نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

 قائم‌مقام وزير کشور عنوان کرد
 پشتيباني از فعاليت احزاب، موجب برگزاري انتخابات باشکوه مي‌شود 

قائم‌مقام وزير کشور گفت: توجه به گروه‌هاي سياسي و احزاب و فعالان سياسي از فعاليت‌هايي است که دولت به آنها اهميت داده و توجه خاصي را از ابتداي تشکيل دولت به آنها داشته است.

به گزارش ايسنا، محمد حسين مقيمي در پنجمين جلسه شوراي اداري استان کردستان اظهار کرد: يکي از وظايفي که دولت تدبير و اميد در دستور کار خود قرار داد، ايجاد نشاط سياسي در کشور بود.

وي افزود: نشاط سياسي باعث مي‌شود تا مردم حضور بيشتري را در فعاليت‌هاي اقتصادي، اجتماعي و اجرايي کشور داشته باشند. مقيمي بيان کرد: تلاش وزارت کشور از ابتداي پذيرش مسئوليت اين بوده که مردم در صحنه‌هاي مختلف سياسي و اجتماعي حضور پررنگ‌تري داشته باشند و با علاقه بيشتري به فعاليت‌هاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي بپردازند.

وي عنوان کرد: همه تلاش ما اين است که مردم در تصميم گيري‌ها حضور داشته باشند و خود را در اجرا مسئول بدانند. قائم مقام وزير کشور اعلام کرد: توجه به گروه‌هاي سياسي و احزاب و فعالان سياسي از فعاليت‌هايي است که دولت به آنها اهميت داده و توجه خاصي را از ابتداي تشکيل دولت به آنها داشته است.

وي تصريح کرد: در ابتداي کار بعضي از فعالان سياسي در برگزاري و تشکيل جلسات، سخنراني و فعاليت‌هاي سياسي با مشکل و محدوديت‌هايي مواجه شدند که اين مسائل به مرور حل شد.

مقيمي بيان کرد: اين مسائل و مشکلات به خاطر مشي اعتدالي که در دولت در پيش گرفته است رفع شده و احزاب و گروه‌هاي سياسي فعال‌تر شدند. وي با اشاره به شروع مجدد فعاليت خانه احزاب در کشور بعد از چند سال تعطيلي براي اعتلاي فعاليت‌هاي حزبي، بيان کرد: در مديريت خانه احزاب همه سلايق کشور شرکت کردند.

قائم مقام وزير کشور عنوان کرد: اوج نشاط سياسي را در انتخابات سال گذشته شاهد بوديم که در اين دوره 12 هزار نفر براي نمايندگي مجلس شوراي اسلامي ثبت نام کردند و 60 درصد افزايش شرکت کنندگان در انتخابات مجلس خبرگان رهبري را داشتيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان