نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

 خطيب نماز جمعه:
 آل‌سعود همان بني اميه است 

خطيب نماز جمعه اين هفته تهران تاکيد کردکه امروز آل سعود همان بني اميه و آل ابي سفيان است.

به گزارش ايسنا،‌ حجت الاسلام صديقي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران گفت: کساني که امروز مقابل انقلاب ايستاده‌اند همان حرمله‌ها هستند،‌ آل سعود همان بني‌اميه است. همان آل حرب و آل ابي سفيان است که آنها آن روز کودک‌کشي مي‌کردند و امروز هم مي‌بينيد که در يمن و در کشورهاي ديگر کودک مي‌کشند.

وي افزود: امروز ابوسفيان و ابوجهل زمان ما، شيطان بزرگ آمريکاي فريبکار غدار بي‌حساب ظالم است و عربستان و اسرائيل کودک‌کش همه تجليات خباثت شيطان بزرگ وجريان استکبار و ابوسفياني در عالم است که طبق فرموده آيت‌الله بهجت، ابوسفياني يک شخص نيست بلکه جريان غرب است و آدم به وضوح مي‌بيند که آنها ادامه همان جريان هستند و انقلاب ما نيز ادامه کربلاي امام حسين (ع) است. وي ادامه داد: اينکه بانوان در روز جهاني حضرت علي‌اصغر‌(ع) کودکان شيرخوار خود را در بيش از 40 کشور به محضر امام زمان‌(عج) آورده و به عنوان قربانيان آينده مسير عدالت امام زمان‌(عج) هديه کردند و براي اعلام مظلوميت حضرت علي‌اصغر‌(ع) آنها را به عنوان تابلو و سند مطرح کردند از عنايات حضرت ابي عبدالله است.

خطيب نماز جمعه تهران خاطر نشان کرد: سال به سال مداحي‌ها، اشعار و مرثيه‌ها بحمدالله محتواي بهتري پيدا مي‌کند، خط‌دار و پيامدار است و هم سخنراني‌ها زنده،‌ روشنگر و هدايت‌گر است. در عين حال حضور مردم کيفاً و کماً رو به رشد است که اينها نشان مي‌دهد عزاداري‌هاي امسال ستاد استقبال از وجود نازنين امام‌زمان(عج) است و گويي مردم تجديد بيعت مي‌کنند و مي‌گويند که زير پرچم ولايت ايستاديم تا پرچم به دست صاحب اصلي‌اش برسد. صديقي با اشاره به ديدار نخبگان با مقام معظم رهبري تصريح کرد: سخنان بسيار مهم و سازنده و هشداردهنده و تشويق کننده ايشان که مبشر و منذر بود و رهبري نخبگان را هديه‌اي و تحفه‌اي از جانب خداوند براي ملت ايران معرفي کردند و فرمودند که با تکيه بر نخبگان ايران بزرگ به کشوري پيشرفته،‌ قدرتمند،‌ شريف و عزيز و برافرازنده پرچم نوين اسلامي‌ تبديل مي‌شود. وي يادآور شد: مقام معظم رهبري خودبا هدايت ها و ارشادهايي که دارند نخبه به وجود مي‌آورند و خود نيز قدر نخبه ها را مي‌دانند و هميشه آينده روشني به آنها نويد مي‌دهند که نشانه آن نيز همين رويش‌ها است که مسئولين وخود نخبگان در اين زمينه مسئوليت دارند. خطيب نماز جمعه اين هفته تهران با بيان اينکه سرمايه دزد و آفت دارد و بايد از آن مراقبت کرد، افزود: بايد سرمايه را در مسير رشد هدايت کرد که مديريتي درست نياز است تا از اين استعدادها و نخبگان به خوبي استفاده شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان