌ها مي‌شود.

پيرواني درباره شرايط کمپ تيم‌ ‌ملي در ادامه بيان‌ کرد: من از خيرين اين تقاضا دارم که براي کمپ تيم‌ ‌ملي کاري کنند. الان به ما خبر دادند که پژوهشگاه نفت را مي‌خواهند، تبديل به نمايش کنند. من از وزير نفت اين تقاضا را دارم تا زماني که کمپ تيم‌ ‌ملي آماده نشده است، اين زمين را براي ما نگه دارند.

سرمربي تيم‌ ‌ملي درباره مربيان جوان ليگ برتر، اظهار کرد: ان‌شاء‌الله فدراسيون ما به سطحي برسد که بتوانند مربيان جوان را به اردوهايي بفرستد تا با مربيان بزرگ معاشرت کند. بايد مربيان جوان ما مثل آقايان منصوريان و گل محمدي اين دوره‌ها را ببينند تا فوتبال ما پيشرفت کند.

او در ادامه درباره نتايج پرسپوليس در ليگ برتر، بيان‌ کرد: من عرق ملي دارم و عاشق ايران هستم. با اين حال عاشق پرسپوليس هم هستم و از نتايج اين تيم خوشحال مي‌شوم. البته اين موضوع در کار من دخيل نيست. در فوتبال حرفه‌اي بايد توقع حرفه‌اي داشته باشيم. بايد طرح بلند مدتي داشته باشيم و از فوتبال حمايت کنيم. باز هم مي‌گويم که فوتبال يک علم است و بايد علمي‌کار کنيم.

افشين پيرواني درباره برگزاري بازي با کره جنوبي در روز تاسوعا ، بيان‌ کرد: براي بازي با کره جنوبي يکسري‌ها گفتند که اين بازي نبايد برگزار شود، الان در تايلند پادشاه آن کشور فوت شده است، آنها مي‌خواستند فوتبال را يک سال تعطيل کنند. با اين حال فيفا و AFC به آنها گفت‌ که بايد با استراليا بازي کنند. پس ما بايد بدانيم که نمي‌توانستيم بازي در روز تاسوعا را لغو کنيم. در حال‌ حاضر ما بايد براي بازي با سوريه آماده شويم.

وي درباره برنامه‌هاي تيم‌ ‌ملي پس از بازي با سوريه، گفت‌: ما بعد از بازي با سوريه احتمالا دو بازي تدارکاتي داريم. من به مربيان حق مي‌دهم که به خاطر تعطيلات ليگ ناراحت باشند. از آقاي کمالوند تشکر مي‌کنم که با وجود اين که در ابتدا با تعطيلات ليگ مخالف بود، ديروز (پنجشنبه) در کنفرانس مطبوعاتي از تيم‌ ‌ملي حمايت کرد و گفت‌ که امسال، سال تيم‌ ‌ملي است و بايد با برنامه‌هاي آن پيش برويم. در ضمن ما به دنبال اين هستيم که بهترين برنامه‌ريزي را داشته باشيم.

سرپرست تيم‌ ‌ملي در ادامه با تاکيد بر اين که تيم‌ ‌ملي نياز به حمايت دارد، اظهار کرد: درست نيست که فدراسيون فوتبال هم به هواپيمايي و هم به هتل بدهي داشته باشد، اين که تيم‌ ‌ملي در زمين استاندارد 9 نفره نمي‌تواند تمرين کند، درست نيست. اگر قرار است به تيم‌ ‌ملي کمک شود، اول بايد وزارت ورزش و جوانان اين کار را انجام دهد و سپس فدراسيون فوتبال. در حال‌ حاضر آن حمايتي که بايد شود صورت نمي‌گيرد. اگر مي‌خواهيم به جام جهاني صعود کنيم، بايد مشکلاتمان حل شود.

پيرواني درباره جريمه کارلوس کي‌روش، تصريح کرد: کي‌روش آدمي‌نيست که به خاطر جريمه سکوت کند. اگر کسي مي‌خواهد درباره اين موضوع صحبتي کند، بايد اطلاعات جامع‌تري داشته باشد و بداند که کي‌روش راجع‌ به اين موضوع سکوت نمي‌کند.

او در ادامه تاکيد کرد: ما بايد سعي کنيم چه من و چه کي‌روش و چه بازيکنان تيم‌ ‌ملي در کنار هم باشيم تا تيم‌ ‌ملي نتيجه‌ بگيرد.

پيرواني در پايان درباره وساطت علي پروين، بين کي‌روش و برانکو، گفت‌: اين‌ها با هم قهر نبودند ،‌ بلکه به خاطر بحث ايفمارک اختلاف نظر داشتند و بين آنها بحث پيش مي‌آمد. از علي آقا پروين تشکر مي‌کنم و اميدوارم اين اتفاق به زودي رخ دهد. مطمئن باشيد که کي‌روش و برانکو نظرات نزديک به هم دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان