نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 نوجوانان فوتبال ايران در فينال قاره کهن 

تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران و عراق امروز ديدار فينال مسابقات قهرماني فوتبال آسيا را در هند برگزار مي‌کنند.

به گزارش ايسنا، تيم نوجوانان فوتبال ايران پس از درخشش خيره کننده خود در مسابقات قهرماني فوتبال زير 16 سال آسيا و کسب سهميه جام جهاني 2017، هفته گذشته توانست کره شمالي را در ضربات پنالتي مغلوب کند و در بازي پاياني اين مسابقات براي تکميل درخشش خود و کسب مقام قهرماني عراق را پيش رو دارد.

اين ديدار ساعت 16، در ورزشگاه جواهر لعل نهرو شهر گوا با عراقي برگزار مي‌شود که براي رسيدن به فينال ژاپن را با حساب چهار بر دو شکست داده و از شانس برابر براي کسب جام قهرماني اين مسابقات برخوردار است.

تيم ملي ايران پيش از اين يک بار در سال 2008 با هدايت علي دوستي مهر و با حضور بازيکناني نظير پيام صادقيان، اميد عاليشاه، کاوه رضايي، عليرضا بيرانوند، مرتضي پورعلي گنجي و ... قهرمان اين مسابقات شده است. شاگردان عباس چمنيان براي رسيدن به اين ديدار، در مرحله گروهي نتايج زير را رقم زد و به عنوان سرگروه راهي مرحله حذفي شد.

ايران 3 – 2 عربستان

ايران يک – يک امارات

ايران 3 – صفر هند

تيم ملي ايران سپس در مرحله حذفي اين نتايج را به دست آورد و در نهايت راهي بازي فينال شد.

ايران 5 – صفر ويتنام

ايران 1(6) – (5) 1 کره شمالي

اين نتايج در حالي در اين دوره رقم خورده که 2 سال پيش ايران نمايش خوبي در اين مسابقات نداشت و حتي سهميه جام جهاني را هم کسب نکرد. تيم فعلي که متشکل از 23 بازيکن است، حاصل زحمات 2 ساله حميد عليدوستي، سرمربي سابق ايران، عباس چمنيان سرمربي فعلي ايران و تمامي‌مربيان پايه کشور است که اين بازيکن ها را از اقصي نقاط ايران کشف کرده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان