نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

 وزير کشور:
 اقتصاد مقاومتي را بايد در عمل معني کنيم 

وزير کشور گفت: به عنوان ملت مسلمان انقلابي کسر شأن است که به دليل وابستگي به نفت با کوچکترين تهديد اقتصادي دچار مشکل شويم.

به گزارش ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي در آيين هفتمين سالگرد شهداي وحدت (سرداران شهيد شوشتري و ‌محمد زاده) و چهارمين سالگرد شهادت شهيد حاج‌حبيب لک‌زايي در زاهدان اظهار کرد: تعهد ما به شهدا بالاست، مسلمين دنيا از ما انتظار کمک دارند، از ما انتظار ارائه الگوي مناسب دارند و مي‌خواهند در برابر ظلم و جور استکبار از آن‌ها حمايت کنيم. اين مسير را مي‌توان با شناخت درست، برنامه‌ريزي‌هاي مناسب و اقدامات به موقع به آن‌ها نشان داد.

وي در بخشي از سخنانش با بيان اين‌که «اقتصاد مقاومتي را بايد در عمل معني کنيم»، اظهار کرد: به عنوان ملت مسلمان انقلابي، کسر شأن است که به دليل وابستگي به نفت با کوچکترين تهديد اقتصادي دچار مشکل شويم. آب‌هاي آزاد و ارتباط با کشورهاي منطقه و مسابقه کشورهاي مختلف براي سرمايه‌گذاري در چابهار، مرز، نيروي انساني، خطوط ريلي و خطوط هوايي از بزرگترين ظرفيت هاي سيستان و بلوچستان است.

وي با بيان اين‌که «بايد در راستاي تقويت انقلاب اسلامي و اعتلاي راه شهدا به اين مناطق برسيم»، افزود: شهداي استان براي تحقق اين موضوع به شهادت رسيده‌اند. اگرسيستان و بلوچستان در مسير فعلي با سرعت وشتاب بيشتري پيش برود ظرف 10 سال آينده اين استان به محور اصلي توسعه و تجارت شرق کشور تبديل خواهد شد.

وزير کشور هم‌چنين گفت: بزرگترين چالش ما در سيستان و بلوچستان مشکل آب و ريز گردهاست که بايد با توجه جدي بر طرف شود.

وي در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در استانداري سيستان و بلوچستان، افزود: بزرگترين چالش ما در اين است که مشکل آب با افغانستان را بر طرف کنيم. نمايندگان اين استان در مجلس شوراي اسلامي بايد پيگيري کنند تادرصدي از عايدات ستاد مبارزه با مواد مخدر براي سيستان و بلوپستان هزينه شود و اين موضوع يک قانون شود، که اگر اين‌گونه شود، ما با 100 درصد آن موافقيم.

وي افزود: با توجه به اين‌که سيستان و بلوچستان دومين استان حاشيه‌نشين کشور است، بررسي و ساماندهي مشکلات حاشيه‌نشيني آن در اولويت مسئولان دولت قرار دارد.

رحماني فضلي با اشاره به امنيت سيستان‌و‌بلوچستان، گفت: امروز ديگر سيستان و بلوچستان مشکلات امنيتي ندارد، مشکلاتي که پيش از اين در سيستان‌و‌بلوچستان حاکم بود، امروز در حال پشت سر گذاشته شدن است.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان