نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 باخت پرسپوليس، فاجعه بود 

فاجعه بود. اولين جمله برانکو ايوانکوويچ در مصاحبه‌اش با ورزش سه به اين معناست که او هيچ بهانه‌اي براي اين شکست ندارد.

به گزارش ورزش سه، سرمربي سرخپوشان که مثل همه پرسپوليسي‌ها صبح را با ناراحتي از شکست آغاز کرده، مي‌گويد پرسپوليس بايد بدون ملي پوش‌ها مسابقه‌اي مثل اين را ببرد؛ اگرچه حريف شيرازي نمايشي بالاتر از انتظار داشته و شايسته تشويق و تحسين است.

اين اولين گفت‌وگوي سرمربي پرسپوليس پس از شکست است؛ کسي که مسئوليت از دست رفتن اولين جام فصل؛ خيلي زودتر از حد انتظار، بر عهده اوست.

آقاي برانکو، شکست واقعا باورنکردني بود. شما چه توضيحي براي اين باخت داريد؟

اول از همه بايد به بازيکنان حريف و کادر فني و البته هواداران پرشور تيم قشقايي تبريک بگويم و البته از طرفداران پرسپوليس عذر بخواهم که نمايش مدنظرشان را در اين بازي نديدند. طبعاً ما بابت اين شکست غمگين و عصباني هستيم و بهانه‌اي هم براي بازي‌هايي مثل اين وجود ندارد. من عقيده دارم پرسپوليس بايد از نظر تيمي ‌هميشه در کيفيتي باشد که يک مسابقه مثل ديروز را به سود خود تمام کند اما هميشه بايد انتظار اين را داشت که روز، روز بد تيم باشد. ما قطعاً توانايي برد در شيراز را داشتيم اما اتفاقاتي مثل اين در فوتبال مي‌افتد. اين که تيمي‌در يک دوره خوب، يک روز افت هم داشته باشد.

آيا نبود ملي‌پوش‌ها علت شکست شما نبود؟

قطعاً آنها به ما کمک مي‌کردند اما همان طور که گفتم ما بايد بدون ملي‌پوش‌ها هم اين بازي را ببريم. اين جور باخت ها اصلاً براي ما خوب نيست و ما بايد با پذيرش کوتاهي‌ها، تلاش‌مان را در روزهاي آينده بيشتر کنيم.

اولين موضوع، مسئله خارجي‌هاي تيم شماست که در بزنگاه دستتان را خالي گذاشتند.

ما دو خارجي در ترکيب داشتيم و يکي مصدوم بود. تنها يک نفر باقي مي‌ماند که او گولچ است و به ايران برنگشته. اين را بايد از مديران باشگاه بپرسيد که چرا گولچ به ايران نيامده.

اگر بخواهيم انتقادي به شما داشته باشيم، بحث اصلي درباره همين خارجي‌هاست.

ببينيد وقتي ما از فوتبال حرف مي‌زنيم، بايد توجه داشته باشيم که درباره چه حجمي ‌از تضادهاي طبيعي انساني حرف مي‌زنيم. به همين دليل است که آرسن ونگر مي‌گويد يک بازيکن خارجي براي تطبيق به 10 ماه زمان نياز دارد. ما در حال حاضر در بالاترين سطح هم با اين مشکل مواجه هستيم چه برسد به ايران که به هرحال انتخاب بازيکن خارجي خوب و مجاب کردن آنها خيلي راحت نيست. حتي مي‌توانم بگويم به ندرت مي‌توانيد يک بازيکن عالي و متفاوت را به ايران بکشانيد. شما تيم‌هاي ديگر را هم مي‌بينيد؛ که بازيکن خارجي عالي دارند يا نه. من به عنوان سرمربي پرسپوليس حرف شما را تأييد نمي‌کنم و توجهتان را جلب مي‌کنم به موضوع لوکاماريچ که پارسال در ابتداي فصل زير شديدترين انتقادها بود اما در نيم‌فصل دوم يکي از بهترين‌هاي ما شد. ما بايد صبر داشته باشيم. چراکه فوتبال يک کار زمان براست و فرايندي طولاني لازم داريد تا يک تيم عالي داشته باشيد.

آيا عقيده نداريد که بعضي بازيکن‌ها به اندازه کافي تلاش نکردند؟

من جواب سوال شما را اين طور مي‌دهم که در فوتبال چيزي انجام پذير نيست مگر با تلاش مستمر. برتري در فوتبال يک امر دائمي‌نيست و تنها در صورتي اتفاق مي‌افتد که شما هميشه مشغول کار باشي. ما در يک دوره بهترين تيم ايران بوده‌ايم اما اين زمان خيلي کوتاه بوده و فعلاً بايد تلاش کنيم. براي اين که پرسپوليس تبديل به تيمي‌بشود که در همه جام‌هامدعي است، بايد خيلي کار کرد. البته ما در حال حاضر خوبيم اما بايد بهتر هم بشويم.

اما شايد همين غيبت يک روزه پيامي‌به بازيکنان داشت که حريف جمعه جدي نيست.

اين را از بازيکنان بپرسيد که ما تمرين‌ها را به شوخي برگزار مي‌کنيم و جوک تعريف مي‌کنيم يا هر تمرين براي ما يک روز کاري جدي است. من هيچ وقت تمرين را به شوخي نمي‌گيرم به خصوص که بازي ما در جام حذفي بود که هر اتفاقي در آن مي‌افتد. بنابراين، بحث را با اين جمله تمام مي‌کنم که مسئوليت اين شکست با من است. ما بايد بهتر بازي مي‌کرديم، موقعيت گل بيشتري مي‌ساختيم و مي‌برديم. اما اين فوتبال است، شايد روي زيباي فوتبال قسمت هواداران تيم حريف بود. ما مجبوريم از اين شکست عبور کنيم اما مطمئن باشيد آن را از ياد نمي‌بريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان