نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

 آخرين رقم فروش اکران فيلم‌ها
 «فروشنده» همچنان در صدر فروش هفتگي است 

آخرين آمار فروش برخي فيلم‌هاي سينمايي از سوي پخش‌کنندگان اعلام شد و در اين ميان «فروشنده» با بيشترين تعداد سالن بعد از 40 روز نمايش بيش از 12 ميليارد فروخته و در کنار آن فيلم‌هاي تازه اکران شده با سالن‌هاي کم‌تعداد به دنبال محکم کردن جاي پايشان در گيشه هستند.

به گزارش ايسنا، فيلم «سيانور» به کارگرداني بهروز شعيبي که از چهارشنبه (28 مهر) به سينماها آمده، در دو روز نمايش به فروشي بالغ بر 55 ميليون تومان رسيده است.

فياض هوشيار پارسيان مدير پخش مؤسسه «سيماي مهر» با اعلام اين آمار درخصوص سينماهاي نمايش دهنده اين فيلم نيز گفت: «سيانور» تنها 10 سالن در تهران و شش سالن در ساير شهرها در اختيار دارد که در اين سالن‌ها نيز فيلم با سانس‌هاي نامنظم نمايش داده مي‌شود، بطوري که در برخي پرديس‌هاي پُر مشتري تنها دو يا سه سانس به نمايش فيلم اختصاص دارد اما در سالنهايي که مخاطب کمتري دارند، فيلم با سانس‌هاي کامل نمايش داده مي‌شود که تنها آمار سانسهاي اين فيلم را بالا مي‌برد.

«سيانور» دومين فيلم سينمايي شعيبي است که سيدمحمود رضوي تهيه‌کنندگي آن را بر عهده داشته و چهره‌هايي چون مهدي هاشمي، بابک حميديان، هانيه توسلي، بهنوش طباطبايي، حامد کميلي، پدرام شريفي، آتيلا پسياني و بهروز شعيبي در آن ايفاي نقش مي‌کنند. داستان اين فيلم در دهه‌‌ 50 مي‌گذرد و از خلال قصه‌اي عاشقانه فعاليت‌هاي سياسي مجيد شريف‌واقفي و مرتضي صمديه‌لباف - اعضاي اصلي سازمان مجاهدين خلق در مقطع پيش از انقلاب- را بررسي مي‌کند.

«خشکسالي و دروغ» به کارگرداني پدرام عليزاده که از هفتم مهرماه اکران شده با وجود تعطيل پنج‌روزه سينماها در عزاي حسيني توانست از فروش يک ميليارد تومان بگذرد.

احمد مختاري مدير پخش «هدايت فيلم» با بيان اينکه اين فيلم يک ميليارد و دو ميليون تومان فروش داشته است، تعداد سينماهاي نمايش دهنده اين فيلم را 26 سالن در تهران و 28 سالن در ساير شهرها عنوان کرد.

«خشکسالي و دروغ» که تهيه کنندگي آن را سيد غلامرضا موسوي بر عهده داشته است با اقتباس از نمايشنامه‌اي به همين نام -نوشته محمد يعقوبي- ساخته‌ شده است و در آن محمدرضا گلزار، پگاه آهنگراني، علي سرابي، آيدا کيخايي، خاطره اسدي و... ايفاي نقش مي‌کنند.

«اين زن حقش را مي‌خواهد» به کارگرداني محسن توکلي فيلم ديگري است که به تازگي وارد چرخه اکران شده و فروشي 50 ميليوني داشته است.

ناصر شعباني مدير دفتر پخش پرده پنجم، که تهيه‌کننده‌ اين فيلم نيز هست، تعداد سالنهاي در اختيار اين فيلم را 15 سالن در تهران عنوان کرد و گفت: اکران شهرستانهاي ديگر نيز از هفته ديگر آغاز خواهد شد.

«اين زن حقش را مي خواهد» مضموني اجتماعي دارد و به گفته توليدکنندگان آن براساس داستاني واقعي به نگارش درآمده است. فيلم داستان پايداري يک زن را روايت مي‌کند که سعي دارد حق قانوني‌اش را از طريق مراجع قضايي براي قصاص فردي که او را مضروب کرده بگيرد. در اين فيلم ميترا حجار، کامران تفتي، لعيا زنگنه، افسانه پاکرو، روشنک عجميان، مينا جعفرزاده، رسول توکلي و رضا آشتياني نقش آفريني مي‌کنند.«نيمه‌شب اتفاق افتاد» به کارگرداني تينا پاکروان نيز که از چهارشنبه اکران شده در دو روز نمايش 50 ميليون تومان فروش داشته است. علي سرتيپي مدير دفتر پخش فيلميران با اعلام اين رقم تعداد سينماهاي اين فيلم را نيز 16 سالن در تهران عنوان کرد گفت: اکران شهرستان‌هاي اين فيلم هم از هفته آينده آغاز مي‌شود.

دومين فيلم بلند تينا پاکروان که تهيه‌کنندگي آن را هم خودش به همراه اميرحسين عبداللهي برعهده داشته، روايتگر «داستان عشق‌هاي نامتعارف از عروسي تا عزاست». در اين فيلم حامد بهداد، رويا نونهالي، گوهر خير انديش، آتيلا پسياني، ستاره اسکندي، رابعه اسکويي و ... نقش‌آفريني مي‌کنند.

سرتيپي فروش فيلم «فروشنده» را نيز 12 ميليارد و 200 ميليون تومان تا شب گذشته (پنجشنبه 29 مهر) اعلام کرد و گفت: اين فيلم که چهل روز پيش به سينماها آمده کماکان د ر23 سينماي تهران و 60 سينماي شهرستان نمايش داده مي‌شود.

آخرين ساخته اصغر فرهادي با بازي شهاب حسيني، ترانه عليدوستي و فريد سجادي حسيني داستان زوجي هنرمند را روايت مي‌کند که مشغول بازي در نمايش «مرگ فروشنده» هستند ودر همين اثنا به دليل تخريب ساختمان محل زندگي‌شان ناچار به نقل مکان به خانه ديگري مي‌شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان