نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 آذربايجان غربي در جشنواره بين‌المللي نقاشي کودکان درخشيد
 دو تنديس طلا و يک تنديس نقره کودکان بيمار در بوداپست مجارستان 

دو تنديس طلا و يک تنديس نقره جشنواره بين‌المللي نقاشي کودکان بيمار در بوداپست مجارستان به آذربايجان‌غربي رسيد.

به گزارش هم‌آوا، طريفه محمودکاکي 14 ساله از کانون شماره يک مهاباد نشان طلاي گروه سني 13 تا 17 سال، الينا الياسي از کانون بوکان نشان طلاي گروه سني هفت تا 10 سال و آيش باقرالموسوي از کانون ماکو نشان نقره همين گروه سني را در دومين مسابقه بين‌المللي نقاشي کودکان بيمار که در بوداپست مجارستان برگزار شد، دريافت کردند.

غلامعلي رجبي يزدي سفير ايران در مجارستان و نيما رضايي رئيس دومين جشنواره بين‌المللي نقاشي کودکان بيمار نيز کودکان ايراني را که به همراه خانواده‌هاي خود در مراسم دريافت جوايز در بوداپست مجارستان حضور داشتند، همراهي مي‌کردند.

شيرين باقرالموسوي، شيلان ناظم‌زاده و سارا مجيدي سه مربي هستند که هدايت اين اعضا را در کارگاه‌هاي نقاشي مراکز کانون برعهده داشتند.

يک هزار و 300 اثر از 24 کشور دنيا با ارسال آثار نقاشي کودکاني که سابقه بيماري و بستري شدن در بيمارستان را داشته‌اند در اين مسابقه شرکت داشتند که از بين نامزدهاي اصلي جشنواره از کشورهاي ايران، هنگ کنگ، آلمان، ترکيه، يونان، هندوستان، استراليا، مجارستان، بلاروس، تونس، بلغارستان، روماني، آذربايجان و برزيل در نهايت از 12 اثر برگزيده از کشورهاي مختلف در چهار گروه سني، با اهداي هديه و تنديس جشنواره در بوداپست تقدير شدند.

چهار کودک (سه کودک از آذربايجان‌غربي و يک کودک از تهران)، نمايندگان برگزيده ايران در اين مسابقه بودند و کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان آذربايجان‌غربي با ارسال 50 اثر در اين مسابقه حضور داشت.

گفتني است، در نخستين جشنواره نقاشي کودکان بيمار سال 1394 که توسط گروه سلامت و هنر دانشگاه علوم پزشکي تهران به ميزباني ايران برگزار شد و کودکان 26 کشور جهان با ارسال نزديک به يک هزار اثر در آن شرکت کردند نيز 12 عضو کانون آذربايجان‌غربي جايزه اول نقاشي گروهي را به خود اختصاص دادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان