نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

 نمايندگان بروجرد انتقاد کردند
 بيمارستان بروجرد همچنان درانتظار تکميل شدن 

بيمارستان آيت‌الله بروجردي 9 سال است که درگير و دار وعده‌هاي مسئولان ازجمله وزير راه و شهرسازي گرفتارشده است، وعده‌هايي که سالانه تمديد مي‌شوند ولي رنگ تحقق به خود نمي‌گيرند. به گزارش مهر، بيمارستان آيت‌الله بروجردي در سال 86 پس از گذشت يک سال از زلزله‌هاي مخرب سال 85 کلنگ زني شد درست زماني که دو بيمارستان فرسوده بروجرد از سوي وزارت راه و وزارت بهداشت تخريبي اعلام و مقرر شد بيمارستاني جايگزين بيمارستان امام خميني بروجرد بانام آيت‌الله بروجردي در اين شهرستان ساخته شود و پس از احداث آن، بيمارستان 105 ساله امام خميني(ره) بروجرد تخريب و به مرکز جراحي قلب تبديل شود.

از آن رويدادها امروز 9 سال است که مي‌گذرد اما نه خبري از افتتاح بيمارستان آيت‌الله بروجردي به گوش مي‌رسد و نه روشنايي از مرکز جراحي قلب در اين شهرستان ديده مي‌شود به‌نحوي‌که مي‌توان گفت رويکرد مثبتي براي توسعه بخش درمان در بروجرد ديده نشده است. کمبود فضاي درماني از يک‌سو و فقر تجهيزات پزشکي و کمبود پزشک از سوي ديگر موجب شده است بخش مهمي از بروجردي‌ها براي درمان بسياري از بيماري‌هاي سطحي و يا حتي جراحي‌هاي عادي راهي استان‌هاي هم‌جوار شده و سختي‌هاي فراواني را متحمل شوند، موضوعي که گويا به يک امر عادي در بروجرد تبديل‌شده است. با همه اين مشکلات مردم بروجرد سال‌هاست انتظار افتتاح بيمارستان آيت‌الله بروجردي را مي‌کشند بيمارستاني که طراحي آن ديگر به‌روز نيست و مربوط به يک دهه گذشته است و در بازديد از اين بيمارستان به نظر هنوز فضاي درمانگاهي در آن تکميل نشده است. اين امر موجب شد تا نمايندگان مردم شهرستان بروجرد در مجلس شوراي اسلامي در جريان بازديد معاون وزير راه و شهرسازي از روند اجراي بيمارستان آيت‌الله بروجردي از عدم تکميل اين پروژه انتقاد کنند. علاءالدين بروجردي در سخناني بابيان اينکه در سفر سال گذشته وزير راه و شهرسازي به شهرستان بروجرد مقرر شد که بيمارستان آيت‌الله بروجردي تا پايان سال به اتمام برسد اظهار داشت: اين در حالي است که اين پروژه نه‌تنها در سال گذشته بلکه بعد از گذشت شش ماه از سال جاري نيز هنوز تکميل نشده است. وي در ادامه سخنان خود بر ضرورت تکميل اين پروژه بيمارستاني تأکيد کرد و گفت: بايد با برنامه‌ريزي لازم زمينه بهره‌برداري از بيمارستان آيت‌الله بروجردي تا پايان امسال فراهم شود. نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر اينکه بايد با اقدامات و برنامه‌ريزي لازم بيمارستان آيت‌الله بروجردي هر چه سريع‌تر در چرخه درماني براي استفاده مردم قرار گيرد گفت: در اين راستا بايد هدف‌گذاري و برنامه زمان بندي مناسب در نظر گرفته شود. بروجردي با اشاره به وضعيت نامطلوب درماني شهرستان بروجرد بيان داشت: اين در حالي است که باگذشت حدود 10 سال هنوز اين پروژه بيمارستاني تکميل‌نشده است. وي بر ضرورت اختصاص اعتبارات لازم براي تکميل بيمارستان آيت‌الله بروجردي شهرستان بروجرد تأکيد کرد و گفت: يکي از اقدامات و برنامه‌هاي در دستور کار در حوزه درمان اين شهرستان افتتاح اورژانس بيمارستان امام خميني(ره) طي روزهاي آينده بوده که اميدواريم با افتتاح آن بخشي از کمبودهاي فضاي درماني در اين شهرستان رفع شود. عباس گودرزي نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي نيز در حاشيه بازديد معاون وزير راه و شهرسازي از روند احداث بيمارستان آيت‌الله بروجردي در سخناني اظهار داشت: متأسفانه روند احداث اين پروژه در شهرستان بروجرد کند بوده و همين امر موجب ايجاد مشکلاتي در حوزه درمان شهرستان بروجرد شده است. وي با تأکيد بر اينکه بايد با اقدامات لازم براي تسريع در احداث و تکميل بيمارستان بروجرد عنوان کرد: اميدواريم با برنامه‌ريزي لازم زمينه بهره‌برداري از اين پروژه تا پايان امسال فراهم شود. نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي قول مساعد براي تجهيز بيمارستان آيت‌الله بروجردي را به مردم اين شهرستان داده و اميدواريم خروجي اين کار افتتاح اين بيمارستان و رفع مشکلات حوزه درمان اين شهرستان باشد.

اين سخنان در حالي مطرح مي‌شود که وزير راه و شهرسازي در سفر اخير خود به شهرستان بروجرد از وعده‌اي ديگر براي مردم اين شهرستان رونمايي کرد، عباس آخوندي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بيمارستان «آيت‌الله بروجردي» حدود 80 درصد پيشرفت دارد. وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينکه حدود 22 ميليارد تومان براي تکميل ساختمان بيمارستان«آيت‌الله بروجردي» نياز است، بيان داشت: همچنين حدود 70 ميليارد براي خريد تجهيزات اين بيمارستان موردنياز است. آخوندي گفت: اگر اعتبار لازم براي بيمارستان «آيت‌الله بروجردي» تأمين شود ساختمان اين بيمارستان تا پايان امسال تکميل خواهد شد. وي با اشاره به اينکه تجهيزات موردنياز براي تأسيسات بيمارستان «آيت‌الله بروجردي» خريداري‌شده است و اکنون اين طرح در مرحله نازک‌کاري قرار دارد، افزود: بيمارستان«آيت‌الله بروجردي» نيازهاي عمومي و تخصصي بيماران شهرستان بروجرد و لرستان را برطرف خواهد کرد. اين سخنان در حاليست که عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي در سفر خود به شهرستان بروجرد طي سال 93 وعده بهره‌برداري از بيمارستان آيت‌الله بروجردي را در پايان سال 94 داده بود.

با اين اوصاف اين بيمارستان در ميان وعده‌هاي پي‌درپي وزير راه و شهرسازي و مسئولان استاني و شهرستاني دست‌به‌دست مي‌شود و مردم بروجرد بايد هر بار منتظر يک وعده جديد از مسئولان باشند و راهي استان‌هاي ديگر براي پيگيري مسائل درماني خود شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان