نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 مذاکرات فشرده سياسي بيروت 

سعد حريري رئيس جريان المستقبل که براي پايان دادن به بحران رياست‌جمهوري لبنان به کشورش بازگشته، مذاکرات گسترده‌اي را با طرف‌هاي سياسي اين کشور آغاز کرده است.به گزارش پايگاه العهد لبنان، سعد حريري در ادامه مذاکرات خود براي رسيده به اجماع بر سر يک کانديدا به عنوان رئيس جمهور لبنان، روز گذشته با سمير جعجع، رئيس حزب «القوات البنانيه» ديدار کرد.

حريري پس از آن با ميشل عون، رئيس فراکسون تغيير و اصلاح در پارلمان لبنان و نامزد اصلي جريان مقاومت لبنان براي رياست‌جمهوري نيز ديدار کرد.

بنابر اعلام شبکه المنار، جو ديدار ميان حريري و عون بسيار خوب و سازنده بوده و دو طرف توافق کردند که نشست‌هايشان ادامه يابد. پست رياست‌جمهوري لبنان که بيش‌از 2 سال است خالي مانده، باعث شده که ديگر نهادهاي حکومتي اين کشور از جمله دولت و پارلمان نيز نتوانند به طور صحيح به وظايف خود عمل کنند. اختلافات سياسي گسترده ميان جناح‌هاي مختلف لبنان به ويژه جناح‌ 14 مارس به رهبري جريان حريري و جناح 8 مارس به رهبري حزب‌الله لبنان باعث شده که بر سر هيچ يک از دو نامزد اصلي پست رياست‌جمهوري يعني ميشل عون و سليمان فرنجيه توافق به دست نيايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان