نسخه شماره 4159 - 1395/07/26 -

 قتل ناموسي در تهران 

گروه حوادث: معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري فردي که اقدام به قتل مردي که با همسرش ارتباط داشت، خبر داد. در مهر ماه سال جاري و از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110، يک فقره کشف جسد فردي ناشناس توسط عوامل خدماتي شهرداري در جاده ورامين – جاده فيروزآباد – جاده ده خير، به کلانتري 173 امين آباد اعلام شد.

با حضور مأمورين در محل و انجام تحقيقات اوليه مشخص شد جسد متعلق به مردي حدودا 35 ساله، با دست و پاي بسته شده و قرار داده شده در داخل يک گوني است.

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گفت.

کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ با بررسي مشخصات افراد فقداني ثبت شده در سيستم جامع پليس آگاهي اطلاع پيدا کردند که در روز 15 مهر95 خانمي افاغنه با مراجعه به کلانتري 132 نبرد با طرح شکايتي عنوان داشته همسرش بنام «بهنام. خ» (34 ساله و تبعه افغانستان) جهت رفتن به منزل يکي از دوستان افاغنه اش بنام احمد از خانه خارج و پس از آن ديگر مراجعتي به خانه نداشته است.

در ادامه تحقيقات و با حضور اعضاي خانواده فقداني در اداره دهم و مطابقت تصاوير فقداني با تصاوير جسد ناشناس و همچنين شناسايي دسته کليد همراه جسد، هويت مقتول مورد شناسايي قرار گرفت.

با توجه به اظهارات همسر مقتول، کارآگاهان با شناسايي محل سکونت «احمد. ن» (29 ساله) در منطقه اتابک، به اين محل مراجعه و در همان تحقيقات اوليه اطلاع پيدا کردند که احمـد همزمان با ناپديد شدن مقتول، به صورت ناگهاني اقدام به تغيير محل سکونت خود کرده است؛ در تحقيقات تکميلي مشخص شد که احمد بدون هرگونه برنامه قبلي از صاحبخانه‌اش خواسته تا پول وديعه منزلش را به وي تحويل دهد اما صاحبخانه جهت تهيه پول چند روزي از وي فرصت خواسته، با اين وجود احمد بدون هرگونه دريافت پولي از صاحبخانه و تسويه حساب کامل، اقدام به تغيير محل سکونت خود کرده است.

در ادامه تحقيقات و با شناسايي همسر مقتول، تحقيقات از وي در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ همسر احمد که پيش از اين و در ملاقات با همسر مقتول به وي عنوان کرده بود که جنايت توسط همسرش انجام شده، در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت: «شب جنايت همسرم با تحت فشار قرار دادنم مرا مجبور کرد تا به او بگويم که با مقتول ارتباط تلفني دارم؛ پس از آن با بهنام تماس گرفت و او را به بهانه کشيدن قليان به خانه مان دعوت کرد؛ داخل خانه بوديم که احمد با يک آجر چند ضربه به سر بهنام زد و باعث مرگش شد؛ پس از آن نيز جسد وي را در داخل يک گوني قرار داد و با موتورسيکلت از خانه خارج کرد.

همسر احمد در خصوص انگيزه تماس‌هاي خود با مقتول به کارآگاهان گفت: «همسرم (احمد) قصد داشت تا بار ديگر ازدواج کند و به همين علت قصد داشت تا براي ازدواج دومش به افغانستان برود.

از قبل مي‌دانستم که پدر بهنام در کار دعانويسي است؛ به همين علت به خانه آنها رفتم تا پدر احمد براي شوهرم دعانويسي کند و پس از آن بود که بهنام اعتماد مرا جلب و به من نزديک شد».

کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي با انجام اقدامات پليسي، موفق به شناسايي آخرين محل کار و در حقيقت مخفيگاه متهم در يک ساختمان نيمه ساز در محدوده خيابان سبلان شدند.

شناسايي دقيق مخفيگاه متهم و اطمينان از حضور «احمد. ن»، کارآگاهان اداره دهم آگاهي در ساعت 15 روز 27 مهر95 وي را دستگير و به اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل کردند.

«احمد. ن» پس از انتقال به اداره دهم پليس آگاهي، با تأييد اظهارات همسر اولش به کارآگاهان گفت: «از حدود يک ماه پيش به تماس‌هاي تلفني همسرم مشکوک شده بودم؛ از طرفي ديگر و طي همين مدت، تماس‌هاي تلفني مقتول نيز با من زياد شده بود و به بهانه‌هاي مختلف با من تماس مي‌گرفت تا ببيند من کجا هستم!

تا اينکه صبح روز حادثه با همسرم درگير شده و او را تحت فشار قرار دادم تا علت تماس‌هاي تلفني مشکوکش را متوجه شدم که او عنوان داشت از چندي پيش و پس از آنکه من تصميم به ازدواج دوم خود گرفتم، او نيز با بهنام طرح دوستي ريخته است.

همان جا تصميم به کشتن بهنام گرفتم؛ او را بهانه کشيدن قليان به خانه مان دعوت کردم؛ بعدازظهر آنروز، زمانيکه بهنام به خانه مان آمد، در حاليکه همسرم در داخل آشپزخانه در حال آماده کردن قليان بود، با آجر چند ضربه به سر بهنام زده و او را به قتل رساندم؛ سپس دست و پا او را بسته و داخل يک گوني گذاشتم و جنازه را با موتورسيکلت به بيابان اطراف ورامين بردم».

سرهنگ کارآگاه حميد مکرم، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «متهم جهت صدور قرار قانوني، صبح روز جاري به شعبه دوم بازپرسي دادسراي ناحيه 27 تهران اعزام و بازپرس محترم پرونده، با صدور قرار بازداشت موقت وي را جهت انجام تحقيقات تکميلي در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار داد».


نسخه چاپي ارسال به دوستان