نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

 علي شمخاني:
 تروريست‌هاي تکفيري در عراق و سوريه در سرازيري شکست قرار گرفته‌اند 

شمخاني در جمع خبرنگاران گفت که تروريست‌هاي تکفيري در عراق و سوريه در سرازيري شکست قرار گرفته‌اند و از اين رو حاميان آنها با ترفندهاي سياسي به دنبال تاخير در روند شکست آنها برآمده‌اند.

به گزارش ايسنا، دريابان علي شمخاني دبير شوراي‌عالي امنيت ملي با اشاره به برخي اظهار نظرهاي مقامات آمريکايي در خصوص نقش احتمالي ايران در حمله موشکي به ناوهاي آمريکايي در درياي سرخ تاکيد کرد: متحدان امريکا در يمن با شکست‌هاي پي در پي، توسط ملت يمن تحقير شده‌اند و انتساب اين شکست‌ها به ايران براي فرافکني و فرار از بار سنگين مسئوليت ناشي از جنايت‌هاي جنگي است.

دريابان شمخاني افزود: ايران به طور قطع مسير حمايت از مردم و ملت‌هاي مظلوم منطقه را ادامه داده و در صورت حمايت مستقيم از دولت‌ها و ملت‌هاي تحت ستم واهمه‌اي از بيان آن ندارد.

وي با اشاره به حمايت‌هاي تسليحاتي جمهوري اسلامي ايران از گروه‌هاي مقاومت فلسطيني طي سال‌هاي گذشته تصريح کرد؛ اين روند که از سوي عالي‌ترين مقام کشور نيز به صراحت بيان شده، به منظور دفاع از مردم مظلوم فلسطين و افزايش توان دفاع در برابر حملات رژيم صهيونيستي ادامه خواهد يافت.

دبير شوراي‌عالي امنيت ملي کشورمان با رد برخي اتهامات واهي عليه کشورمان که با رويکرد فرار به جلو از سوي دشمنان جمهوري اسلامي مطرح مي شود گفت: ارتقاي مستمرآمادگي‌هاي ملي براي مقابله با توطئه‌هايي که با هدف تضعيف پايه‌هاي اقتدار کشور در جريان است راهبرد غير قابل تغيير جمهوري اسلامي است.

علي شمخاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سلسله عمليات موفقيت‌آميز در حلب و موصل توسط ارتش‌هاي سوريه و عراق گفت؛ داعش در درون خود و عليه رئيس خودخوانده‌اش ابراهيم البدري (موسوم به ابوبکر البغدادي) دچار انشعاب شده و ضمن آن ميان داعش و ديگر گروه‌هاي تکفيري تروريستي نيز اختلافات گسترده‌اي وجود دارد که ناشي از فرصت طلبي، جاه طلبي و بدعت گرايي سران آنهاست.

وي افزود: بحران هويتي و تشکيلاتي تروريست‌ها در کنار قابليت‌هاي عملياتي نيروهاي مسلح عراق و سوريه که در پاکسازي موصل و شمال سوريه متبلور گرديده، مجدداً واقعيت‌هاي قدرت در معادلات امنيتي منطقه را به نمايش مي‌گذارد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه توليدکنندگان نيروهاي تکفيري به همراه حاميان فرامنطقه‌اي آنان در استفاده از کارت گروه‌هاي تروريستي براي تخريب ظرفيت‌هاي جبهه مقاومت شکست خورده‌اند تاکيد کرد؛ حاميان تروريست‌ها پس از افشاء نقشه‌هاي تکراري‌شان به دنبال راهکارهاي جديدي براي ايجاد تغيير در روند شکست‌هاي مکرر خود هستند که هوشياري دولت‌ها و ملت‌هاي منطقه براي مقابله با آن ضروري است.

وي در پايان عنوان کرد: فرجام اين مسير پيروزي جريان مقاومت‌ و غلبه مردم مقاوم يمن، عراق و سوريه و شکست جريان تروريسم وارداتي و حاميان منطقه‌اي آنان خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان