نسخه شماره 4161 - 1395/07/28 -

 فرمانده کل سپاه:
 سال‌هاي 84 تا 86 احتمال حمله وجود داشت 

فرمانده کل سپاه پاسداران با بيان اينکه آل‌سعود خائن اين روزها خيال توطئه در کشورهاي شيعه‌نشين را دارد، گفت: ما اطلاعات کامل داريم که آل‌سعود با همکاري رژيم صهيونيستي در حال تلاش براي ايجاد توطئه در کشور ما هستند. به گزارش جماران، سردار سرلشکر محمدعلي جعفري در آئين اختتاميه کنگره ملي سرداران و 3000 شهيد خراسان‌شمالي بابيان اينکه پايداري انقلاب اسلامي ما در «نه گفتن به‌نظام سلطه» است، اظهار داشت: ملت ما قدردان شهدا هستند و هرچه پيش مي‌رود اين موضوع بيشتر نمايان مي‌شود. امنيتي که امروز در کشور ما پايدار است، ثمره خون پاک شهداست و اگر در يک جامعه‌اي امنيت نباشد، در آن جامعه قطعاً رشد و ارتقا وجود نخواهد داشت. فرمانده کل سپاه پاسداران با بيان اينکه دشمنان همواره به‌دنبال گرفتن امنيت از کشور ما بوده‌اند اما جوانان غيور ما با جان‌فشاني در صحنه ورود پيدا کرده و هنوز هم اين راه ادامه دارد. وي با بيان اينکه آمريکايي که از ابتداي انقلاب اسلامي از توطئه‌هاي خود نااميد شده بود، حادثه 11 سپتامبر را به‌وجود آورد و بعد از آن ابتدا به افغانستان و عراق حمله کرد تا ايران را در محاصره خود دربياورد، تصريح کرد: بعد از آن‌که حمله و محاصره آن‌ها انجام شد، تلاش کردند در ابعاد مختلف تشنج داخلي در کشور ما ايجاد کنند و حدود 6 سال به‌دنبال اين تجاوز بودند تا بعد از آن حمله نظامي انجام شود.

سرلشکر جعفري ادامه داد:‌ از سال 84 تا 86 نيروهاي نظامي ما در آمادگي کامل به‌سر مي‌بردند و احتمال حمله به کشور وجود داشت اما آمريکايي‌ها به‌دليل درسي که از ناحيه رزمندگان ما در دفاع مقدس گرفته بودند و همچنين ترسي که از حمله به‌خاطر روحيه ملت ما داشتند، شکست را احساس کردند. وي با اشاره به وقوع جنگ عراق و حضور آمريکايي‌ها در اين کشور اظهار داشت: مردم عراق از حمايت‌هاي مردم از نظام ديني و انقلاب اسلامي و مقاومت در جنگ تحميلي درس گرفتند و کشور ما را الگويي براي مقاومت خود انتخاب کردند.

اطلاعاتي از توطئه آل‌سعود و اسرائيل عليه کشور داريم

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه سخنان خود با بيان اينکه آل‌سعود خائن اين روزها خيال توطئه در کشورهاي شيعه‌نشين را دارد و ما اطلاعات کامل داريم که آل‌سعود با همکاري رژيم صهيونيستي در حال تلاش براي ايجاد توطئه در کشور ما هستند، گفت:‌ دشمنان به‌خيال پوچ خود مي‌توانند ناامني در استان‌هاي شرقي ما همچون سيستان و بلوچستان ايجاد کنند درحالي که الحمدلله امروز شاهد امنيت بالايي در اين استان همچون تهران هستيم. وي افزود: در انقلاب اسلامي در عرصه‌هاي مختلف همچون امنيتي، دفاعي، سياسي، فرهنگي، سياست خارجي وغيره ما شاهد امداد الهي بوده‌ايم و اين موضوع روحيه ايستادگي و مقاومت مردم را بيشتر مي‌کند. همچنين عزت، اقتدار و عظمت و نام ايران که به برکت انقلاب اسلامي در دنيا الگويي شده، دستاورد و حاصل خون شهداست و بايد قدر آن را بدانيم و بدانيم که در ايران چه گذشت و انقلاب اسلامي در کشورهاي منطقه همچون عراق، سوريه، يمن و حتي در جهان چه تأثيري داشت. سرلشکر جعفري اضافه کرد: دفاع مقدس درس‌هاي زيادي داشت که براي ديگران صادر شد و امام راحل همواره به جنگ به چشم يک «نعمت» نگاه مي‌کرد که ما امروز منظور ايشان را متوجه مي‌شويم. دشمن از ابتداي انقلاب قصد داشت بخشي از خاک ما را گرفته و نگذارد انقلاب اسلامي پا گرفته و صادر شود درحالي که الحمدلله در دفاع مقدس اين موضوع بالعکس شد.

امروز به يک «ابرقدرت بزرگ جهاني» تبديل شده‌ايم

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: دشمنان جنگ را ادامه دادند که ما از علم و پيشرفت عقب بمانيم اما الحمدلله ايستادگي‌هاي مردم و رزمندگان سبب شد که امروز به يک ابرقدرت بزرگ جهاني تبديل شويم. سرلشکر جعفري با اشاره به اينکه قدرت ما برگرفته از «ايمانِ مردم» است، تاکيد کرد: ابرقدرت‌ها اگر بخواهند قدرتشان را با ايران اسلامي مقايسه کنند، قطعاً کم مي‌آورند.

دشمنان مي‌دانند براي حل مشکلات سوريه بايد دست به دامن ايران باشند

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه با بيان اينکه هم‌اکنون در بخش‌هاي اقتصادي و بخش‌هاي ديگر که مربوط به زندگي مردم مي‌شود، مشکلاتي داريم که اميدواريم دولت‌مردان بتوانند با روحيه جهادي اين مشکلات را برطرف کنند، اظهار داشت: دشمنان با تشکيل داعش جمعيت زيادي از شيعيان و اهل‌تسنن را به شهادت رساندند اما امروز آنها مي‌دانند براي حل مشکلات و جنگ سوريه بايد دست به دامن ايران باشند و از سوئي تحليلگران آمريکايي به اين موضوع در رسانه‌هاي خود اذعان داشته‌اند. وي خاطرنشان کرد: آمريکايي‌ها در عراق وقتي نتيجه نگرفتند از درون، اسلام و جريان ضدشيعه، داعش را تشکيل دادند و مشکلاتي به‌وجود آوردند اما نتوانسته‌اند به مناطق شيعه‌نشين برسند.سرلشکر جعفري با اشاره به اينکه اگر حکم جهاد علما نبود، امروز آن‌ها به کربلا و نجف مي‌رسيدند، افزود: با کمک الهي و همت رزمندگان امروز بخش‌هاي زيادي از عراق باز پس گرفته‌شده و امروز نيز رزمندگان در تلاش براي بازپس‌گيري موصل از دست داعش هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان