نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 کميته ملي المپيک انتخابات جودو را به رسميت نشناخت 

بعد از نامه کميته بين‌المللي المپيک به ايران مبني بر دخالت دولت در امور فدراسيون‌ها، کميته المپيک ايران نماينده‌اي را در انتخابات فدراسيون‌ها نخواهد داشت.

به گزارش فارس، کميته بين‌المللي المپيک در نامه‌اي به ايران خواست تا در خصوص دخالت دولت در امور فدراسيون‌ها به صورت شفاف پاسخ دهد. اين موضوع همچنين از سوي فدراسيون‌هاي جهاني نيز مورد پيگيري قرار گرفت که به دنبال آن کيومرث هاشمي رئيس کميته ملي المپيک در نامه‌اي به فدراسيون‌ها خواست تا اصلاح اساسنامه انتخابات را برگزار نکنند.

بعد از ارسال اين نامه کميته ملي المپيک براي اينکه بتواند پاسخگوي IOC باشد در مجمع انتخاباتي فدراسيون جودو نماينده‌اي نداشت و اعلام کرده بعد از اين نيز تا زماني که IOC اجازه ندهد، اين روال ادامه خواهد داشت.

اما حاشيه‌هاي ورزش ايران به اينجا خلاصه نمي‌شود و با ابلاغ رسمي ديوان عدالت اداري مبني بر ابطال انتخابات فدراسيون تيراندازي، حالا چالش ديگري پيش روي ورزش ايران باز شده که علاوه بر اين فدراسيون، تعليق ايران نگران کننده است.

پيش از اين در دوره قبلي IOC از ايران خواسته بود تا فدراسيون‌ها اساسنامه خود را به تصويب مجامع جهاني برسانند که در اين بين فدراسيون تيراندازي با کمان و شنا اين کار را انجام دادند.

کميته بين‌المللي المپيک در زمان نزديکي المپيک ريو به شدت بحث دخالت دولت در امور فدراسيون‌ها را مورد پيگيري قرار داد و کويت يکي از کشورهايي است که به همين دليل تعليق شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان