نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

 دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين:
 دولت نهم و دهم براي اصولگراها دوران خوبي نبود 

دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين گفت: عموم وزراي دولت روحاني مجرب هستند و معني حکومت‌کردن را مي‌فهمند و تدابير خوبي دارند.به گزارش ايسنا، محمدرضا باهنر در برنامه تلويزيوني دست‌خط درباره نقاط ضعف و قوت دولت يازدهم اظهار کرد:‌ آقاي روحاني و دولتش نقاط مثبت خوبي دارند و نقاطي هم دارند که مي‌توان نقد کرد. عموم وزراي اين دولت مجرب هستند؛ معني حکومت‌کردن را مي‌فهمند و تدابير خوبي دارند. البته من زماني به آقاي نوبخت گفتم دولت يازدهم يک حسن دارد و آن اين است که در اقتصاد 10 سرتيپ دارد و نقطه منفي‌اش اين است که يک سرلشکر ندارد تا همه را جمع کند.

باهنر در پاسخ به اين سوال که آيا فکر مي‌کند روحاني رييس‌جمهور دو دوره‌اي باشد، بيان کرد: عرف تا به حال اين بوده که معمولا روساي‌جمهور دو دوره‌اي هستند اما آقاي روحاني تا بهمن و اسفند بايد 2 - 3 کار جدي کند که عبور از رکود و حل مشکل بيکاري از جمله آنهاست. البته نمي‌گويم رکود تا آخر سال تمام شود يا همه بيکاران سر کار بروند اما همين که مردم حس کنند مشکلات اقتصادي در حال حل‌شدن است، کمک خواهد کرد.

او با بيان اين که در انتخابات 96 قطعا کانديداي رياست‌جمهوري نخواهد شد، تصريح کرد: براي رياست‌جمهوري اگر قرار است رقابتي باشد، تعدد کانديداها خير و برکتي ندارد. بحمدالله در کشور به اندازه کافي داوطلب داريم تا جايي که مي‌توانيم داوطلب صادر کنيم. در جبهه اصولگرايي براي انتخاب کانديداي مورد نظر در حال بررسي 20 تا 30 نفر هستيم اما هنوز به اسم آخري که مي‌خواهيم نرسيديم. البته قحط‌الرجال نداريم و رقابت در انتخابات جدي خواهد بود اما رقابت دوقطبي خشن خوب نيست. نايب‌رييس پيشين مجلس در پاسخ به اين سوال که چرا ناطق نوري فعاليت‌هاي سياسي خود را کم کرده است، يادآور شد: آقاي ناطق فعلا حال و حوصله کار ميداني سياسي ندارد. ما هم زياد سراغش مي‌رويم؛ چرا که ايشان از ظرفيت‌هاي اصولگرايي است ولي مي‌گويد فعلا احساس تکليفي نمي‌کند.

وي همچنين درباره کنار کشيدن ناطق از جامعه روحانيت مبارز خاطرنشان کرد: دوران دولت نهم و دهم دوران خوبي براي اصولگراها نبود. ما اميدواريم بتوانيم از ظرفيت دولت‌هاي نهم و دهم در جناح اصولگرايي استفاده کنيم اما متاسفانه خيلي اختلافات به وجود آمد که خيلي از آنها تقصير دولت بود. وقتي کسي در تلويزيون به شخصي اتهاماتي مي‌زند، اين خيلي کار سنگيني است؛ چرا که آبروي مومن از حرمت کعبه بالاتر است.

وي همچنين درباره علي مطهري تصريح کرد: آقاي مطهري در بعضي جاها شجاعت خوبي دارد اما بعضي از حرف‌هايش نادر است. بعضي از حرف‌هايي که آقاي مطهري را مي‌زند را اگر من بخواهم بزنم چند ماه مشورت و فکر مي‌کنم اما شجاعت ايشان زياد است و اين حرف‌ها را مي‌گويد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان