نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

 دستگيري جيب بر سابقه‌دار خطوط بي.آر.تي 

گروه حوادث: بازپرس شعبه هشت دادسراي جنايي با ارائه مجوز انتشار عکس بدون پوشش متهم به جيب‌بري از مسافران اتوبوس‌هاي تندرو، از شاکيان در خواست کرد متهم را شناسايي کنند.پس از دستگيري‌هاي متعدد جيب بران خطوط بي.آر.تي دوباره سرقت‌هاي سريالي به شيوه جيب بري با سو استفاده از شلوغي اين خطوط به جريان افتاده بود که پس از اين و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسراي ناحيه 12 دستور دستگيري سارق اين خطوط در اختيار کارآگاهان اداره هفدهم آگاهي قرار گرفت.

12 مهر ماه سال جاري بود که ماموران انتظامي در جريان سرقتي در ايستگاه بي.آر.تي چهارراه مولوي قرار گرفتند.

پس از حضور ماموران کلانتري در محل مرد مالباخته به موران گفت: مردي داخل بي.آر.تي به من نزديک شده بود. از آنجايي که به رفتار او مشکوک بودم مراقب جيب‌هايم شدم تا اينکه در ايستگاه مولوي قصد کردم پياده شوم و هنگام خروج متوجه پياده شدن مرد مظنون نشدم. چند متري بيشتر راه نرفته بودم که يکدفعه مرد مظنون کيفي که در دستم بود را ربود و مرا به داخل جوي آب هل داد. پس از اين سريعا از محل متواري شد و هرچه به دنبال او دويدم بي‌فايده بود. يک ميليون تومان وجه نقد در کيفم داشتم که قرار بود آن را به حساب زنم براي انجام عمل فرزندم بريزم.پس از ثبت اين موضوع در پرونده تلاش‌هاي ماموران اداره هفدهم اين بار با شدت به جريان افتاد تا اينکه از طريق کنترل نامحسوس در ايستگاه‌ها مشخص شد فردي شبيه به سارق کيف يک ميليوني, دائما در خط وليعصر راه آهن در حال تردد است. چند روز از اين موضوع نگذشته بود که بالاخره مرد مظنون توسط ماموران شناسايي و مورد تعقيب قرار گرفت. از آنجا که ماموران او را به صورت نامحسوس زير نظر قرار داده بودند او در لحظه اي که قصد سرقت از يک مسافر را در شلوغي بي.آر.تي داشت بازداشت شد و با صدور قرار قضايي در اختيار کارآگاهان اداره هفدهم آگاهي قرار گرفت.باتوجه به مدارک و وسايل کشف شده او تحت بازجويي‌هاي فني و پليسي قرار گرفت و مشخص شد همان يک ميليون تومان وجه نقدي که روز 12 مهر ماه در ايستگاه مولوي سرقت شده بود نيز از سارق کشف شد. زمانيکه او تحت بازجويي قرار گرفت در مورد سرقت‌هاي سريالي خود اينگونه معترف شد که من تنها چهار روز بود به تهران آمده بودم و زمانيکه دستگير شدم قصد در آوردن پول موادم را داشتم.

متهم در روز27 مهر ماه دستگير و اعترافات او در مورد چهار روز سرقت کردن همگي ساختگي بودند. او در ادامه به سه فقره سرقت با اين شيوه اعتراف کرد و گفت در خطوط مختلف بي.آر.تي دست به چنين کاري زده است و بيشتر نيز سعي مي‌کرده از افراد افغاني سرقت کند تا در دردسر کمتري بيفتد. او در ادامه معترف شد در خطوط وليعصر راه آهن, آزادي تهرانپارس و همچنين خاوران آزادي سرقت‌هاي خود را انجام داده است. او که در ابتدا منکر هرگونه سابقه اي بود در ادامه بيان داشت دو مرتبه به زندان رفته و در 20 مورد ديگر از دستگيري‌ها حين سرقت توسط ماموران کلانتري يا پليس مترو, تنها به دليل نبود مدارک موثق دال بر سرقت و جلب رضايت شاکي در مراحل اوليه آزاد شده است. او در ادامه مدعي شد از بهمن ماه سال 94 از زندان آزاد شده‌ام.سرهنگ کارآگاه داوود فرد با اعلام اين خبر گفت: با توجه به مدارک موجود در پرونده و اعتراف صريح متهم به سه فقره سرقت و به دليل اينکه احتمال سرقت‌هاي بيشتري توسط متهم وجود دارد با هماهنگي‌هاي قضايي صورت گرفته تصوير بدون پوشش متهم صادر شده است. شاکياني که قادر به شناسايي متهم هستند با حضور در اداره هفدهم آگاهي تهران بزرگ مي‌توانند شکايت خود را از متهم مطرح کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان