نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 مرور 

1387: حاميان دولت احمدي‌نژاد: کردان عزل شود

يازدهم مهر 1387 يکي از شاخص‌ترين سايت‌هاي حامي دولت طي يادداشتي از احمدي‌نژاد درخواست کرد براي جلوگيري از قرار گرفتن دولت در موضع تهمت دربرگزاري انتخابات رياست جمهوري، علي کردان وزير کشور وقت را عزل کند.

در اين يادداشت آمده است: برخي معتقدند اين اصل دست رييس‌جمهور را در اعمال تغييرات جديد در کابينه بسته است و او را به مرحله بحران در سال پاياني نزديک کرده است، چه آنکه با حادثه‌اي همچون استيضاح، برکناري ، مرگ يک وزير و يا... ممکن است دولت نياز به راي اعتماد جديد داشته باشد و از اين رو، هرگونه بازنگري درخصوص آقاي کردان را به صلاح نمي‌دانند. در موضوع آقاي کردان که ابهام‌هاي فراوان، بدون ترديد مانع بزرگي پيش روي اوست. گذشته از چگونگي کسب راي توسط وي و سخناني که در آن جلسه در دفاع از او گفته شد، اکنون جعلي بودن مدرک او محرز شده است و با تاسف بيشتر مدارک ليسانس و فوق ليسانس او نيز محل ابهام است.

1388: خالد مشعل از واژه جعلي خليج عربي استفاده کرد

يازدهم مهر 1388 خالد مشعل رييس دفتر سياسي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) از واژه جعلي خليج عربي در سخنراني خود در قلعه صلاح‌الدين دمشق استفاده کرد. وي در سخنراني خود به مناسبت جشن قدس پايتخت فرهنگي جهان عرب در سال 2009 گفت: اميدوارم همه کشورهاي اسلامي از شمال آفريقا؛ مصر؛ عربستان؛ سوريه؛ خليج عربي؛ ايران؛ اندونزي تا مالزي در يک صف در برابر دشمن بايستند.جشن قدس پايتخت فرهنگي جهان عرب در سال 2009 و سالروز آزادي شهر قدس توسط صلاح‌الدين ايوبي جمعه شب در قلعه صلاح‌الدين دمشق برگزار شد. پيش‌از خالد مشعل هوگو چاوز و حتي برخي مقامات سوري نيز به دليل فعال نبودن رايزني‌هاي ديپلماتيک در آن زمان از سوي مقامات وزارت خارجه وقت ،در خبطي آشکار از واژه جعلي استفاده کرده و نسبت به جزاير سه گانه نيز مواضع ضدايراني گرفته بودند!


نسخه چاپي ارسال به دوستان