نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 سجاد نيکنام دبير حزب مردم‌سالاري آذربايجان غربي:
 نيمي‌از کرسي‌هاي شوراهاي شهر و روستا حق زنان است 

رئيس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات آذربايجان غربي گفت: زنان سهمي ‌غيرقابل انکار در جامعه دارند و تصدي نيمي‌از کرسي‌هاي شوراهاي شهر و روستا حق طبيعي آنهاست.

سجاد نيکنام با انتقاد از نگاه مردسالارانه حاکم بر جامعه به ويژه در سطح مديريتي آذربايجان غربي، اظهار کرد: سهم زنان استان در تصدي پست‌هاي مديريتي در تمام نهادها و ارگان‌ها به حدي اندک بوده که به جرات مي‌توان گفت نزديک به صفر است؛ از اين رو تغيير نگاه به قابليت‌هاي زنان و دختران اين منطقه محروم ضروري به نظر مي‌رسد.

دبير حزب مردم‌سالاري آذربايجان غربي با ابراز تاسف از نگاه زشت برخي به جايگاه زنان که داعيه نمايندگي اين مردم را نيز دارند، يادآور شد: متاسفانه همين نگاه غلط مردسالارانه يکي از عوامل اصلي عدم حضور حتي يک زن به نمايندگي از استان در مجلس شوراي اسلامي‌شده و بالعکس راه را براي حضور چندباره اين آقايان در مجلس متعلق به تمام ملت هموار ساخته است.

وي با تاکيد بر اين نکته که زنان و دختران شايستگي‌هاي خود را در عرصه‌هاي مختلف بارها به اثبات رسانده‌اند، افزود: تصدي پست‌هاي مديريتي توسط زنان در گام اول به ايمان و باور خود آنها بستگي دارد و در گام دوم حمايت خانواده، احزاب و گروه‌هاي سياسي و اجتماعي از استعدادهاي آنها ضروري است.

رئيس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان با اعلام اينکه اين شورا قاطعانه از حضور زنان در عرصه‌هاي مختلف و به ويژه عرصه‌هاي سياسي حمايت خواهد کرد، گفت: اصلاح‌طلبان نگاهي ويژه به مشارکت‌هاي سياسي و اجتماعي زنان در جامعه دارند و در انتخابات پيش روي شوراهاي شهر و روستا، قطعاً زنان سهمي‌اختصاصي در ليست‌هاي انتخاباتي احزاب اصلاح‌طلب خواهند داشت.

نيکنام در ادامه با مخاطب قرار دادن زنان و دختران آذربايجان غربي، تصريح کرد: رسالت زنان در پيشبرد اهداف اصلاح‌طلبانه و بهبود شاخص‌هاي توسعه در شهرها و روستاهاي اين استان مظلوم بسيار سنگين است و بايد با اعتماد بنفس خود را براي حضوري چشمگير و کم‌نظير در انتخابات شوراها از هم‌اکنون آماده کنند.

دبير حزب مردم‌سالاري استان با تاکيد مجدد بر استقبال اصلاح‌طلبان از حضور زنان در انتخابات شوراهاي شهر و روستا، افزود: قطعا پدران و مردان آذربايجان غربي امروز به سطحي از آگاهي رسيده‌اند که با قاطعيت از حضور دختران و همسران خود در عرصه‌هاي مديريتي حمايت کنند؛ لذا انتخابات پيش روي شوراها فرصتي است که شايد ديگر تکرار نشود و دفاع از حضور چشمگير زنان در اين انتخابات به عزمي ‌همگاني نياز دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان